harçlar kalkıyor mu ???

Scudo

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
2.Öğretimlerin durumu ne olacak?Onlara da kalkarsa bu sefer üniversiteye girişteki sıralamalar etkilenmez mi?Adam yüksek puan almasına rağmen sırf ikinci öğretim harç parası ödememek için puanından düşük bir birinci öğretim bölümünü seçiyor...Bu durumda harçlar kalkarsa üniversitelerin taban puanlarıda değişmeli bu adaletsizliğe engel olacal bir düzenleme yapılmalı.
2.Öğretimlerin harçları kalkmaz ise bu sefer ortalık ayağa kalkar.Ben en azından %30-%50 arası bir indirim yapılacağını düşünüyorum.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
birşey yazmıştım da yanlış olabılır o yuzden degıstııyorum :D dalgınlığıma gelmış kusura bakmayın ben kalktı dıye bılıyorum

S.Araz

Üye
Tepki
39
Bisiklet
b'Twin
Bizim akademik takvimde harç için tarih verilmiş ama,kafam karıştı bu yüzden kesin kalktımı kalkmadı mı ?

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
O iş daha plan ve elin tersiyle itilecek bir miktarda değil. Sanmıyorum ki o kadar ciddi bir paradan vaz geçsin üniversiteler.Hadi kalktı diyelim, bence, başka bir şekilde o parayı yine isteler ( katkı payı vb.)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
har(a)çların kalmasına yönelik çalışma yapılıyor diye bilgi verdi başbakan. ama sadece bilgi.

umarım kalkar ve eğitim-sağlık herkes için eşit ve ücretsiz olur.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yorumsuz iki KAPAK(!)

http://b1207.hizliresim.com/z/u/b3b5l.jpg

http://www.gazeteciler.com//data/news/1/1343222535-untitled-1.jpg

Tepki
13
Arkadaşlar herhalde 2.öğretimde kalktı.Bizler son 2.öğretim nesli olacağız sanırım...Kesin bir şey yok ama,alınmaması haberi bayramdan sonra açıklanır gibi geliyor bana,yine bir şeyler duyan arkadaşlarım burada paylaşırsa sevinirim.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Evet ben eğitim fakültelerinde 2.öğretimin kalktığını duydum.Eğer 2.öğretimlere de harçlar kalkacaksa bundan sonra 2.öğretim olmayacak demektir...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Duyduğum kadarıyla harçların durumu önümüzdeki döneme kadar belli olacakmış. Biryerde başbakan mı yoksa başka birimi "Artık Türkiye'nin öğrecilerin parasına ihtiyacı yok" diyordu. Fakat harçlar kalkarsa 1. ve 2. öğretim durumu ne olur orası karışık. Aklımda birkaç senaryo var ama yazmak istemiyorum.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Her kafadan değişik bir şeyler çıkıyor sanırım bekleyeceğiz yine el mahkum. Ben 1. öğretimim makine mühendisliğine 250 lira harç veriyorum 2. öğretim arkadaşlarım en kötü bin liradan başlıyor,hadi benimki fazla bir şey değil yine ama arkadaşlar için kaldırılmasa bile en azından bir düzenleme yapılmasını isterim. Harçlar kalksa bile bizden haraç olarak alınacak bu paralar biliyorum o yüzden pek umudum yok :)

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
arkadaşlar geçen kadının bii başbakana sordu harçlar kalktımı diye başbakan o iş tamam alınmıcak bu seneden itibaren dedi yani kalktı