Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hatalı olan kim (videolu)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    40. saniyeden itibaren başlıyor.
    konuşmaları bilmiyorum ama galiba bisikletli yol için müsade istemiş adam da araçtan inip bağırmış.
    bisikletli arkadaşın dediği buydu. :)

2. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @chnkrmz olay tam açık gözükmüyor ama ortalık öküz dolu " sen haklısın deyip yoluna devam edicen". Acı ama gerçek

Yusuf G. ve KaanG bunu beğendi.
  3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    HAtali olan aracdir, kanunen saga yada sola saparken yaninizdan bir yaya yada bisikletli geliyormu diye yavaslayip bakmaniz gerek, eger geliyorsa durup yol verilmesi gerekiyor. Bu kanun bisikletciler ve mortor kullanicilari icinde gecerlidir.
    En azindan Avrupada bu kanun gecerlidir.

NOT: Bisikletlilerin hatasi ise 3 seritli yolda cirit atmalari, bir sag serite gec bir sol seride gec olmaz hele hele öyle bir trafikte. Bisikletliler daima sagdan gitmelidir.
    En azindan buda Avrupanin kanununda böyle.

4. Hakan Bilen

Hakan Bilen Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Görüntülerden anladığım kadarıyla araçtaki şahıs sağa dönmek için grubun ortasına dalmış :kötü: Sonda kalan arkadaşın geçmesini beklemden döndüğü için de sondaki arkadaş şoföre muhtemelen kendisini niye beklemeyip önüne daldığıyla ilgili birşeyler söylüyor, şoför de gelirmisin sayın kardeşim buraya iki çift laf edelim dercesine sesleniyor :D
    Ben oyumu (haklı anlamında) bisikletliden yana kullanıyorum ama ikisi de birbirine yol verebilirdi :harika:

5. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Türkiye'deki araçları fabrikalar hep eksik yapıyor ya, bu araçlara sinyal koysalar sanki bizim güzel vatandaşlarımız kullanmayacak Allah Allah :cool::harika:

6. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nerden baktığına bağlı:)
    Olay anında.
    Bence bisiklet sürücüsü hatalı. En azından son geçen. Araç sağa dönüş sinyali vermiş en sağ şerittesiniz. Bu durumdaki bir aracın sağından geçiyorsunuz. Bisiklet veya yaya yolu olsa haklı olabilirsiniz. Ama karayolunda en sağdaki, sağa dönüş vermiş aracın sağından geçilmez.
    Ama biraz öncesine dönersek Otomobil sürücüsü hatalı. Döneceği belli otobüs yüzünden şeridinde gitmiyor. 15-20 saniye beklemeyeyim diye 2. şeritten en sağa geçiyor ve otobüsün yolunu kapatıyor.

7. ahmEt87

ahmEt87 Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Araç suçlu gibi. Sol şeritten direkt dönmeye çalışıyor sanırım. Eğer zaten sağdaysa bisikletli hatalı.

8. Hakan Bilen

Hakan Bilen Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Taşıt sağa dönüş için sinyal vermiş onda sıkıntı yok, sağ şeride girdiğinde grup yol ayrımından geçmekte olduğu için aracın sağından geçmeleri doğal. Hatta bisikletlilerin geçmesi için müsade de etmiş ama sona kalan arkadaş gruptan kopmamak adına geride kaldığı halde geçmek istemiş. Aracın hatası sağa dönmek istediği halde otobüsün arkasına değil önünden dönmek için orta şeritten hızlıca şeride girmesi, zaten otobüsün arkasında yanaşsa herkes yoluna gidecekti :) Dediğim gibi ikisi de birbirine yol verebilirlerdi bence :islik:

Ekli Dosyalar:

9. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bence araç sağa dönmek için geç kalmış. ee madem döneceksin sağına bi bak, sağ aynandan arkanı kontrol et öyle geçmeye çalış. öküz. öküzlüğünü de kapıyı açıp böğürmesinden anladım.

10. murat taş

murat taş Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sağa dönmek için hem otobüse makas at hem de bisikletli grubunun içine dal. Araç sürücüsü %100 hatalı. Otobüs sola geçmek için sinyal veriyor, araç bunu görmesine ve sağa dönmek için sinyal vermesine rağmen otobüsün arkasına geçmiyor.

11. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Trafik kuralları açısından tam olaylar anlaşılmadığı için kim hatalı demek yanlış olur.
    Asıl üzerinde durulması gereken, araç sürücüsünün kabadayı gibi aracını terk edip, öküzlüğünü göstermesi ve o sırada trafiğin akması da cabası.
    Ne yazık ki bu tip insan modellerinden çok var...

F.Yıldırım bunu beğendi.
  12. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    otomobilin o sapağa sapmak için otobüsün arkasından tın tın da olsa gitmesi gerekiyordu. aaa buradan dönücem şimdi gördüm çekilin yoldan çünkü ben geliyorum diye düşünüyorsa da herhalde haklı oluyor.

13. E.E

E.E Forum Demirbaşı

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün maltepeden kartala dönerken bir çift atmış bisiklet yoluna masalarını bira içiyorlar , iyi güzel için banane. durdum dedim ki çimlere koysanıza masanızı neden benim yoluma koyuyorsunuz adam birayı kaldırdı birayı gösteriyor , hani kafam güzel hesabı. Karısıda ordan kemçiriyor şurdan geç yahu diye. Öküz dolu her yer

14. emre zafer eryılmaz

emre zafer eryılmaz Üye

Adı:
    emre zafer
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Biraz geç vakit sanırım adam evine yetişmek için aceleci ve iş yerinden agresif çıkmış olabilir. son bisikletli adamı beklese iyiymiş

15. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    BMW yi kullanan canlı bu kakalakların ne işi var benim yolumda zihniyetinde. Bisikletli yolunda gidiyo sinyal vermiş olması başkasının üstüne sürme hakkı vermez heralde.