Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastanelik oluyordum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında m.klcts tarafından paylaşıldı.

1. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    dün konum vardı hatta ininal kart la ilgili kartı aldım aktifleştirip doğru ing bank a para yüklemeye o anki telaşla kask felan almadım bisikleti kaptığım gibi yola çıktım 2 şerit sadece gidişli yolda sağ şeridin ortasından gidiyorum bi anda bi kadının bağırma sesiyle irkildim soldan bi araba 5-6 cm farkla solladı beni arabanın arkasındaki kadın bağırmış beni kızdıran mevzu şöförün boş yolda 5-6 cm yanımdan sollaması resmen zevki için canımı tehlikeye attı:mad: size de oluyo mu böyle şeyler

Ulaş Çavuşoğlu ve kemalkeskin bunu beğendi.
  2. cervèlo

cervèlo Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Olmaz mu dostum. Trafikte o kadar çok dallama varki hatta kasten üstüme sürenlerde oluyor. 2 3 kere arabayi durdurup şöföre tekme tokat girmişligim var. Genelde bunu yapanlar bu şekilde araç kullananlar cahil kişiler oluyor agirlikli olarak varoş lardan gelen Doğu ķökenli vatandaşlarimiz bunu yapıyor aynı zamanda ehliyet almamış genç sürücüler. Lakin bu durum memleketimin eğitim seviyesinin yerlerde olduğunu gösteriyor.

3. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @cervèlo dalga geçmek için üstüme sürmüş olabilir

cervèlo bunu beğendi.
  4. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bir kere asla yolun ortasından gitme, mümkün olduğu kadar sağ şeridin sağında kal; mümkünse güvenlik şeridinde kullan. Ve evet herkesin başına geliyor böyle şeyler, kasksız yola çıkma. Bisiklete sıfır geçip, bağıran, küfür eden ve hatta bir tanesi arabadan elma bile atmıştı sırtıma, manyak çok ülkede...

Ertan M. ve m.klcts bunu beğendi.
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
  5. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu ne salak bir yorumdur yahu?
    doğu kökenli ne demek?
    ---

hayvan sürücü her yerde var. doğu kökenli, batı kökenli, güney kökenli, kuzey kökenli farketmiyor.
    köken :D
    kökeni kuruyasıcalar.

6. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Bende yolun sağında gidiyordum sağ tarafta araçlar park halinde bende aynalarda bakıyorum dallamanin biri aynaya bakmadan çıktı allahtan sansliydim arkadan araba gelmiyordu hemen sola kirdim bende yoksa bende hastanelik oluyordum ama 50 mt ilerde hastane vardı

m.klcts bunu beğendi.
  7. cervèlo

cervèlo Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @cumali55 polis kayıtlarında kaza yapanların veya kazaya sebebiyet verenlerin %71 ülkenin doğusundan...

8. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @m.klcts Geçmiş olsun, ülkemiz de durum maalesef durum böyle. Bende bir fatiha, ayetel kursi okuyarak pedallıyorum. Başkada bir şey gelmiyor elimden.

9. cervèlo

cervèlo Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kısacasi şu ülkemizde trafikte asla birbirimize saygimiz yok Saygiyi biraktim tahammül yok ufacık bir elestiride hemen saldırıya geçiyoruz. Forumda olduğu gibi gerçekleri kabullenmek korkulu rüyamiz haline gelmiş.

I am the Uptown R. ve m.klcts bunu beğendi.
  10. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kaynak nerede? Hiç inandırıcı değil.

Elimin altında ülkemizin son 30 yılına ait trafik olayları kayıtları var.

Dini, etnik, cinsiyetçi ayrımlar yapmak için fırsat kollayanlar çok bu ülkede.

11. isaac52

isaac52 "Lanigrenoir"

Adı:
    Sir Isaac
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aynı şekilde benimde başıma gelmişti.bende anasına,bacısına yedi nesline sövdüm....akıl fukarası çok olunca böyle hareketler normal bu ülkede....

m.klcts bunu beğendi.
  12. dkelleci

dkelleci Aktif Üye

Adı:
    Doğan Kelleci
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @cervèlo Sanırım elinizde resmi bir istatistik var bu kadar net bir sayı belirttiğinize göre. Ama "varoşlardan gelen doğu kökenli" diye insanları yaşadıkları yer itibariyle bir olumsuz davranışla eşleştirmeseniz bence daha şık olurdu. Ben şahsen doğu kökenli olmadığım halde rahatsız oldum o nitelemeden.

Ekleme: Geçenlerde gayet boş ve tenha bir yolda en sağdan giderken arkamdan arkamdan aracın geldiğini fark edip iyice kenara yanaşmama rağmen, arabanın içindeki serseriler tam yanımdan geçerken bağırınca bir anda neye uğradığımı şaşırdım.

Maalesef kimseye saygısı olmayan, bisiklet kullandığın için, giydiğin bir kıyafetten, saç şeklinden ya da ne bileyim illa bir sebep bulup birilerinden nefret eden canlılar var çevremizde.

13. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @m.klcts, bu olay sırasındaki hızınızı bilmiyorum ama yol bisikletiniz var zaten tavsiyem, mümkün olduğunca kondisyonunuzu yükseltmeye çalışın ve sağa yapışmak yerine ortadan sürmeye devam edin.
    Ben Avrupa Yakasında 2 yıldır yol bisikleti sürüyorum arkamdan gelip de deli gibi sollayana hiç denk gelmedim. Tam tersine arkamdaki araçtan korna sesi bile duymuyorum ama yine de yol müsaitse, kenarda park etmiş arabalar yoksa en sağa yanaşıp yol veriyorum. Tek şeritli yollarda da aynı şekilde. Hatta bugün 2.5-3 km boyunca tek şeritli bir yolda arkamda otobüs vardı en sağa yapışıp yol vermeme rağmen arkamda kaldı. Tabi durum böyleyken benim hızım da 30-40 arası. Yani biraz kondisyon yapıp biraz da trafiği yavaşlatmadan sürebilirseniz problem yaşamayacaksınız.

emrah9700, Tahir Keskin ve herdagli bunu beğendi.
  14. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Berke hocam yavaş değildim ama trafik hızlı akıyo çift şeritli yol sağ şeridin ortasından gidiyorum sol şerit boş bilerek yaptı

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sürdüğünüz yer neresiydi?

m.klcts bunu beğendi.
  16. cervèlo

cervèlo Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Neyse uzatmanın bi anlamı yok. Ne ben fikrimden nede diğer arkadaşlarımız. En azından burda fikirlere saygı gosterelim

m.klcts bunu beğendi.
  17. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  18. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Biraz tehlikeli bir yer, o zaman biraz daha dikkatli olmanız lazım.

m.klcts bunu beğendi.
  19. Emre O.

Emre O. Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bisikletin yolda ne işi var? kafasından ötürü olan olaylar işte hepsinin temel sebebi cahillik. Eğitim zaten kötüydü daha da kötü bir yere doğru gidiyor sonumuzun ne olacağını düşünmek istemiyorum çok kötüye gidiyoruz çok..

cervèlo ve m.klcts bunu beğendi.
  20. cervèlo

cervèlo Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Emre O. Kesinlikle haklısın. Yolda bisiklet in ne işi var deyip bisiklet in varlığını bile kabul etmiyorlar. Daha çok üstümüze sürüyorlar. Eğitim gerçekten berbat. Ben eğitim in aile içinde başladığına inanıyorum.

Hep olumsuz bakmayalim. Her geçen gün çevrede daha çok bisiklet kullanan insanlar görmeye başlıyorum. Bu görüntüden sonra yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Bisikletiyle yoldan karşıya geçerken bekleyen araçlar görüyorum az da olsa, daha çok bisiklet satışı yapan yerlerin arttığını görüyorum. yurtdisinda satılan bisiklet ve parcalarinin artık ülkemize geldiğini görüyorum. Alt komşumuz Mehpare Teyze nin üç tekerlekli kargo modeli bisikleti ne binip pazar a alışveriş yapmaya gittiğini görüyorum. Aracımin deposuna daha az benzin almaya başladığım i görüyorum. Son olarak burda bisiklet için bişiler yapmaya bisiklet i sevgisini daha ileri taşımaya çalışan arkadaşlar görüyorum. .. :)