Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hatasından dönmemek :)

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında GökhanRR tarafından paylaşıldı.

1. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;bu gün yaşadığım bir kazadan bahsetmek isterim,saat 21:00 civarlarında Kartal Çanakkale cad.atalar halk kütüphanesi önündeki ışıklara geldiğimde(yokuş aşağı dır)yeşil yandı geçmek istediğim anda beni gördüğü halde kırmızı da geçen otomobile çarpmamak için o andaki panikle ön frene istemsiz anlık bastım kilit pedal sebebi ile bisiklet ile beraber havada takla attık ve o aracın neredeyse altına giriyorduk düştüğümü gören araç kaçtı evet olayı fark eden motosikletli bir arkadaş sağ olsun son sürat aracın peşine verdiyse de 5 dakika sonra geri geldi plakayı alamamıştı,hala o adrenalin ile yerde yatarken kırık bir yerimin olup olmadığını anlamaya çalışıyordum o anda trafik biraz sıkıştığı için beni kenara almak isteyen iki abimiz kollarıma doğru yeltendi omuz ve kollarım o kadar şiddetli ağrıyordu ki dokunsalar kırık değildiyse de kırılacak sanki tabi dokun durmadım ve ayağa kalktım ciddi bir şeyimin olmadığını anladığımda bisikletime baktım baba bende bir şey yok sen bak dalgana der gibi bakıyordu kendime ve bisikletime bir şey olmadığı için çok sevindim ve yamulan ön tekeri ağrılarla zor da olsa düzeltip etrafta kamera aradıysam da bulamadım ve yoluma devam ettim.
    Yalnız geç müdahaleden oldu ki öldüm bu nasıl bir insanlık dır ki arkana bile bakmadan kaçıyorsun pes doğrusu...Kazasız bir ömür boyu pedal lamalar dilerim...

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  3. Kenan SALMAN

Kenan SALMAN Yeni Üye

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun...

4. F.Can Şahin

F.Can Şahin Üye

Seviye:
    allah korumuş sizi geçmiş olsun.

5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    geçmiş olsun...

Ankara'daki ölümlü bisiklet kazaların ikisi -- yanlış hatırlamıyorsam -- kırmızıda geçen araçlar yüzünden oldu...
    zaten yayaya yeşil yandığında duran araç bulmak imakansız gibi bi'şey...
    dün mesela, yayaya yeşil yanarken karşıya geçiyorum, bi yandan da üstüme doğru gelen taksiye ışığı gösteriyorum elimle... durmadı, bana korna çaldı... arkamdan geçti... yüzsüzlüğün bu kadarı!!
    geçenlerde bi ekmek kamyoneti, kırmızıda geçtiği için, arkadaşımın arabasını biçicekmiş... karşıdan gelen selektör atmış, arkadaşım n'olduğunu anlamamış ama frene basmış da kurtulmuş... bi selektör hayatımı kurtardı diyo...

bir iki gün önce bi tanıdık arabasını duvara çarpmış...
    pazartesi günü ankara/or-an sitesinde karşıdan karşıya geçen bir yayaya çarptılar ve yaya öldü...
    geçen hafta bi araç yoldan eymir ormanına girdi...

bugün de radyoda, son zamanlarda artan trafik kazaları konuydu... zaten trafik canavarı bol... bi de şu ara sanırım oruç, sıcak derken aldı başını gitti..

şunu bi kenara yazmak gerekiyor, "yeşil ışığa güvenmek hatadır"

Bİ DE LÜTFEN ŞU ARA ÖZELLİKLE ÇOK ÇOK DAHA DİKKATLİ OLALIM... TRAFİK CANAVARLARININ HİÇ ŞAKASI YOK!!

6. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun.
    Sizde birşey olmaması sevindirici..

7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçmiş olsun, kazayı yaptığınız yerin 300 mt. aşağısında ikamet ediyorum. O cadde üzerinde bir sürü trafik ışığı olmasına rağmen kamera yok.

8. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun, bir daha olmaz umarım.

Aynı zamanda bir şoför olarak uyarmak istiyorum, kural olarak ışıklara yaklaşırken hz düşürülür, mesela 60 km hızlı yollarda 40 km ye, 80 li yollarda 60 km ye düşmek gerekir. İster yeşil yansın ister yol boş olsun, ışıkta hız düşer.
    Bazı kişilerin yaptığı hata, "aha yeşil yanıyor, basayım gaza da kırmızı yanmadan kurtarayım" şeklindedir ki, çok tehlikelidir. Bu kişiler (latince insanımsus öküzus) işte kırmızı yandığı halde duramayıp devam edenlerdir.

Bisikletli daha dikkatli olmalıdır, ışığa yavaşlayarak girmelidir. Araba sekizde sekiz kusurlu olsa ne yazar, sizi yaraladıktan sonra...

9. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gecmis olsun, Allah tekrarından saklasin!
    Ancak yukarida Rasit Bey'inde dedigi gibi 8'de 8 kusur karsi tarafta olsa bile ciddi hasari gorecek hatta olecek olan bisikletlidir. O nedenle hakli oldugumuz anlarda dahi tedbiri ve en kotu senaryoya hazirlikli olmayi elden birakmamak lazim maalesef...
    Sucu isleyeni de mumkunse tespit edip sikayeti yapmak olmazsa olmazlardan elbette!