Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangisini almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında evrenolanbay tarafından paylaşıldı.

1. evrenolanbay

evrenolanbay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Forumda yeniyim.Tatilde bi bisiklet kiraladım ve bisiklete binmenin nasıl güzel bir duygu olduğunu yeniden hatırladım.yıllardır bisiklete binmiyordum.Şimdi bi bisiklet almaya karar verdim,araştırmalar yaptım ama çok çeşitli moderler.vites sistemleri,gidonlar,kranklar.... en son bisiklete bindiğimde shimano iyidir derdik :D 750 tl ile 900 tl arasında bi bisiklet bakıyorum ve üç model buldum;

Ghost SE1150

Carraro sportive 225

Mosso acera 27 vites(model numarası 2670 diyor katologta)

Bir de arkadaşım corratech in bi bisikletine biniyormuş.deltabisiklet satıyor ve mağazalarına henüz gidemedim ve dolayısıyla modellerini göremedim.

Şimdi ghost ve carraro mat boya ile çok daha güzel duruyorlar.ama mosso da tavsiye edildi.hangisi iyi? birde belirttiğim fiyat aralığında cooratech ve bu modellere denk veya daha iyi özelliklerde bi bisiklet alabilirmiyim?

Bu arada evim yüksek biryerde,yaklaşık 4-5 km lik dik bi tırmanıştan bahsediyorum :)

Ve deneyimli,bilgili arkadaşlarımdan bisiklet seçiminde yardım istiyorum.

Sevgilerimle.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben mosso 2670 acera öneririm söylediğin modeller arasında. Türkiye'de çok bilinmese de Mosso Kadro konusunda dünyada ismi olan Tayvan Menşeili bir marka. Mosso 2670 Acera'da Hydroformed Triple butted 7005 alüminyum alaşım 1800 gram ağırlığında kadro kullanılıyor. Triple butted 7005 aluminyum alaşım kullanılan bu hafiflikte kadro ile donatılmış diğer markaların bisikletleri, buna eşdeğer donanımlarda liste fiyatı olarak 1.300 - 1.400.-TL den başlıyor. Yani sırf kadrosu için alınıp ilerde donanımını yükseltmek amacıyla bile bu fiyata düşünülebilir bence. Tabi bu söylediklerim saydığın model ve bütçeye uygun olarak yapılmış bir yorum. Tercih senin...