Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hata yaptım. Salcano NG650 aldım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer İlker tarafından paylaşıldı.

1. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    NG650 kullanan veya sahibi olan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama aldığıma çok pişman oldum. Sedona 701 al demişlerdi, onu mu alsaydım bilmiyorum. Gerçi her iki modelin de kadrosu, vites ve fren takımları aynı ama neden bilmiyorum ısınamadım.

İlk bindiğim gün zincir atmaya başladı. Zincir ön vites değiştiriciye sürtüyor ve o ses beni deli ediyor. Servise götürdüm, "vitesi ayarları vs hepsi tamam, bu modellerde böyle sorunlar yaşıyoruz, böyle kullanacaksın" dedi.

Bir kaç yüz TL fazla verip Sedona 701 ya da Kron xc250 mi alsaydım? Gerçi Kron xc250nin ön maşasını beğenmiyorlar ama başlangıç için yeterli herhalde. Sonuçta patika dağ bayırda sürmeyeceğim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eğer kadroda yamukluk ya da vites fren sisteminde bir yamukluk yoksa bahsettiğiniz sorunlar düzelir. Hemen soğumanızı gerektirecek bir durum göremedim ben :) Daha iyi bir tamirciye götürün, hatta kurcalayıp kendiniz halledin. Hiç bir tamirci sizin gösterdiğiniz özeni göstermez sizin bisikletinize.

beytulah cans bunu beğendi.
  3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ogulcanislim'e katılıyorum tüm bisikletçiler bir değildir mahalle arası bisikletçiden ziyade mağaza zinciri olan bisikletçileri tercih edin.Ön vites kolunda ayar vidası var: [​IMG] oynayarak ayarlayabilirsin ben de 2 ay zincir sürterek dolaştım sonunda öğrenince ayarladım :D.

4. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletinizden soğumayın bunlar çok basit problemler siz ng650 nin yerine kronxc250 de alsanız sedona701 de alsanız aynı aksilikleri yaşayabilirdiniz üstelik üçüde birbirine çok yakın bisikletler hepsinde aynı donanımlar var bakımlarınızı yaptırım asla yolda bırakmaz iyi sürüşler.. :)

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  5. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bunlar sudan sebepler ve gidirebilicek türde problemler 1 sene ng650 kullandım hiç yolda bırakmadı dağta tepede kullandıgım halde o 80mm zoom maşa köküne vurdu :D Gene banamısın demedi

beytulah cans ve Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  6. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Kardeşim sizden kaynaklanmayan bir sorun ise,bayi'nin halletmesi gerekir?.Diğer alternatif,müşteri hizmetlerine durumu bildirin.

Eğer sizden kaynaklanan sorun ise,tamiri yapılmayacak diye bir söz konusu olmaz.Bisiklet'te Kadro olduktan sonra Komponentleri (Değiştiricileri) daha üst seviye yapabilir,yaptırabilirsiniz.Bisikleti sat yenisini al daha masraf etmiş olursunuz.Tavsiyem bu..

7. yavuzhan

yavuzhan Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım bendede salcano ng 650 v fren var ben göbeklri gidonu. gidon boğazını maşayı değiştirdim şimdilik idare ediyor. lise 3 gidiyorum büyük ihtimal sene pek fazla binemiycem o yüzden yeni bisiklet almıyorum üniversitede inşallah. bana kalırsa aklında beyenmediğin parçaları belirle eğer çoksa sat üst model al

8. Yiğit Tosun

Yiğit Tosun Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ah be guzel kardesım neyse olan olmus bu bısıklette tecrube kazanmayı hedefle ılerde daha ıyı bır bısıklet aldıgında ng 650 yı hatırla ve ona gore bır bısıklet al :)

9. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şu konuda aklıma gelen şey şu oldu: acaba vitesleri çapraz kullanıyorsunuz da o yüzden mi ses geliyor?
    Olabilecek bir şey bu ve umarım olan şey de budur =). Boşuna soğumayın bisikletten.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=65099 < Bu başlıkta bu konu ile alakalı yeterince bilgi var.

Kadir Altuntaş ve fatihaydın bunu beğendi.
  10. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Vites kullanımım şu şekilde.
    Ayna kolda 1. dişli ile arkada 1.2.3
    orta dişli ile 4.5.
    byük dişli ile 6.7.
    Sedona servisi tanıdık. Bir de ona götüreceğim. Vites ayarlarındandır belki. Olmazsa başka stratejiler düşünürüm.

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence de hata yapmışsın.Salcona ng650 450-510 tl arasında. http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=922 745 tl. ve kron xc 500 alınabilirdi.Ben olsam astro alırdım.Donanımları daha iyi.Sram x4=alivio dengi compenant var.Alivio compenantlı bisiklet 1000 tl bulur.Sram'in çekiş sistemi 1:1 salınım çok az.Xcm v3 kilitlenebilir maşası var.Xct aynakol vs.Donanım olarak alırsan çok pahalıya gelir.250 tl üstüne ekleyerek modifiye ihtiyacı duyulmayan bisiklet alınabilirdi.Astro v-fren 12.5 kg civarı.Ng650'nin 14-15 kg yaklaşacağını düşünüyorum.Salcano astro 240 srv hd frenli olanlar 13.5 kg geliyor.Hd fren sistem yaklaşık 1 kg yakın ağırlık yapıyor.

12. burak koksal

burak koksal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dağ, patika gibi alanlarda kullanma durumu yoksa keşke daha hafif ve düz maşalı bir sehir bisikleti tercih etseydiniz keşke.

13. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o ses bisiklette çok kolay halldilebilecek bir sorun, salcano bayisi olması bisikletcinizin iyi anladığını göstermez bence. bi bilene göstermekte fayda var

14. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlk 100km'de vites ayar sorunları, vida gevşemeleri normaldir..100-150km kullandıktan sonra sıkıntı çıkarıyorsa ince bir ayar yaptırın iyi bir bisikletçiye..Vites ayarı yapmayı öğrenin, çünkü bu süreçte çok bozulacak. Bu sürecin sonunda yine bütün vidalarınızı kontrol edin..

Hata olarak bakmayın, o bisikletle 5.5 saat pedal basıp, 700 rakımdan 1500 rakıma tırmanan, 100-150m lik engebeli arazide inişler yapan, yağmurda çamurda kullanan arkadaşlarım var. Her bisiklette sorunlar yaşanabilir, Sedona ve ya başka bir bisiklette alsanız sıkıntılar yaşayacaksınız, önemli olan tedbirli ve bilgili olmak ;)

15. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yorumunuz için teşekkür ederim. bir nebze olsun rahatlattınız.

16. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de ng 650 var 29" modelinden. Henüz 1 bucuk ay oldu alalı ve bin kilometreyi devirdim. Şu ana kadar bana hiçbir sıkıntı çıkarmadı. İlk aldığımda ön arttırıcı zincir ile temas ediyordu vidalarla oynayınca düzeldi.