Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hata bende mi? satıcıda mı, yoksa üreticide mi?

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Örümböcük tarafından paylaşıldı.

1. Örümböcük

Örümböcük Üyeliği iptal edildi.

Seviye:
    Selam forumdaşlar, bisikletcim.com dan salcano assos 50 x7 spariş verdim.Yaptıkları indirim ve bu sezona yansıyacak zam beni cezbetmişti çünkü ufak da bir ricada bulundum, bisikleti streçler misiniz, daha önce şoele bir sıkıntı yaşamıştım , kargoda koli açılmış bisikletse çizikler meydana gelmiş ama malesef kargo bu durumu lehine çevirmeyi başarmıştı diye.
    Neyse kolim geldi.. Açalım bakalım dedim ve açtım. Aksine gozume ilk görünen bisiklet değil kocaman bir streç topu. Nıluyo lan dedim. Adamlar başka birşey sarıp sarıştırıp bize bisiklet diye sattı mı dedim. Neyse elimi içeri daldırınca rahatladım. Bisikletim o streç topunun içindeydi. adamlar o kadar güzel sarmışki, bırak koliyi o çıplak haliyle uzaydan dünyaya fırlatılsa, hiçbir çizik, vuruk ezik olmayacak. En ufak vidasına dahi sarmışlar.Allah razı olsun dedim. Bu kadarını beklemezdim, beni de şaşırtıp mahcup edttiler. Neyse...
    Bir yarım saat kadar streç yolma operasyonu sonucunda, bisiklet çıplak gözle gorulebilecek kıvama geldi. Gozume ilk çarpan beyeaz selesi oldu. Haliyle siyah olması gerekirdi bu modellerde, Neyse dedim, inanırsak olur bence dedim, devam dedim. Sonra gidonun, ufak ve düz olduğunu far ettim, normade slx versiyonunki uzun ve v şeklinde. Neyse dedim. Salcano dur, ilk dediğim, son olurum dedim. Derken orada olmaması gerekli bir cisim ilişti gozume, bu kez ebeninki dedim. Maşa rackshox klitleme mekanizması sr suntourun. Normalde kullanalar bilir o kol poplock kilit kolu olması gerekirdi. Adamlar suntourın maşa klit kolunu rockshox maşaya. Galiba eline ne geçirmişse sallamışlar. Aradım aldığım yeri, durumu izah ettim, bana bir numara verdiler. Vukuatı orayı izah etmemi söylediler. Aldım numarayı, ama nerenin , kimin numarası olduğunu bilmiyorumAradım hemen umutvari bir şekilde ' salcanoya hoşgeldiniz dedi' duyar duymaz refleks olarak.hasstir lan dedim içimden. Bağladım teknik servise. Bisikleti kim kurdu dedi, bende ben dedim. O zaman bisikletiniz garanti dışı dedi. Ben dedim burdaki serviste daha center lock sokmeye anahtar yok, dedim. Servisin kurması gerekirdi ve tutanak tutması gerekirdi dedi.artık bisikletiniz garanti dışıdır dedi... Servisine git onun insafiywtine kalmıştır dedi. Bilemiyorum haklılar galiba
    Yani boyle ilk kurulum servis şartı diğer markalarda da var mı? Hata kimlerdedir Ha birde slx modelinde recon havalı maşa var, benimkisi recon coil yaylı galiba, bu durum normal mi? Bendeki x7. Sizce ne yapılabilir bu durumda?
    Haaa, bubarada yiğidi öldür hakkını yeme, ben x7 göbek beklerken maviccrossride göbek geldi, daha iyi oldubyanii
    Not: Bu yazı, markayı, servisi, satıcıyı çamur atmak, lekelemek, karalamak amaçlı yazılmamıştır. Yaptığınız ve yapacağınız hertulı zandan sırumdu değilimdir

WP_20160112_07_16_16_Pro.jpg

hasam murat ali ve Deniz bunu beğendi.
    Son düzenleme: 13 Ocak 2016
  2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    5 kilo streç alıp tekrar koliden çıkardığın hale sokup servise götür bence

Örümböcük, 7haiku, Deniz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletiniz arizali degil eksik ve yanlis gönderilmiş. Acilen aldiginiz yerden sesiniz kayit altindayken degisim talebinde bulunun.

Kisacasi kurulumu kimin yaptigi onemli degil. Eger reddederlerse ilce tuketici hakem heyetine basvurun

7haiku ve Örümböcük bunu beğendi.
  4. Örümböcük

Seviye:
    @Ozan k. Hocam, en sonuncusunu ben aldım.Değişim yapacak model ellerinde malesef kalmadı.
    Galiba senaryo şöyle olacak. Aldığım yer parça değişin talabiyle servise yönlendirecek, serviste kutulumu ben yapmadım ki diyecek, fabrika da senin alet garanti dışıdır diyecek. Vs.. Bari bisiklet almak sorun olmasın şu memlekette

hasam murat ali bunu beğendi.
    Son düzenleme: 13 Ocak 2016
  5. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Gupe gunduz yalan dolan ve aldatmaca varken neden hala ısrar ediyorsunuz anlamıyorum . yerinizde olsam iade ederdim bisikleti . baska bi markanin daha dusuk ozelliktekini ayni fiyattan alirdim . kargo parasıda bi taraflarına monte olmuş olurdu . neyse iste , tabi ben siz degilim :) umarım gönlünuzce olur hersey . tuketici hakem heyetini kullanmaniz cok guzel olur .

Örümböcük bunu beğendi.
  6. ALİ@

ALİ@ Tech Support Technicial

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @??? Merhaba,

Buradaki hata ilk önce satıcı firmada, sebebi ise size ürünü bir serviste kurdurmalısınız dememiş olmasıdır. Bunu sizin bilmeniz gerekmez. Ayrıca maşa kilitleme kumandası da ters takılmış durumda (mavi kısım üst tarafta olacak)

Bildiğim kadarıyla var.

Parçalar değişiklik gösterebilir. Salcano bunu müşteriye bildirmek zorunda değil. Gerçi her markada bu durum böyledir.

Örümböcük bunu beğendi.
  7. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Klasik Salcano :D Yerli firma ve aynı zihniyet.

Sonra Salcano'ya laf edince. Saçma sapan savunmalar geliyor :).

Sıfır bisikletin ilk servis bakımına para isteyen yetkili servisler

Sıfır bisikleti garanti dışı bırakanlar vs.

Araştırın sizin gibi yüzlerce şikayet bulacaksınız.

Geçmiş olsun.

Bikedreams ve Örümböcük bunu beğendi.
  8. mfurkan

mfurkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim de iç lastiklerim 26 inc çıkmıştı. Salcano'da böyle şeyler çok normal...

Örümböcük ve Halilibrahim bunu beğendi.
  9. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sorun hem sizde hem firmada. Sizinle ilgili kısım, kullanım kılavuzunun sanırım en arkasında "garanti koşulları" adlı bir bölüm olmalı. Eğer o metni okumuş olsaydınız bisikletin ilk kurulumunun yetkili servisçe "ücretsiz" olarak yapılması, 1 ay sonra "ücretsiz bakım" yapılacağı, alındıktan itibaren her 4 ayda bir ücretli bakım yapılması gerektiğini görecektiniz. Bazı arkadaşlar işin içine yorum katıyor ve zaten servis kötü ben daha iyi kurarım diyerek sıkıntı yaşıyor. Bu gibi durumlarda servisiniz ne kadar kötü olursa olsun meydana gelen eksiklik hakkında tutanak tutturup anında parça talep edebiliyorsunuz. İkinci sorun firmanın. Bir ürün, reklamında tanıtımında hangi özellikleri içeriyorsa alıcıya o şekilde teslim edilmelidir. Firmanın değişiklik hakkını saklı tutacağı vs. yazılmış ancak hukuken öyle bir dünya yok arkadaşlar. Bir malın esas amacına hizmet etmesi ve tanıtımındaki nitelikleri barındırması bir satım sözleşmesindeki ana unsurlardandır. Aksi halde değişiklik hakkımı saklı tutuyorum diyip x7 grupset yerine tourney, havali maşa yerine klasik maşa gönderirim. Böyle saçma bir mantık olamaz. Ayrıca hukuk düzeni de bu hallerde tüketiciyi koruyor. İçinize sinmiyorsa iade hakkınızı kullanın. Bir de lütfen aldığınız ürünlerin garanti kağıtlarını okuyun.

10. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Salcanoya avatar fotoğrafınızın da bulunduğu bir mail atın, muhtemelen bir üst modelle değişim yaparlar. :D

Şaka bir yana aklıma ilk gelen şey;
    Kimsenin günahını almak istemem ama buna benzer şeyleri gözümle gördüğüm için yazmak istedim. Mesela bisikletçiye sezon içerisinde biri gitmiş siyah sele istemiştir bisikletçi bisikletten söküp satmıştır, bisiklet artık parça bazında bozulduğu için o bisikleti parça satışında kullanmış olabilirler. Birisine gidonu, diğerine kiliti satıp en son kalan ürün şöyle kampanya böyle indirim diyerekte son kalan bisikleti satmış olabilirler.

Edit: Aldığınız yer ile görüşün eğer servis yetkileri varsa garanti belgesini gönderip kendilerinin bu tutanağı tutmasını isteyin. İtiraz ederlerse yukarıda yazdığım varsayımlar kuvvetlenmiş olacaktır.

Örümböcük bunu beğendi.
  11. Örümböcük

Seviye:
    Pekala, seleyi değiştirebilirim, gidonu değiştirebilirim, yaylı maşayla idare edebilirim ama, kilitlenemeyen maşa ile devam edemem. tam kilitlenmiyor. Sanırsam poplock kilit kullanılmamasından ötürü

12. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Abi biz almanyadan alıyoruz bisikleti gelicek 1 aya evde ben kurucam hatta hatuna kurdurcam :D Bisi oldugunda almanya canyon bana kime kurdurdun mu dıyecek nasıl bir mantık bu biz kurupta parca sorunu var desek anlarım adam der sen kurmussun belkı yanlıs kurdun ondan oldu ama bu ıs boyle degılkı dırek donanım yanlıs dırek ayıplı mal tuketıcı heyetıne basvuru bence. Belirtilenden farkli gelmiş ürün.

7haiku ve Örümböcük bunu beğendi.
  13. halil halil

halil halil Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletcim.com sivas da değil mi?
    bundan 8 sene evvel motosikletime 3 adet sigma mc8 sipariş verdim
    1 adet geldi paramı alana kadar 2 ay süründüm

online aldığınız bir ürünü 10 gün içinde koşulsuz iade etme hakınız var.
    kargocuya tutatnak tutturup malı iade edip paranızı almaya bakın
    vermezlerse tüketici hakem heyetine başvuracaksınız
    ayrıca faturanın fotokopisini bisikletin resmini kargoya verirken de resmini çekin

Örümböcük bunu beğendi.
  14. serdar my

serdar my Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam aynı kaygılar ve fiyat avantajı yüzünden ben de adı geçen yerden geçtiğimiz hafta içi sipariş verdim.Ürün dün elime ulaştı ve iki karton arasında streç filmden kalın şeffaf malzeme ile kaplıydı.Bugün servise gittim.Bisikletçi bile bunu tekrar kurmuşlar, muhtemelen teşhirdeydi, dedi.Normal şartlarda dert etmem fakat ben bu ürünü almadan üç kez telefon etmiştim ve bana ellerinde bir adet kapalı kutu olduğunu onu göndereceklerini söylemişlerdi.Hatta İstanbul çağrı merkezinden bunun sözünü alıp Sivas merkeze de onaylatmıştım.Ona rağmen paketli ürün göndermemişler.Yani ciddiyetsiz, biraz yalan dolan bir firma.Haa bu arada montaj kuponları da çıkmadığı için ücretli montaj yaptırdım.Bisiklet de Carraro marka yani sıkıntının kaynağının Salcano ile alakası da yok.Umarım çözebilirsiniz, hayırlı olsun.

Örümböcük bunu beğendi.
  15. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Geçen ay bende 27,5 slx modelini aldım maşa recon silver olması gerekirken bir üst modeli olan recon gold geldi bu farklılıktan baska birsey çıkmadi.[​IMG]

Örümböcük bunu beğendi.
  16. Tunafish

Tunafish Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1- Satın alma esnası : Öncelikle bisikletcim com dan alışveriş yaparak ilk hatanızı yapmış bulunmaktasınız. O kadar çok insanı mağdur ettiler ki, forumda ve şikayetvar da firma ismiyle bir aratın görürsünüz.
    2- Ürünü açmak ve kurmak : Uzaktan satışlarda ayıplı ve eksik ürünlerde 2 ay içerisinde ürünü iade etme hakkına sahipsiniz, ayıbı gizlenmiş ürünü ise 1 sene içerisinde, 14 gün içerisinde de "caydım abi almayacam, sebebim falan da yok" diyerek ürünü geri iade etme hakkına sahipsiniz. Süreler hususunda tam emin değilim ama aşağı yukarı böyle.
    3- Ürünü yetkili serviste kurdurmamışsınız ve salcano nun belirttiği garanti şartlarını yerine getirmediğiniz için ürün garanti dışı kalmış. Bu durumu büyük bir ihtimalle tüketici mahkeme heyeti ile çözerseniz ama işiniz uzun.

Sonuç olarak bence ürünü iade edeceğinizi belirten bir mail gönderin firmaya, ürünün ayıplı olduğunu, sitede belirttikleri nitelikleri taşımadığını ve yasal hakkınızı kullanmak istediğinizi mailde belirtin ve 10 gün içerisinde ürünü firmaya alıcı ödemeli gönderin. Büyük bir ihtimalle geri almayacaklardır, ürün geri döndüğünde kargo firmasına karşı tarafın ürünü teslim almadığına dair belge bişeyler isteyin ve gidin tüketici mahkemesine şikayet edin. Eğer sorun çıkarmadan alırlarsa da ne ala.

Bir daha da firma hakkında araştırma yapmadan, internetten alışveriş yapmayın.

Örümböcük bunu beğendi.