Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hasta yavru sokak kedisi için yardım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Elif Gökalp tarafından paylaşıldı.

1. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    bizim mahallede çok fazla kedi yavrusu var bugün eve gelirken 5 tane yavru gördük 4ünün gözleri çapaklı gibiydi ve kapalıydı ama birisinin gözlerinin yerinde misket büyüklüğünde kahverengi bir tabaka dışarı doğru fırlamıştı doğru düzgün bakamadık bile, kedilere yaklaşılmıyorda bi evin altına giriyorlar hemen yani yakalayamıyoruz da, internetten de araştırdık bişey bulamadık yani bunun ne olabileceği hakkında bi fikri olan var mı yada ne yapmalıyız

2. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Doğduklarında yavru kedilerin gözleri çok hassas olur bu yüzden anneleri genelde doğumu karanlık yerde yaparlar, ilk 3-5 gün bir hafta yüksek ışık görmemeleri gerekir. Ayrıca şuan sokakta gördüğünüz yavru kediler tabiri caizse 2. postalar, meşhur mart yavruları değil yani. Bu ikinci olan yavruların çoğu özel bakım olmadıkça büyük ihtimalle ölürler, çok cılız olurlar. Belki yanlış yer, belki dış etmenler yüzünden de kediler bu yaz güneşine maruz kalmış olabilirler. Kaçmıyorlarsa antibakteriyel olan terramycin kremi sürülebilir. 1lira 10kuruş :)

3. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    kaçıyorlar, yaklaşınca bi ev var onun altına giriyorlar. yavrular çok küçük değil 2-3 aylık falandır. eve giderken ordan geçiyorum görüyodum hep, daha önceden bişeyi yoktu. çok kedi besledim daha öncede böyle bişey görmedim.

4. serkan saygın

serkan saygın Aktif Üye

Seviye:
    Büyük ihtimal gözü enfeksiyon kapmış.yakalanıp veteriner hekim tarafindan tedavi edilmesi gerekir.aksi takdirde göz kaybı yaşanacaktir.

5. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bahçede büyütürken aynı sorun olmuştu ve babamın kullandığı ( göz enfeksiyonu için ) göz ilacını sürmüştük ve cam gibi olmuştu. Veterinerde sürülebilir diyince, düzenli olarak damlatmıştık ve kendine gelmişti. Büyüttük kendi yolunu buldu gitti. :)

6. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    mesut arkadaşım o enfeksiyon damlasının adını hatırlıyor musun

7. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Elif, bir seneye yakın oldu. Babamın göz hastalığı ( çok şükür ) geçince adını maalesef hatırlayamıyorum. Veterinerden bilgi alırsanız daha sağlıklı olur.

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Eczanaye de sorabilirsiniz. Göz enfeksiyon damlaları hemen bilinir. Enfeksiyon damlaları çok çabuk bozulurlar. Kapağı açıldımı bitirilmelidir. 1 hafta gibi bir süre sonra artık kullanılmazlar.

9. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Murat çok önemli ayrıntı verdin. Babam da kullandığında 15 gün süre veriyordu doktor. 15 gün geçtiğinde, bitsede bitmesede çöpe at demişti. Bazı ilaçların 1 hafta süreside olabilir...