Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hatirlatma

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Nuran Atakan tarafından paylaşıldı.

1. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    Yillarini bu foruma vermis, hatta hayatini bisiklete ve bisiklet sporuna adamis abi ve ablalarimin affina siginarak birkac seyi hatirlatmak istiyorum:

Bisiklet sadece Trek, Corratec, Salcano vs degildir;
    Bisiklete binmek icin pedli taytlar, windstopperlar, spd ayakkabilar giymek zorunda degilsiniz, tepeniz atarsa ciplak bile binebilirsiniz (gerci bu durumda da emniyet guclerinin tepesi atabilir, tahris olmus bir yerleriniz de cabasi:));
    Bir yerden bir yere giderken saatte 30-40 kilometreler yapmak, kilometrelerce yollar gitmek zorunda degilsiniz; etrafinizi seyrederek pedal cevirebilir, bir rampayi sizi uzmeyecek bir hizda cikabilirsiniz.

Tabi ki bunlari yapabilirseniz super olur. Daha hizli olursunuz, daha az yorulursunuz, hastaliklara karsi korunursunuz hatta daha cok keyif alabilirsiniz. Daha uzak yerlere gidebilirsiniz, ufkunuz genisler. Elinize gecen ilk firsatta, ilk para buldugunuzda bisikletiniz yenilersiniz, sirtiniza uc bes bir sey alirsiniz konforunuz ve guvenliginiz artar ama bunlari alamiyor olmak sizi daha az bisikletci yapmaz. Bunlari yapamadiginiz icin hayatinizda bisiklete yer vermeyi ertelemek zorunda degilsiniz.

Bu gectigimiz iki ay icerisinde yasadiklarim bana bazi (BAZI) insanlarin bisiklete bakis acisinin cins bir kopege bakis acisiyla ayni oldugunu gosterdi:) Evinde kopek besler ama illaki cins olmasi gerekir. Sokak iti (?) gillerden birine yuva vermek aklina gelmez, onu bir canli olarak dahi gormez. Ve bu bazilari bisikletin hayatimizin bir parcasi olmasi gerekliligini unutmusa benziyor.

Guney Adrian arkadasimiz sagolsun bizimle paylasti; New York City gibi bir kentin insanlari calinma korkusuyla ya da degil bir sekilde kulustur bisikletleriyle ayagini yerden keserken, havasini bir nebze olsun temiz tutabiliyor, trafik karmasasindan kopabiliyor.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=49944

Evrim Yigit arkadasimizin Tayland-Laos-Kambocya yollarinda tanistigi bisikletci rekor denemesi icin ya da degil derme catma bir bisikletle binlerce kilometreyi kat edebiliyor.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=42988

Datca palamutbukunde nuh nebiden kalma bisikletler esnafin eli ayagi olabiliyor. Her dukkanin onunde kilitsiz bir sekilde park edilivermis, yasli yorgun ama bir o kadar guzel 2-3 bisiklet gorebiliyorsunuz.
    Hicbiri de oturup ah bir Trek'imiz olsaydi diye beklemiyor.

Umarim basinizi agritmamisimdir. Sadece uzuntumu ve kizginligimi sizinle paylasmak istedim. Bisikletimi ve bisiklete binmeyi seviyorum. Bu baslik biraz da bisikletimin gururunu ayaklar altindan almak icindi. Hic kimse benim yakisikli ogluma cirkin ya da ise yaramaz diyemez. O bana bisiklete binmeyi ogretti, gecenin saat 10'unda bana evimin yolunu gosterdi.
    Ayrica hic kimsenin benim bisiklete binme sevkimi elimden alma hakki da yok...

Mhmt_EMR, tuncdemir, Aydın ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Birisi bisikletine çirkinmi dedi :) neden insanların söylediklerini takıyorsunuzki.Mesela ben o cins dediğiniz köpeklerden yani bisikletlerden aldım :) ve çamurluk tkatım salak salak aksesuarlar taktım oldumu bisiklet 17 kilo oldumu birde kız bisikleti gibi :) millet dalga geçiyor ama umrumdamı hehe sonuçta ben seviyorum bence böyle kafana takmana gerek yok insanlar çeşili çelşitli fikirlere sahip varlıklar

Serden Us ve Nuran Atakan bunu beğendi.
  3. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletime soylenen laflari duymak istemezsiniz. Bu yazida yer vermedim ama kilolu biri olarak bisiklete bindigim icin bana soylenen laflari da duymak istemezsiniz. Ben onlari duydukca kafama takmak yerine inadina bisiklete biniyorum:) Sozlerini de her zaman gulerek cevapliyorum.

Ama bu sakat bir bakis acisi ve ne kadar sakat oldugunu da birinin yuksek sesle soylemesi lazim.

tuncdemir ve Ercan Saygılı bunu beğendi.
  4. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    Hangi cins:D

5. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sende ya neleri takıyorsun.Bana denilenleri duysan kel keltoş kelek karpuz ne varsa :) hele küpede takıyorum onları hiç saymim.İnsanların hepsini takıcak olsak ohh ohhh.Hem türk halkının yüzde 70 i obezite sınırında filinta gibi insanmı kaldı laf ediyorlar :) insan ayrıca yiyici bir yartıktır az evel mesela ben bir pizzayı götürdüm :)

Nuran Atakan ve Ercan Saygılı bunu beğendi.
  6. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    :D:D:D:D:D:D:D

7. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben eski bisikletime laf edenlere buharlı bisiklet benimki diyordum, yenisini aldım daha konforlu oldu artık daha zevk alarak biniyorum, evet imkanı olan daha iyi bir bisiklet alabilir, ama önemli olan ne kadar hızlı gittiği, ne kadar pahalı olduğu veya ne kadar havalı göründüğü değil, kim ne derse desin sizin onu ne kadar çok sevdiğinizdir. insallah uzun seneler hakkını verip kullanırsınız bisikletinizi ve emekliye ayırma vakti geldiğinde yola yeni yol arkadaşınızla devam edersiniz...

sevgiler

8. Kaan Atila

Kaan Atila Üye

Seviye:
    ozellikle kiyafet konusuna katiliyorum =)

9. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benimde bisikletimi ayaklar altından aldın ve hevesimi arttırdın güzel paylaşım sağol:))

nükleer kedi ve Nuran Atakan bunu beğendi.