Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hasta Ng - 700 Yardımlarınızı Bekliyor...

Konu, 'Salcano' kısmında drkfear tarafından paylaşıldı.

1. drkfear

drkfear Yeni Üye

Seviye:
    resimlerini gördüğünüz bisiklet bana ait uzun bi süre çeşitli nedenlerden dolayı kapalı alanda kaldığı için rutubetten paslanmış ve soyulmalar olmuş ( manavgat ). Bunu halletmek için boyamayı düşündüm ama hangi tür boya almam gerektiğini ve olurmu olmaz mı durumlarına girdim sizlerden yardım bekliyorum bu arada bisikletin sorunu bu kadar da değil anladığım kadarıyla vitesler mefta bu bisiklete shimanonun tourneyin üst modelleri uyarmı ve nerede bulabilirim ? şimdiden teşekkürler...

resimler :

bu bisikleti adam edebilirmiyim ?

2. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba.
    Tabii ki adam edebilirsin, eğer seni tatmin edecekse.Bu amortisor sistemi (yay) pedala verdiğin enerjiyi hep boşa harcayacak, uzun yola gidemezsin, yokuş çıkamzasın..ama arazide konforlu kullanabilirsin..
    Geleim bakıma..Tekerleri söküp maşayı serbestle.WD 40 sık bolca..1 gece beklet.Ertesi gün ince zımpara ile temizle. Ardından anti pas astar ya da daha iyisi Hammer sür..Sonra istediğin renk spray metalik boya atabilirsin..
    Vites bakımı için yakından görmek gerek.Eğer teller değişecekse değişmeli.Bunun için çeşitli forumlarda yardımcı bilgiler bulabilirsin.
    Gerekirse adres yazabilirim sana.
    İşler bittikden sonra wd 40 yerine gerçek bir yağlama yapman gerekir.(spray yağlar kullanabilirsin)
    Sevgiler.

3. drkfear

drkfear Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için şu anlık bende bu bisiklet var bununla idare etmek zorundayım birde bu wd 40 ve hammer i nereden bulabiliirim. tellere gelirsek telleri değiştirdim. vitesler ise shimano tourney. ön aktarıcıda sanırım problem var ne yaptımsa doğru düzgün çalışmadı. arkada sağlam değil. tourneyden bir veya 2 model üst bişeyler alıp taktırmayı düşünüyorum ve ön ve arka firenleride uygun fiyata bulursam. ama bunun için manavgatta bi yer varmı bilmiyorum tekrar teşekkür ederim..

4. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    WD 40 koçtaş , real veya metro da bulabilirsin.
    Hammer da oralarda olabilir..Yapı marketlerde bulunabilir..Bulamazsan antipas astar da işini görecektir.
    Aktarıcılar için bisikletci bakmalı..gerekirse orta karar bir uygun takım yeterli olacaktır.
    Pahalı modellere yönelme , yazık olur.
    Frenlerde sorun olmaz. Papuçlar eskidiyse değişebilir.Fren tellerini söküp yağlaman gerek ve ayarlaman..Papuçla jant arasını 1-2mm ayarlayıp sıkmalısın.Jantında eğrilik yoksa frenlerin normal çalışır.
    sevgiler.

5. drkfear

drkfear Yeni Üye

Seviye:
    bisikleti boyadım arkadaşlar metalik beyaza :D yakında resimlerini koyarım

6. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla bu resimleri görünce, balkondan çıkardım başka bir odaya koydum bisikleti.
    Gerçi balkondayken üstünü naylon galoşla, evde kullanımdışı eski battaniyeyle örtmüştüm fazla etkilenmesin diye sardım her tarafını.
    Şimdi mecburi olarak da bi kaloriferin dibinde, ama kapalı her zaman o kalorifer.

İstanbul'da da Antalya'da olduğu kadar olmasa da neticede nemli hava hakim. Yeni aldım neticede bisikleti, parayı çöpe atmaya niyetim yok, taksidi yeni bitti.

Saolasın paylaştığın için, bende de ng 650 var. Kadroların biçimi dışında neredeyse her şeyi aynı.

Gerçi kapalı mekan demişsin de, anlamadım. Kömürlük falan mı o kapalı yer? Yoksa evde mi sakladın diye paslandı bu kadar?

7. drkfear

drkfear Yeni Üye

Seviye:
    k.bakma kardeş cevabını yeni gördüm evet dediğin gibi evde odanın içinde sakladım ama şimdi pastan eser yok bi güzel boyadım :in:

8. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    evde bir odada tuttuğun halde nasıl paslanabilir ki? hala anlamadım. tuttuğun oda o zaman rutubetliydi ondan böyle oldu. Dışarıda olsa zaten bu iyi hali derdin o zaman Allah bilir.

9. drkfear

drkfear Yeni Üye

Seviye:
    bende anlamadım burası manavgat 1 gün binmiyorum bisiklete hemen direkson dönmemeye başlıyor