harcırah ödemeleri

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
sefa başka federasyonların aldığı ödenekle bizimki birmi hem yarış tarihlerini çakıştırıyorlar hem paraları geç yatırıyolar 2 3 hafta üst üste yarıl oluyo(federasyon yarışı) ferdi bir sporcuya nereden baksan 600 700 lira masraf
bunu karşılayabilecek adam var karşılayamayacak adam var sadece ferdiler değil zor durumda kalan klüplerde var

Scudo

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@mustea7

Başka federasyon derken bana bütçesinide bildiğin bir federasyon söylede bende bileyim mesela,biz eninde sonunda olsa paramızı alıyoruz.2007 yılından parası alamayan spocular var karatede mesela,bizim federasyon zaman barajı değilde %65 barajına devam etseydi(özellikle yolda,çünkü mtb de devam ediyor)dahamı iyiyidi,sen hangi yarışta 600 milyon masraf yaptın ben merak ettim doğrusu mustafa?:D 50 kişi oda gelirse yarış bitirecek % 65 i yani 32,5 yada 33 kişi para alacak,öyle dahamı iyi böyle en azından %20 zaman takılmayan 70 kişide olsa parasını alıyor.ferdilere lafım yok ama henüz bir kulübünde zor durumda kaldık diye feryat ettiğini duymadım.deseler bile bütün yarışlarda yine görüyoruz.

OR700

Üye
Tepki
107
@mustea7

Anlaşılan oki bu federasyon ne yapsa kimseye yaranamayacak,bir zamanlar yarışların azlığından şikayet ederlerdi şimdi fazlalığından yakınılıyor:D
Kısaca paran var,maddi durmun müsait ise yada maddi imkan tanıyan bir takımın var ise yarışlara gidebileceksin,yoksa gördüklerinle yada duyduklarınla idare etmen gerekir.çenenizi yormaya değmez.sistem bildiği gibi işler.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@SEFAALPARSLAN

tatil köyündede kalsan 600 lira ahrcayamassın bir yarışta ama üst üste bi kaç hafta sonu yarış oluyor ve yarışlara harcırah alamadığımızdan gidemiyoruz senenik başındaki alanya mtb yarşı daha pazartesi günü yattı belki para yatsaydı yol yarşınıa gidenler olacaktı veya özel yarışlara para biriksin diye ayrıca madem geç yatırıyorlar bi otel ayarlasın federasyon otel parası vermeyelim biz federasyon ödenek alınca versin oteller hayır demez o kadar kalabalık bir gruba harcırahlardan da bellki bir miktar düşsün otel parası

Cumhur Boyraz

Forum Bağımlısı
Tepki
211
@OR700

hocam kimsin tanımıyorum federasyondada görevli olsan umrumda değil.....NE DEMEK PARAN VARSA GELİRSİN????senin gibiler bu lafları söledikçe bizde daha ileriye gidemeyiz bu nasıl bir mantık nasıl bir ziyniyet kroyum ama para bende diyenlerin eline kaldık desenize vay bizim halimize senin gibiler oldukça ne bu spor gelişir nede bişi olur önce bu kafaları değiştirmek gerek BENCE !!!!!!!!!!!!

elfaruki

Daimi Üye
Tepki
222
ArkadaŞlar GÜn İtİbarİyle Alanya Mtb Harcirahimi AlmiŞ Bulunmaktayim....

İstanbuldan Katilan ArkadaŞlar Harcirahlari İÇİn ''bora Tİrkİ'' Ye UlaŞmalidirlar.... Kendİsİ Bİke&outdoor BeŞİktaŞ Şubesİndedİr Artik........

• Beğen
Tepkiler: Cumhur Boyraz

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
İstanbul ilinin ümit vadeden sporcularının harcırahlarını dağıtmaya başladım.

Eliniz boş gelmeyin.:D :D

Arkadaşlarınıza haber verin.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Bora TİRKİ

istanbuldan mı lisans alsak napsak

OR700

Üye
Tepki
107
@cumhur

Bana lütüfta bulunma, çözümü getirde değiştir sistemi ozaman
Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.dilerim senin yazıp çizmenle değişir bu ödeme sistemi,hadi gösterin bir zahmette şu politik ve dramatik baskıyıda bizlerde rahatlayalım.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@OR700

benim söylediğim gibi oteli federasyon ayarlasa biz yol masraflarımızla gelsek harcırahlar istiyosa 3 ay sonra yatsın o zaman yada 3 ayda bir toptan yatsın oda bir fikir elbette otel parası düşülür

• Beğen
Tepkiler: OR700 ve ZekiAlper

OR700

Üye
Tepki
107
@mustea7

Federasyon başkanlığına adaylığımı koyarda kazanırsam bu dediklerini değerlendiririm.
Peki bu dediklerini neden toplu bir halde dilekçeler ile federasyona iletmiyorsunuz?
Şayet buradan atıp tutmakla çözüleceğine inanıyorsanız bu şekilde devam ozaman,Ne diyeyim başka ne desek her kes farklı farklı yerden değerlendiriyor.onun için bu konuyu beni muhatap alarak değil,federasyonu muhatap alarak oraya iletin sonuç tüm mağdur olan sporcular için hayırlı olur inşallah

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

OR700

Üye
Tepki
107
@mustea7

Olmaz öyle saçmalık:boese157:
Nerede görülmüş bir talep dilekçesinin 30 tl ye yazıldığı veya verildiği,bir yanlışlığın olmalı,bu 30 tl yi hangi hizmetin karşılığı olarak alıyorlar.İTİRAZ DİLEKÇESİMİ veriyorsunda 30 tl istiyorlar.kesin bir yanlışlığın var senin:(

• Beğen
Tepkiler: küçük-emrah

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@OR700

haklı olabilirsiniz o konuda bu konuda şehirler içinde toplatılar yplmalı veya il temsicliriyle konuşulmalı yetkili olarak

OR700

Üye
Tepki
107
@mustea7

Haklı olabilirm değil,HAKLIYIM
Özerk statüye geçmiş bir federasyonda harcırah ödemeleri konusunda ne il müdürlüğü nede il temsilcisi her hangi bir hak talep edemez.
ödemeler sporcu,sporculara nakten yapıldığı için, federasyon ile sporcu veya sporcular konunun muhatabıdır.
İl müdürlükleri kendi illerine bağlı bütün sporculardan
Federasyonlarda kendi branşlarına bağlı bütün sporculardan sorumludurlar.
Kısaca neler yapılıp yapılamayacağı yine sporcuların ve branş antrenör,idarecilerinin bir araya gelerek,toplu bir şekilde karar alması ile çözülebilir.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
il içerisindeki tüm ferdi sporcuların sorumluluğu il temsilcisine aittir öyle olmasa neden kafile listesini ona imzallattıralım

OR700

Üye
Tepki
107
@mustea7

Sanırım anlamakta güçlük çekiyorsun mustea7:all_rig
Kafile listesi imzalanması farklı bir konu,adı üstünde ferdi sporcu,istediğinde hür olabilen bir sporcu(fazla açılıma gerek yok)yukarıda yazdıklarımı iyi oku istersen:D senin il temsiliği dediğin kısım fahri olarak yürütülen bir görevdir.bu görev il müdürlüğü tarafından verilir.ferdi sporcuların sorumluluğu iltemsilcisine aittir diyorsun ama gitmiş olduğun müsabakaların hangiisinde il temsilcisi senin veya bu ferdi sporcuların başında gidipte onların sorumluluğunu üstleniyor.madem öyle sorumluluğunuz onda masraflarınızı avans olarak o karşılasın,sorumluluk almak sadece kafile listesine atılan imza ile alınmaz,asıl imza ve onayın il müdürü tarafından atılması gerekir.sen yarışın birisine sadece il temsilcisinin imzası ile hazırlanan kafile listesi ile gidersen federasyon veya organizasyon bu imzayı muhatap almaz.bunu ben söylemiyorum.Genelge,iç tüzük ve yönetmelikler diye bir kanun var. halen anlamadın ise (link) den görevlendirmeler ve iç tüzük,yönetmelikler linklerini bir incele oradan bulamazsan,(link) hangi ile bağlı isen bu konuyu fazla'da germeye gerek yok,sonuçta ağlasanda sızlasanda,federasyon kendince ve bütçesine göre uygun bulduğu zaman ödemeleri yapar.işin özü? BAŞKAN BENİM, BEN NE DERSEM O OLUR.oluyor

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
benim masraflarımı karşılamıyor il temsilcisi ancak onun dışında gsgm'yle olsun başka yerlerle olsun tüm işlerimi hallediyor sağolsun görevini en iyi şekilde yerine getiriyor yarış yazılarını veriyor kafile listesini geçd e söylesem istediğim zamana yetiştiriyor yarışlara giderken okula izin yazısı gönderilmesi için gerekli işlemleri yapıyor.ve bir sorunum olduğunda muhattabım olarak onu görüyor ve ona söylüyorum gereğinide yapıyor.