Hava basarken lastiğim yarıldı:)

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Merhaba. Bugün arka lastiği şişirirken aşağıda görülen bir yarılma meydana geldi. Acaba bu yarığı tamir etme olanağım var mı? Tamir etsem güvenli bir sürüş yapabilir miyim ? Yarık, sürüş anında dahada büyüye bilir mi?

https://i.hizliresim.com/L2LlnJ.jpg

https://i.hizliresim.com/L2LlBJ.jpg

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun!
Yarik lastigin icine kadar gidiyorsa lastik isirmasi sonucu surekli patlak sorunu yasayabilirsiniz. Benzer bir sorun yasamistim. Tum bunlara dair asagidaki konu fikir verebilir size. Ancak lastigi kullanacaksaniz ic tarafindan ic lastik yamasi kullanarak bir sure verim alabilirsiniz. Ben yapmadim ama bir ornegini yabanci forumlardan birinde gormustum eskiden...

(link)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İçeriden zımparalanmış bir parça ince dış lastik parçası ile yamalayın bi süre daha idare eder.

• Beğen
Tepkiler: emre0x5d

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Muhtemelen orada zaten lastiğin patlamasına neden olan bir deformasyon vardı, cam gibi. Lastik şişince arada sıkıştı ve iç lastiği patlattı. O da dış lastikteki cam yarığını genişletti.
Sürmeye engel değil. Altına güvenlik amaçlı ufak bir yama yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz normalde. Fakat lastikteki çatlaklara bakarsak, zaten uzun süre kullanılmış bir lastik gibi duruyor. Değişse daha iyi olur.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
743
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yamayla falan uğraşmaya değmez. can güvenliğiniz için değiştirin.

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
uzulerek soyluyorum fakat lastiginiz omru dolmus gibi resimden anlasilacagi kadariyla. o iceriden bi yama yapilabilir ama ne kadar saglikli olur bilinmez bence yeni bir lastik almaniz daha mantikli gibi.. gecmis olsun