Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hard disk'ten veri kurtarmak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

1. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar. Eski, 2000 model p3 bilgisayarımın quantum fireball marka hard diski, sinirli bir anımda hedef konumunda idi. Bir serbest fırlatma eylemine konu olduktan sonra doğal olarak bağladığımda çalışmadı. Kadıköy Yazıcıoğlu'na götürdüğümde adam bana üzerindeki yeşil kartın ucundan milimetrik bir parçanın kırılıp kopmuş olduğunu gösterdi. "Bunun kartını bulmam lazım, bende kalsın" dedikten sonra 6 ay boyunca orda durdu ve adam bunu yapamadı. Geri aldım. Şimdi internette fiyatlara baktığımda, yazıcıoğlunda da birkaç yere sorduğumda en ucuz fiyat 100 USD. Keza yapılabilme ihtimali çok zayıf. İçindekiler değerli tabii ama 100 dolar da boru değil abi afedersin. Bunu makul yapma-yaptırma imkanı nasıl bulabilirim? Teşekkürler. :mad: :ci: :bilmiom:

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Benim duyduğum veri kurtarma fiyatları da hep o civarlarda geziniyor. Ve malesef alternatifiniz yok bu ücret konusunda.

Aklıma gelen en ucuz olabilecek yöntem; aynı marka/model 2. el çalışır bir harddisk alıp, kartını söküp bu diske takmanız. Eğer tek sorun sadece karttaysa bu şekilde çalışır hale gelmesi lazım.

3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Az çok veri kurtarma işinde çalışmış çeşitli online bilgisayar dergilerine editörlükyapmış bir insanım.Harddisk çalışmıyorsa verilen fiyatlar 100 dolardan aşşağı olmaz.Olmayacaktır da.Çalıştırabilirseniz verilerinizi ücretsiz kurtarmak çok kolay ama donanımsal bir hata oluştuysa bu fiyat uygun bile.
    Peki neden bu kadar pahalı?

Öncelikle disk basınçlı oda tabir edilen bir odada basınçlı tornavidalarla açılır.(kapatılmasıda basınç altında yapılmıştır)Sonra içinde dönen disk sökülerek kafası sağlam başka bir harddisk kutusuna aktarılır ve yine basınçlı tornavida ile kapatılır.Harddisk çalışır hale getirilir ve veriler kurtarılır.
    Elden çıkartılan parçalar ile verilen emeği incelediğiniz zaman 100 dolar az bir fiyat :)

sefasahin ve mtsemiz bunu beğendi.
  4. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar teşekkürler değerli görüşleriniz için. Emeğe, bilginin değerine saygım büyük. Ancak hayıflanma sebebim birkaç parça değerli dosyamı, fotoları zamanında cd ortamına atamamış olmam, ve toplasan 1 gb'ı aşmayacak bir kişisel datanın elde edilebilir formata atılmasının değerinin bana biraz fazla gelmesi. Keşke ben de bu kadar kolay para kazanabilseydim. Biraz daha kolay harcayabilirdim. İstedikleri para benim 3 günlük yövmiyem. Yapan adam acaba 3 saat harcıyor mu bunu yapmaya? Yanlış meslek seçmişiz vesselam.

5. hanifisari

hanifisari Aktif Üye

Seviye:
    istersenn bana yollayabilirsin
    çalıştıgım kurumda fazlasıyla aynı marka harddiscten var
    hardiscin anakartını degiştirirsek datalarını kurtarabilirim
    çukurova ünuversitesi merkez kutuphane hanifi sarı adına yollayabilirsin

daha da detay için özel msj at

6. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Acaba yazıcıoğlunda hangi dükkana götürdünüz ve 6 ay bekledi acaba ?