Hangisini almaliyim

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
ArkadaŞlar en acilinden carraro force 520 mİ kron xc 250 v fren mİ bİanchİ speed 8000 mİ ucunede 800 tl diyorlar 2014 model carraro ve binchi hidrolik fren :(

Scudo

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
birader force 540 kullaniyorum memnunum, diger bisikletlerin ozelliklerini paylasirsan forumdan daha cok yardim bulabilirsin bence

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
CARRO FORCE 52O
Kadro ALÜMİNYUM 6061. 1.1/8" Maşa 26"SUNTOUR XCT PM. 100mm
Sele SELLE ROYAL MACH CARRARO LOGOLU Krank Takımı ÇELİK 42X34X24
Arka Değiştirici SHIMANO TOURNEY TX55 Ön Değiştirici SHIMANO TOURNEY TX50
Vites Kolu SHIMANO ALTUS SL-M310 3X7 Fren TEKTRO HDC300 HİDROLİK DİSK
Lastik CST 26X2.10 56-559 SİYAH Jant 26" CARRARO ÇİFT KAT ALÜMİNYUM 32H DİSK

BİANCHİ SPEED 8000

Kadro :26" Alüminyum 1.1/8" Yarı Entegre Maşa Yatağı
Maşa :Suntour 26" XCT Disk 100mm Kilitli
Jant
:26/559x19 Bianchi Alüminyum siyah 32H Disk
Lastik :26x1.95 53-559 siyah
Vites :Shimano Altus
Vites Sayısı :21 Vites
Ön-Arka Fren :Hidrolik Disk "Shimano" AM395 Rotor 160mm
Sele :DDK 373 Bianchi

KRON XC 250
VİTES: 21
KADRO:7005 Aliminyum
MAŞA: Kron neo Preload -m/lo
ARKA VİTES: Shımano ALTUS
VİTES KOL:Shımano STEF51
ÖN VİTES:Shımano FD TX50
ARKA DİŞLİ:Shımano MFTZ21 7 Lİ
AYNAKOL:SHIMANO FCM131
FREN SETİ:LOGAN V-FREN
GÖBEK SETİ:Men joy Alumınyum - Rulman
ZİNCİR:KMC-Z50
GİDON:Kron neo
BOĞAZ:Kron neo
SELE BORUSU:Kron neo
SELE:Kron neo
BOĞAZ YATAĞI:A-head oversıze
ELCİK:Velo
LASTİK:Rubena scylla sport
JANT:K Kron neo

BISIKLET KONUSUNDA YENIYIM HOCAM KOPYALA YAPIŞTIR YAPABILDIM ANCAK :d

Tepki
12
@çağdaş atan

Diğer bisikletleri bilmem ama kron için bir yorumda bulunayım.

800 tl demişsiniz ben aynı bisikleti 400 tlye altunizade de ki atilla bisikletten yaklaşık 1 sene önce almıstım.
Bisikleti hep evimin içinde(balkonda değil odamda)sakladım yağmur,çamur,toz topak görmedi ama buna rağmen fren kablolarının metal birleşimlerinde ve pedallarında paslar oluştu.Beykozda oturuyorum ben burda körfez denen hafif bir rampa var orayı çıkarken zincirim koptu.Bisikleti elime alıp 4 km yol yürüdüm.Frenler 6. aydan sonra tutmamaya servise götüreme rağmen ilk günkü randımanı vermemeye başladı ayrıca kadro boyasıda herhangi bir kaza,çarpma,srtme yapmamama rağmen yer yer döküldü.Vitesleri atarken zincir atmasını saymiyorum bile ayrıca kron un düşük kadrolu olmasıda boyu uzunlar için aşırı dejavantaj bu dediklerime dikkat etmeni tavsiye ederim

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
tsk ederım peki hidrolık fren tavsıye edermısınız bakımı nasıl oluyor bır fıkrınız var mı

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
bence bu fiyat araliginda kron bakma, carraro nun ozelliklerini pek begenmedim, arka degistiricisi dag bisikleti icin guzel degil, bence speed 8000 ile git derim, arasinda seni en mutlu edecek o gibi, ama nerede kullanacagina da bagli, bunlarin hepsi mtb, eger daha duz yollarda kullanacaksan ve araziye gitmeyeceksen tur bisikleti oneririm, diger turlu cok yorar

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Carraro daha iyi gibi duruyor. Tourney olması dışında. Maşa kilitli değilmiş.

Carraronun frenler güzel mesela. Onda olan onda yok. Karar vermek zor.

Kron'dan vazgeç bu ikisi arasında bir tercih yapman gerek.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
hidrolik tavsiye etmeyecek bilmiyorum, tepki suresi cok iyi periodic bakim yapin yeter, cok rahat sistemler

@Hüseyin Külcüoğlu

bence de hepsinin kendi guzellikleri var, bence bi 100tl civari butce yukseltip biraz daha ustun modellere bakin

tavsiyem kron'a bakma hic, git bisikletciye al bisikletleri disari dene nasilmis

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
dostum sedona 710 yada 700v tavsiye ederim

Tepki
3
Yakın zaman önce force 520 aldım şuan çok memnunum frenleri çok iyi gerçekten kaliteli tavsiye ederim.Ayrıca alacaksan kesinlikle hidrolik fren almalısın hidrolik olmayan bisikletleri gerçekten düşünmemelisin mekanik ve v-fren ile arasında uçurum gibi fark var.

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar carraro force 520 aldım ılk bınısımde ıyı gıbı geldı ama frenlerde ses cıkıyor ve arka frenı anıden tutunca bısıklet kıc atıyormus hıssı verıyor bunlar normalmıdır birde gıdon cok serı donuyor ben mı alışamadım ayarında bır sorun varmıdır nelere dıkkat etmelıyım ayrıca

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@çağdaş atan

Frenlerden ses cikiyor dedigin ufak bir fiss sesi cikacak, ama bagiriyorsa (sulu ortam haric, orada bagirir) oil akmis olabilir bi bakim yaptir derim, kic atiyormus dedigini anlamadim, sert basarsan lastikler aninda durur hidrolikte, onu diyorsan evet olur, bence fren yaparken eger guclu olan kisminiza egilirseniz daha guzel bir durus yaparsiniz, ama tavsiyem hizli durmayin teker asinir, gidon ayarini kendin yapabilirsin, ama 2 haftalik bir periotta hemen alisirsin gibime geliyor, sorun degildir ama seri donmesi daha iyi bence, o kisiden kisiye degisir