Hatchback Araç İçin Bisiklet Taşıyıcı Önerisi

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar merhaba,

2012 model SEAT Ibiza Hatchback aracım için taşıyıcı bakıyorum. Thule'nin Caddebostan şubesini aradım. Aracım için Thule'nin arka taşıyıcı önermediğini söylediler. Üst taşıyıcı için de maliyet oldukça fazla çıkıyor. 330€'da çelik barlı 460€'da alüminyum barlı model için fiyatlar. Açıkçası bana büyük masraf gibi görünüyor üst taşıyıcı. Arka taşıyıcı olsun istiyorum ama o da zarar verir mi bilemedim? Siz ne dersiniz?

Scudo

ender77

Üye
Tepki
27
Benim aracım Toyota Auris, Thule clip on 9104 kullanıyorum. 2 adet bisikleti uzun yollarda dahi taşıdık. Hiçbir sorun ve tedirginlik yaşamadım.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Trek Türkiye'nin satmakta olduğu ( bayilerinde de var ) Saris Marka taşıyıcıları da tavsiye ederim. Tek bisiklet taşıyacaksanız aşağıda linkini paylaştığım model bile işinizi görür. Bu modeli daha önce kullandım ve hiç sorun yaşamadım, taşımam gereken bisiklet sayısı çoğalınca ikinci linkteki ürünü aldım ve son derece memnunum.

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
@ender77
Hocam aslinda benim arac da hatchback auris gibi, hangi sebeple thulenin onermedigini anlamadim. Bu thule bana daha guvenilir gibi geldi, ama Saristen de memnun olan cok kisi var sanirim. En iyisi arabayi alip bunlari satan yerleri bir ziyaret etmek sanirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arabayı mahvetme ihtimali olmasa, güzel icat ama işte mahvedebiliyor arabayı. O yüzden bir şekilde araç üstü taşıyıcı almayı düşünüyoruz.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende de Thule 968 var üç bisiklet taşıyabiliyor gerçi ben iki bisiklet taşıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum kullandıktan sonra bagaj kapağını falan bayağı bir inceledim hiç bir zararı olmadı...

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@kvnccelik

Birader hiç o kadar para verme değmez. Ben delta bisikletten 130TL'ye aldığım taşıyıcıyı kullanıyorum. Renault megane steyşınla 2 hafta önce Ankara-Arhavi yaptık. Git-gel 2000km. Bisiklet yerinden milim dahi oynamadı. Bir bak derim;

(link)

https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/2886_616_l.jpg

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
Sağolun arkadaşlar önerileriniz için. Bugün Ortaköy'deki Delta Bisikletle Trek'e uğrayacağım bir bakalım. Trek'te Saris ürünleri var. İyi gibi ama fiyatlar da iyi :D

ender77

Üye
Tepki
27
Saris'in de çok iyi bir ürün olduğunu söylüyorlar. Ancak Thule 9104 modeli, kendine has kilit mekanizmasıyla son derece pratik ve sağlamdır.
Diğer bir çok modellerde olduğu gibi kayışlarla bağlantı yapma durumu yok. Bu arada bu ürün Dechatlon'da son derece uygun bir fiyata satılıyor.
Bilginiz olsun.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bende Saris Bones var, güzel ve sağlam bir taşıyıcı. Söküp takması da gayet pratik. Ama sıkma mekanizmasını sağlam olsun diye fazla sıkarsanız kayışlar üstte bağlandığı yerde (arka camın üstü) kaportayı içeri göçertiyor. Hayvan gibi sıkmamak lazım :)

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@KaanG

Heheheh :)

Bende ilk yola çıktığımda 50km kafam arkada gittim. İnsan resmen canını bağlıyor kayışa :) Neyse Allah'tan hiçbir sıkıntı yaşamadık.

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
@ender77

Dostum teşekkür ederim, fakat bu modelin aracıma uygunluğunu nereden öğrenebilirim? Bisiklet satıcılarında deneme imkanı da var. O sebeple kararsızım..

ender77

Üye
Tepki
27
Satıcının elinde, hangi modelin hangi araçlara uygun olduğunu gösteren bir firma kataloğu var.
Ürünün, hangi araçların hangi model yılına uyduğunu falan gösteriyor. Mesela benim arabam 2012 model. Ama yeni kasa Aurislere (2013)uygun değildi.
Ayrıca (link) adresinden ürünü inceleyebilirsiniz.

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
@ender77
Dediğiniz gibi Decathlon'un websitesinde diğer yerlere göre neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Yalnız benim araç 2012 Seat Ibiza Hatchback, uyumluluk listesinde sadece Seat Ibiza ST gözüküyor. Sizin araç neydi bu arada? Ürünü satın alırken uyumluluk listesini kontrol etmiş miydiniz? Teşekkürler.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Aktif Pedal'da thule vardı ben bakınırken, fiyatı da decathlon ile aynıydı diye hatırlıyorum.

ender77

Üye
Tepki
27
Benim aracım Toyota Auris (2012 model).
Ben ürünü almadan önce, görevli arkadaş bana aracımın marka ve model yılını sordu, söyledim.
Sonra eline bir katalog alarak inceledi ve aracıma uygun olduğunu söyledi. Yani listeyi ben değil, satan kişi kontrol etti.

ender77

Üye
Tepki
27
@KaanG

Aktif Pedal'da satılan model Thule Freeway 968 modeli. Clip On tamamen farklı ürün.

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
@ender77
Benim araca maalesef uygun değil sanırım..:( Saris ya da Peruzzo'ya bakacağım bugün Ortaköy'de..

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
@ender77

(link)
clipon 9103 de var, 9104'ten farkı sanırım hatchback'ler için olması. İkisi birbirine çok benziyor.
Ben zamanında bakınıp Saris almıştım, söküp takması daha pratik gelmişti bana.