Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hanıma çaktırmadan bisletini nasil apgereyt edersin?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mariokaldato tarafından paylaşıldı.

1. mariokaldato

mariokaldato Aşk, peynirli poğça ve takunya

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evli olup hemde erkek cinsi olan
    herkesin ortak problemi bisletine yaptığı yükseltmeler ve zaman zaman alınan aksesuarlardır .

Genelde evli isen hanımın soğuk bakışlarına ve ' wats goin on bro?" temali mimiklerine maruz kalırsın. E ailemizi seviyoruz ama bisletide seviyoruz ne olacak simdi dayı? Toplumumuzda spor kavrami tv de maç izlemek, bazen isyeri tayfasıyla halı saha maçı yapmaktan ibaret olduğundan toplumun en kucuk alanında bile tuhaf tepkiler alıyoruz , bu bir gercek.

Hatta bisletimizi kıskanan hanımımız olmasıda muhtemel. Benim naçizane tavsiyem hanımınızın yaninda asla bisletinizi sevdiğinizi belli etmemenizdir.
    Gelelim bazı pratik çaktırmama yöntemlerine ;

Kredi kartı sorunsalı

1. Bi kere kesinlikle kendi kredi kartınızdan alışveriş yapmayın . Zira en buyuk açıkları burdan veriyoruz
    Şöyle ki o ay kart borcunda belirgin bi artış oluyor ve biz " yaaaa yine banka ayarı kaçırdı " gibi yuvarlak laflar etsekde ay sonu armut gibi yakalanıyoruz. Nerden mi? Tabiki kredi karti ekstrasindan :)
    Bunun icin 4 beş arkadaş bi havuz sistemi kurabilir ve aranizdan bekar olani bu iş icin secebilirsiniz. O arkadaşa ay sonu elden taksitinizi verir ,böylece arkadaş ziyareti ayağına bu işi pratikçe çozebilirsiniz.

Oje alışverişi operasyonu

2. Çarsıya alışverişe çıktığınızda numaradan bir makyaj kozmetik mağazasina götürün yengeyi ve sevdiceğinizin şaşkın bakışları arasinda çeşitli renklerde oje alın.
    Hanim tam size " noluyoooo necmiiiii? Bakışı attığında " bisletime alıyorum hayatım sanada aliyorum " tribi çekin
    Inanin bu ilerdeki apgereytlerinizde sizin hayatınızı kurtaracaktır. Ne alaka dediğini duyar gibiyim;
    Şoyle ki ben bisletime rengi uysun diye kırmızı renk bi jant takimi aldım
    Bu oje alma numarasını çekmeyi unutmasaydım yakalanmayacaktım ama hata bende ; insan denyo olmasin bi kere :) Eger janti almadan kisa bi sure evel bu "oje alışverişi operasyonu"nu yapaydım ne yapacaktım ? Tabi ki hanıma " uffff nejlaaaaa bisletimden çok sıkıldım aşkım ben hemen bi garaja inip jant tellerimi kırmızı yapayım geleyim" Numarasi çekip tereyagından kıl çeker gibi jant yenileme operasyonunu başarıyla tamamlayacaktım.

Kargo problemleri

3.Bir çoğumuz çeşitli yerlerden aldığımız bisiklet donanımlarını ve aksesuarlarını çok önemsediğimizden ve başlarına bişey geleceği endişesinden ötürü paketi eve teslim istiyoruz . Ve hatta çalıştığımızdan evde olduğumuz günlere denk getiriyoruz bu siparişleri. Sonuç her zaman başarıyla sonlanmıyor tabiki ; Biz tam çayımız ve çekirdeğimizle savaşırken zil çalıyor, hanımın elinde dev bi karton kutu, diğer elinde oklavayla hüzünlü bir final yaşanabiliyor :)
    Bununda en pratik yöntemi evinize çok yakın ve ağzı gevşek olmayan bir esnaf bulmaktır. Fakat kesinlikle yengeninde alişveriş yaptığı biri olmasın bu. Mesela mahallenizdeki elektrikçi olur. Oto yedek parçacı olur, piley sıteyşıncı olur. Adamla anlaşın ve tüm alışverişlerinizi o kurban üstünden yapın. Neden mahallenizden biri derseniz yanit basit aslında ; Cunku evinize yakındır ve hanım komşudayken dedikodu , kek börek , kısır gibi kafa oyalayıcı nesnelerle cebelleşirken siz çaktırmadan yeni kadronuzla garaja süzülebilirsiniz :)

Emanet biskelet sistemi

4. Bu çok mühim bir sistemdir
    Mutlaka not alın derim. Yaa düşünün bi kere abi ; Hanım sizin başlangıç seviyesi biskeletinizi en ufak detayina kadar ezberlemiş, oje taktiği elinizde patlamış, len bide yaz gelmiş sayibinden kom sitesi papatya tarlası gibi birbirinden güzel bisletlerle dolmuş eee cebinize batan
    " cüziiii" bi miktar canlınız var ehehehe.
    Durum belli alınacak o bislet !!!( bando takımı başlasın" ankaranın yaşınaa baaaaakkk " adli marş a devam ) e mal sahibiyle pazarlık edildi sote bi yerden .Havalede yapıldı. Kargo beklendi , efendim ne bileyim heyecanla teslim alındi şubeden ( malum eve gelirse kavga çıkacak )
    Şimdi sıkıyosa eve götür bakalım , oklava heyecanla sizi bekliyor.
    Eeee hacı napacan simdi? Çozum basit ; 1.nci şıktaki banka ortaklığı kurduğunuz çetedeki bekar arkadaşa gideceksin.

Olay basit abi elemana bırakın piskeleti , pazar gününü bekleyin ama bu muhim ; Çızgılı pijamanla kavaltıdasın, açmışın şov tv de " pazar magazini" izliyosun. Ortam cillop kısaca. Anlaştığınız saatte zil çalacak o banka hesabı ortağı, bekar arkadaşınız çıkagelecek.

(Aman dikkat sakın haa kapıya armut gibi koşupta huylandırmayın yengemi, hem kadın kısmısı zaten en ufak detaydan huylanan bi canlı türü
    Açık verdiğin anda bittin demektir.)
    Kapıyı hanım açtiğında buyuk ihtimal gergin bi sesle " Necmiiiiiii kapıya gel seninki geldiiiiiii" diye seslenecektir.

Siz kapıya geldiğinizde ilk defa ayna gören yerli misali boş bakışlarla bakmaya dikkat edin.
    Senaryo belli ; " Necmi abi ayağına düştüm turumuz var bugün benim bislet arızalandı abim benim . Rica etsem senin o başlangıç seviyesi ucuz bisleti ödünç verir misin abim benim hadi beeee"
    ( Burda en dikkat etmeniz gereken şey mimikleriniz soğuk bakma şekli olucak, isteksiz bi tavrınız olucak, sanki adam size ana avrad sövmüşte kendinizi zor tutuyormuş gibi yapacaksınız
    Eger hata edipde sevinme triplerine girerseniz enselenmeniz an meselesidir.)

"E iyi bari bi kaç günlüğüne kalsın sende " laflarını yine ekşi suratınızla soylemeyi unutmayin. Banka ortaklığınız olan bekar çete üyeniz bu aşamada çok israrcı davranıp güya kendinin olan ama aslında sizin yeni bebeğiniz olan biskeletini israrla size emanet etmeye çalışssin
    Sizde onla bu konuda mumkunse kavga edip bağrışın, çalınmaktan korktuğunuzu felan beyan edip emanet almayacağınızı soyleyin

Ama en sonunda pes edip kısa süreliğine emaneten almayı kabul edin ve kapıyı yüzüne vurun.
    Tamamdir bu iş hadi yeni bisletiniz hayırlı olsun eheheheh ( devamindaki senaryoyu bulamadım henuz fikri olan varsa belirtsin )

Hayırsever bisletçiler derneği üyeliği numarası

5. Geldik en karmaşık, en zalimhane , hatta bi insan evladının bislet aşkı uğruna üçkağıtçılıkta ulaşabileceği en uç noktaya....Resmen işin nirvanasına, yer yer metallica'sına , kısmi olarakta Teoman'ına , Şebnem Ferah'ına....Bu işi tarif edeceğim ama insanlığımdan tiksindim la resmen eheheh. Bütün apgereytçiler kafa kafaya verip feysbukta " hayırsever bisletciler derneği ' adında bi dernek kurun. Sonrasında sayfaya herkes çakma bi nevi replika ilanlar versin. Örneğin "xtr a geçtim, ihtiyacı olan gariban bi kardeşime XT jant setimi vermek istiyorum" , " Sıkıldığımdan ve sırf hava olsun diye Dura ace sete geçtiğimden ihtiyacı olan Necmi kardeşime 105 setimi hediye etmek istiyorum" , " xtr frenler iyi değilmiş , ben formulaya geçtim ; eger Necmi kardeşimde uygun görürse xtr fren setimi vermek istiyorum" gibisinden ilanlar açın
    Abanın layk tuşlarına , yorum atip tesekkur filan da edin
    Tebrik ediyorum çok adisiniz. Korktum sizden yalan yok :) boylece feysinizde tüm bu işlemler herkes tarafından görüleceğinden rahatca apgereytinizi tamamlayabilirsiniz :)
    Yalniz sayfaya gelen yabancıları banlamayi ihmal etmeyin. O saf arkadaş bütün oyunu ortaya çikarabilir haberiniz olsun...
    Simdilik yeter bu kadar
    Kalın salıncakla ehehehe

2. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel ve bir o kadarda çok sahtekâr bir yazı be abi. :D

3. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi 5 numara diyorum ve susuyorum hahah:komik:

mariokaldato ve Candan Biberci bunu beğendi.
  4. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Toprağım bu konuda büyük baskı altındayız:D
    Kadınların erkeklere uyguladığı pskolojik şiddeti kimse dile getirmiyor nedense..
    Erkek için herşeyi veto ediyorlar..Asıl özgürlüğe muhtaç olan bizleriz.
    Apgereyt olayına hiç girmiyorum bile..O benim yıllardır kanayan yaram :(

5. yaboga

yaboga Kıdemli Üye

Adı:
    Ergün Altmış
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yeminle ağzım kulaklarımda okudum :D Elinize sağlık. heralde şeytan bu gün izinli yerine siz bakıyosunuz. :D

6. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    5 numara benim apgereyt gecmisimin en vahşi ve en zalımıst interaktif tezi oldu. Benle 5 arkadas katilirsa hem banka havuzunu hemde iyiliksever bisletciler grubunu kurmak isterim haha :D

7. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :krnz: :krsn::krsn::krsn: açıyorum birazdan

mariokaldato bunu beğendi.
  8. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Örümböcük ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  10. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu arada gitti gidiyor sitesini kiniyorum. Durmadan ana ekranimda baslangic seviyesi olmamla dalga geciliyor :D

Screenshot_2016-03-22-22-44-25.png

Y.Genç, Burak1355 ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  11. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynen topraaam psikiolojik şiddete hayir :D :D

Örümböcük bunu beğendi.
  12. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Bahaneleri geçelim bence. Doğruyu söyleyip tribinede katlanalım sonuçta hanımlar haklı sonuçta:) 40 takla atıyorum ben :) sonunda sağolsun hanım tamam diyor öyle alıyorum .

mariokaldato ve yaboga bunu beğendi.
  13. yaboga

yaboga Kıdemli Üye

Adı:
    Ergün Altmış
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    üstadım doğru olan bu ama bu yol hakkaten sıkıntılı sonra ne oluyor biliyomusun, sen habire bisikletine bir şeyler alıyosun bana gelince modu oluyor ve mali hafızaları 5 yıl dan fazla ben o yolu denedim bir tek kaskıma bişi demedi :D

mariokaldato ve ozansefer bunu beğendi.
  14. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Kısasa kısas :) Hele bisikleti değiştireceksen hanıma iphone 6s alacaksın kaçarı yok :)

Yusuf !!WOW!!, mariokaldato ve yaboga bunu beğendi.
  15. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kisas pahali bi yontem :D

Örümböcük ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  16. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mariokaldato Mario , benim taktik upgrade işlerini hatun yazlıkta iken yapmak. Yanlış anlama yazlığım yok :) Bizimkiler alanyada yaşıyor. Eşim okullar kapanır kapanmaz , kayınpeder-kayınvalideye torun gösterme bahanesiyle soluğu alanyada alır. 2 hafta yüzer bronzlaşır döner :) Ben de evde yaz bekarı pozisyonunda kalırım.
    İşte o iki haftada tüm upgradeler benimdir. Yalnız geçen sene fena patladım. Lastik değiştirdim . Stok jantlarda, yeni aldığım lastik sürekli patladı hç binemedim :(

Yusuf !!WOW!! ve mariokaldato bunu beğendi.
  17. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eehehe yengemin nazari degmis olabilir

Örümböcük ve x-rayted bunu beğendi.
  18. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Allah canınızı almıya :p ahhahahahh

19. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kimin almaya ona gore? :D

Örümböcük ve kutlucan bunu beğendi.
  20. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    kutlucan, Yusuf !!WOW!! ve mariokaldato bunu beğendi.