Hangisini Almalıyım

Tepki
0
Arkadaşlar salı günü bisiklet alıcam(salcano).Kafamda 3 tane belirledim bunlardan hangisin alırsam iyi olu acaba? modeller şöyle.. görüşlerinizi bekliyorum..
1) efes dısk
2)efes 24 dısk
3)ng 650(normal dısksız)

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam bisikletlerin fotoğraflarını ve özelliklerini buraya yazarsanız herkes daha kolay yardımcı olur. Fakat baktığım kadarıyla Efes modeli Çift amortisör. Sürüş konforu bence pek yok ve zevkli değil ayrıca gereksiz ağırdır. NG650 tavsiye ederim eğer ki bu 3 bisikletten biri diyorsanız.

Bisikleti ne amaçla kullanıcaksınız ayrıca?

• Beğen
Tepkiler: Serhan Açıkel
Tepki
0
Bisikleti hiç dağda felan kullanmıycam sadece şehirde kullanıcam belki birazda uzun yol yapabilirim..benim için önemli olan sağlam-dayanıklı olması..

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dağda hiç kullanmıcam sadece yolda kullanıcam diyorsanız yanlış adrestesiniz gerçekten :) Bence şehir bisikleti alın. Salcano City Sport 21VR veya 21VS işinizi görür bence.

• Beğen
Tepki
0
doğru söylüyosunuz ama bi sorun var bizim burda bir tane salcano bayisi var ve ellerinde sadece benim dediğim modeller var keşke çeşitleri biraz daha fazla olsaydı ...

Tepki
0
olabilir ama zamanım yok salıya kadar bu üçünden bi tanesini alıcam büyük ihtimal ng 650 olucak..

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
İstanbulda salcano satan daha çok yer var, acele etmeyin biraz daha araştırın, size uygun Bisiklet, patika dağ yapmayacaksanız Tamer KAMIŞLI kardeşimin de dediği gibi, şehir veya tur Bisikleti almaktır. Salcano city sport işinizi görür. Bisiklet işi aceleye gelmemeli hatta mümkünse oldukça şey öğrenip sonra karar vermek biraz daha mantıklı. Efes dediğiniz çift amörlü cihaz tabiri caizse çakma çift amölü bir cihazdır. insanlara Bisiklet diye yutturuyorlar, o cihazların Bisikletle ilgisi yok lütfen uzak durun. Söylediklerinizden sadece ng650 bir Bisiklettir. :)

• Beğen

velespitto

Daimi Üye
Tepki
222
Eğer dışarıdan hiçbir şekilde getirilemeyecekse başka bir bisiklet, o zaman tek seçenek ng650 olur ama gördüğüm kadarıyla İstanbulda yaşıyorsunuz çok da ücra bir yerde değilse bayi bence salı gününe kadar istediğiniz başka bir model gelmiş olur.

• Beğen
Tepki
10
yaklaşık 4 aydır ng 650 dısc kullanıcısıyım 105 kiloyum hergün işe gidiş geliş toplam 14 km yol yapıyorum pazar günleride nif dağındayım ve bisikletimden çok memnunum çıt ses çıkmıyor çok konforlu ve problemsiz haftalık zincir yağ bakımını yapıyorum ara sıra fren disc ayarlarını yapıyorum ve yola devam.Fiyatına göre çok çok iyi bir bisiklet şiddetle tavsiye ederim

• Beğen

Deniz Ali

Üye
Tepki
22
çok dağ bayır iniş yapmayacaksan çift süspansiyona hiç ihtiyaç yok boşuna pisikletin ağırlaşıyor...

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tamer KAMIŞLI

Tamer arkadaşımız dogru söylemiş,bencede yol yada şehir bisikleti alın.Hadi onu yapamadınız lastiklerinizi düz lastiklerle degiştirin daha az enerji ile daha uzun yol alırsınız.

• Beğen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
geçen yine buna çok benzer bi topikte aynen şunu yazmıştım 60 tl vazla verin kron xc 250 alın paranızı sokağa atmayın tamam ng 650 fiyatına göre şöyle güzel böyle güzel fakat kadro gido gidon boğazı gerçekten konforsuz.salcanoya karşı bi ön yargım yok ama 60 tl gibi bir farkla en azından xc 250 çok daha iyi olur eğer imkanınız varsa.

• Beğen