Hatalı Park Dede ve Torunu Ayırdı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında murat aslan tarafından paylaşıldı.

1. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Çoğu bisikletçi arkadaşımızın mağdur olduğu bir konu hatalı park,araçların sıkıştırması,üzerimize sürmeleri. Bu sefer 1 can aldı bu hata ve umursamazlık:S
    Bugün bir dede torununu okuldan bisikletle aldi. Evlerine gidiyorlardı. Taki yol kenarina hatali park eden araci farkedemeyene kadar. Dede ve torun bisiklet ten düşüyor arkadan gelen tir dedeyi ve torununu eziyor. Torun oracikta ölüyor dede agir yarali. Allah rahmet eylesin dedeme de sabir ve baş sagligi diliyorum.

İlgili link; http://www.haberler.com/akyazi-da-trafik-kazasi-1-olu-1-yarali-2-5436303-haberi/

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok büyük acı, Allah ailesine sabır versin, Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın inşallah.

enes savaş bunu beğendi.
  3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    offff offfff! Duyarsızlar! yazıklar olsun! hiçbir şey demiyorum!!! yazıklar olsun... :agla:

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    korkunç tabi,,,,torun gitti ,yalnız iki kişi bisiklete biniyor ise burada bi hata var tabi,
    evet zati biliyoruz yalnış park etme olaylarını ,ama arkadan gelen kamyon kör herhalde iki kişinin tek bir bisiklet ile gittiğini göremeyecek kadar kör ,
    bu kamyon şöförü ömür boyu hapse atılmalı ,memlekette adam kalmayacak sonunda tabi ,herkes ölüme sebebiyet vermekten hapishanelerde çürüyecek ,
    kamyon şöförü uykusuz ise önündekini görmez tabi ,,

enes savaş bunu beğendi.
  5. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Haberlerde gördüğümde benimde gözlerim yaşardı. Dede şu anda ağır yaralı. Ama o haliyle bile torununu soruyor. Çocuk nerede diyor. Halbuki şoka girmiş torunu arkada cansız yatıyor. Ya Allah belalarını versin diyoruzda hep öbür tarafa havale ediyoruz bu magandaları. Bisikletle çıktığım heran bu tabloyla karşılaşma riski altındayım,altındayız. YAZIKLAR OLSUN

6. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başımız sağolsun :( Allah kalanlara sabır versin :(

7. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    allah rahmet eğlesin çok üzüldüm allah ailesine sabır versin 2 gün sonra tır şoförü tutuksuz yargılanıp serbest bırakılır şimdi dersinizki türkiyeyi kötülemekten başka bişey yapmıyorsun benim dediğim gerçekler türkiyeyi böyle kalkındırıyor yazık valla yazık :(

8. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kudret Abi evet 2 kişi binmeleri doğru değil. Ama onlarada hak vermek lazım 3-5 kuruş arttırmak için bisikletle gidip geliyorlar. O dede de isterdi torunu servisle gidip gelsin ama yapıcak birşeyi yok :S

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok acı. Allah rahmet eylesin...

10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    malesef kamyon ve tır gibi araçlar hemen duramaz ,görüp görmediğini bilemeyiz ama kısa mesafede duramayan araçlar

11. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin, sabır versin, kaza bela vermesin. Çok üzücü, ülkemizde bisiklet yolları bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Saçma sapan şeylere değilde, medeniyeti ve en başta sağlığı getiren icraatlara ihtiyacı var bu ülkenin.

12. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1 anda Hayatı değişiyor insanın ya.Çok acı bişey.Ölüm haberleri okurken ailelerini yaşamış oldukları anları , mutluluklarını , hüzünlerini düşünüyorum içim acıyor.

13. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok acı bir durum. Allah rahmet eylesin. Zaten bu daha çocuk. En azından günahsız gitti.
    Kazadaki araç tır mı ama kamyon mu, bu önemli. Kamyon dersek tekerlek sisteminde bir sorun yoksa gayet kontrollü 8-10 metre bir araçtır ve kolayca biraz soldan gidebilirdi. Yine de dikkat edilmesi gereken bir araç. Tır ise nispeten kontrolsüz 16 metreyi bulan bir araçtır. Tırın yapısı yerden yüksek olduğu ve römorku olduğu için hatalı hareketlerde savrulma tehlikesi var. Ayrıca özellikle dönüşlerde yüksek hızda bile römork en az bir 10-30cm sapma yapabilir ki düşük hızda bu artabilir. Yani burada her ne kadar biz şöföre kızsak da dede de dikkat etmeliydi. Yapacak birşey yok. Dedeye de geçmiş olsun diyorum.

enes savaş ve ToffieBoi bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Torunuyla bisikletle birlikte Hastane Mahallesi'ndeki evine gitmekte olan Yaşar Becit (71) Akyazı ilçe merkezindeki Mudurnu Caddesi'nde yola hatalı park yapan otomobil ile arkasından gelen kamyonun arasında sıkıştı. Bisikletle birlikte kamyonun arka tekerleri arasına düşen torun ve dede ezildi.

evet kamyon malesef,,

15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet üzerinde,gerek bisiklet koltuğunda,gerekse bagajında çocuk taşınması tehlikeli,kendini bilmez bir sürü yaratığın içinde,kelle koltukta yaşıyoruz,mekanları cennet olsun,Allah rahmet eylesin.

Güvenlik görevlisi 4 kişiye indirilim kartından geçirdi diye,belediyeyi zarara uğrattığı gerekçesiyle dava açılmış,1 ila 7 yıl arasında hapsi isteniyor,adalet bu ya şimdi bu kamyon şoförü 1 yıl yatıp serbest kalacak yada tutuksuz yargılanacak..

16. eyupozturk

eyupozturk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok acı.. ateş düştüğü yeri yakar, Allah sabır versin.
    Kamyon, tır gibi araçlar duramaz falan filan ama hangi mazeret Azra' nın saçının bir telinden daha kıymetli ki.. Duramayacaksa eğer araç, o hızda gitmeyecek, bu kadar basit. Şehir planlamamızın ne kadar dandik olduğu, yollarımızın mezbahane olduğu ne kadar açık, ne kadar üzücü. Daha da üzücü olanı kazaya sebebiyet veren araç ve sürücülerine hak çıkarma çabası. Maalesef hangi araç olursa olsun, en küçüğü hareketsizken 1 ton gelen araçlar ve hareket etmeye başladığı anda içindeki ve dışındaki iken öldürücü hale geliyorlar.. Bununla birlikte yurtdışına giden arkadaşlar, söylermisiniz hangi "medeni", "modern", "insana saygılı" sıfatlarını taşıyan şehirde, şehir içinde kamyon ve tırı gündüz saatleri içinde sokaklarda gördünüz? "Medeniyet başkenti" olan İstanbul hariç, burada binek araçtan çok son gaz giden, kimseyi umursamayan sarı moloz kamyonu var..

Salih Kü, KaanG ve Çağlayan bunu beğendi.
  17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

1980 de norveçte idim bergen 40.000 kişilk bir yerleşim alanı idi nüfusu 100.000 bile değil idi.
    bu bergende öyle kamyon felan göremezsiniz kamyonlar için ayrı yol var ,adam şehirin göbeğine kamyon sokmuyor ,
    yerleşim alanları ahşap binalardır bunlar 2 -3 katlı idi ,bergende aşırı betonarme bina anlayışı asla görmedim ,
    şimdi nasıl bilmiyorum ,danimarkaya geçtim feribot ile ,sonra otobüs ile silkebörg ' e gittim prefabrik villalar hepsinin araç otoparkı var ,ve çok yüksek değil villalar tek katlı ,gayet düzenli bir silkebörg gördüm o yıllar
    bizim avrupa şehirçilik anlayışına ulaşmamız bence imkansız,
    çünki biz göçebe toplumu idik ,sürekli göç eden bi toplumdan siz yanaşık düzen ve şehirçiliği beklemeyin,
    şehirçiliğin ne olduğunu yurt dışına gidenler bilir orada gözleri ile şahit olur ,
    konumuz beslenme idi evet konu dışına taşma oldu ama bunlarda acı gerçeklerdir,
    ayrıca bu ülkenin insanlarının beslenme kültürüde son derece yalnıştır ,
    yağlı dönerleri yemek beslenme kültürü ise varın siz düşünün, maşallah batının festfooad'ları adam başı ,
    ben çok gördüm 13 yaşında 100 kilo ,bağdat caddesinde ,bu bağdat caddesi obeziteler ile dolu ,,

Soner Sarihan bunu beğendi.
  18. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Sakarya'da bırakın bisiklete binmeyi, yolda yürümeye korkuyor insan. Sakarya'lı arkadaşlarım üstüne alınmasın ama ben otomobille giderken 54 plaka görünce biraz uzaklaşıyorum.

19. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Birisinin silah yada bıçak kullanarak ölüme sebebiyet vermesi ile
    araç kullanarak birisini öldürmesi aynı görülmediği ve adına "kaza" dendiği
    ve kişiler ceza almadığı sürece bunlar devam eder gider maalesef.

Allah rahmet eylesin.

Tahir Keskin bunu beğendi.
  20. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    abi bırak sakaryayı bugün yolda yürüyorum ayağımı yaya geçidine attım 06 plakalı bir otomobil eziyodu beni yav arkasından bağırdım saygı diye ama duydumu alakasız hayatımda 3-4 kez ankaraya gittim kusura bakmasınlarda şoförleri çok kural tanımaz afedersinizde yolda gitmeyi dahi bilmiyorlar hele bi yasa tam yürürlüğe girsin ben görecem yayalara yol vermeyenleri kaldırma otomobil parkedenleri