Hangisini almakla doğruyu bulurum

serci2001

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan
Arkadaşlar aşağıdaki bisikletlerden birini almayı düşünüyorum ama kafamda bazı sorular var.
1- aşağıdaki bisikletlerin hangisi ile daha hızlı gidebilirim
2- hangisinin ayna kol dişlilerini 48 li veya 52 li olarak değiştirebiliriz. Değiştirme yapabiliyorsam. Bu değişimin bana kataçağı artıya değerli
3- fiyat/ performans olarak hangisini tercih edersiniz.
4- kadro boyunu net nasıl hesaplayacagim. Boyum 177. Bacak boyu 77
Şimdiden yorumları ile yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler
bis.JPG

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@serci2001
Bisikletten beklentiniz arazide rahatça eğlenmek ise dağ bisikleti alın. Yok hayır şehirde kullanacaksanız sırf yollar bozuk diye dağ bisikleti alacaksanız o bisiklete de size de yazık olur.
İstediğiniz hız ise @boşgezeninboşkalfası nın dediği gibi yol bisikleti alın dağ bisikletinin fazla ağırlığı ile uğraşmayın derim.
Ayna kol dışlileri hakkında bir bilgim yok ama değişiklik yapabilirsiniz diye düşümüyorum.
Competitivecycling sitesinde en ince ayrıntısına kadar var kadro boyu ölçüleri düzgünce hesaplayıp bulabilirsiniz.
Bu fiyatlara kaliteli bir şehir bisikleti tercihi yapabilirsiniz maşalı veya maşasız

serci2001

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan
@boşgezeninboşkalfası
@Hastateker
Arkadaş grubunda dağ bisikleti kullanıyorlar. Şehir dışına çıkınca değişik yollarda turluyorlar. Onun için dağ bisikleti istiyorum.
Hız konusunda da aynı eforu sarfedip grub icinde hangisi ile daha rahat seyir ederim, fazla yol kat ederim onu öğrenmek amacım.
Yorgunluk vereceginin forumdaki yazıları okuyunca öğrendim lakin yorgunluk vermesi benim için ikinci planda hatta futbol maçlarım için kondisyon ve kuvvet antrenmanı yapmış olurum ;)
Buna gore Tercihiniz bu listedekilerden hangisi olurdu.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
48 li 52li aynakol mtb için ben önermiyorum. Onun için sağlam bacak ciğer ve dayanıklılık gerekir. 44lü 3 sıralı aynakollar var. Şimdi rakamları aklıma gelmedi. Galiba 22 - 36 - 44 tü.

serci2001

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan
@boşgezeninboşkalfası
44*32*22 li ayna kollu bisiklette vites 27. Yukarıdaki listede donanım düşük kalıyor.
42*32*24 lü ve 40x30x22li ayna kollu da vites 30 yukarıdaki listede donanımlı .
Şimdi bu bisikletlerden hangisiyle aynı efor ile daha hızlı olurum

@boşgezeninboşkalfası
44*32*22 li ayna kollu bisiklette vites 27. Yukarıdaki listede donanım düşük kalıyor.
42*32*24 lü ve 40x30x22li ayna kollu da vites 30 yukarıdaki listede donanımlı .
Şimdi bu bisikletlerden hangisiyle aynı efor ile daha hızlı olurum

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
10 rubleli 44.32.22 işinizi görecektir. Yani 30 vitesli

sdtbsr

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Sedona
@Altın Sikke
Yeri gelmişken tavsiye edebileceğiniz hybrid bir bisiklet var mı? Özellikle arkasına çocuk koltuğu monte edilebilecek?

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Bence cyclecross düşünebilirsiniz. Dediniz hız ise mtb doğru tercih olmaz. Arkadaş grubunuz mtb kullanıyor olabilir genelde şehir içi turlar yapılıyorsa ve şehir dışında gidilen yollar dağ bayır değilse mtb düşünmenize gerek yok. @serci2001

Geçenlerde bi arkadaşım Scott Sub 30 aldı. Kablo bağlantıları kadro içinden olduğu için çocuk koltuğu bağlamada sıkıntı çıkarmaz. Oldukça memnun olduğunu söylüyor. @sdtbsr

mserifoglu

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Whistle
Arkadaşlar merhaba, öncelikle konusuna kaynak yaptığım için konu sahibine özürlerimi iletiyorum. Yaz sezonu yaklaştığı ve fazla zaman kaybetmemek için önümüzde ki hafta bisikleti alacağımdan dolayı tecrübeli arkadaşların yorumlarını duymak isterim. Belirlediğim iki model hakkında forumda yaptığım aramalarda konu veya yorum(2016 modeller için) bulamadığımdan yazma gereği duydum. Bütçem 2000 TL ve yaşadığım yer gereği mtb sınıfı bisiklet arıyorum. Aşağıda ki modelleri kullanan veya tanıyanlar yorumlarsa veya aynı fiyata benzer yada daha iyi donanımlı tavsiyelerde bulunabilirler ise sevinirim. Aradığım özellikler, 27,5 jant 18' kadrolu, havalı maşa, en az full deore veya üstü donanımlı 2016 model ve sıfır olmalı. Kendim gerek bu forum sayesinde gerek başka forumlardan edindiğim bilgiler ile 2 tane model belirledim. Benzer veya daha iyi donanımlı farklı marka/model tavsiyeleriniz de dikkate alınacaktır. Şimdiden ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkür eder iyi pedallar dilerim.

(link)

(link)

mserifoglu

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Whistle
@serci2001
Max. limitim 2000 TL hocam, diğer seçeneklerden 300-500 TL fazla verip carraro almaya değecek farklarını ben göremedim. Misal whistle ile maşa ve donanım olarak hemen hemen aynı gibi. Kadro olarak daha iyi derseniz de 500 TL fark vermeye değecek kadar da iyi midir ondan emin olamadım.

Altın Sikke

Daimi Üye
Tepki
314
İsim
Doğukan S.
Bisiklet
Kron
@sdtbsr Çocuk koltuğu kullanacaksanız 26 ve 28'' bisikletler daha uygun olur çünkü bunlarla daha uyumlu olurlar.Arasıda var mıdır elbette vardır.
Hybrit bisiklet çocuk koltuklu bisiklet için daha uygun olur elbette bütçenize göre 750-1200 arası İŞ GÖRECEKTİR fazlası ve azı sizi etkiler örneğin disk fren ve v fren farkını kullanıcığınız yönde tercih etmek daha olumlu olacaktır.
Yani ihtiyaçlarınız önemli.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Prosecutor

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhabayın.
Hybridçiyim ama yeni Türkiyeye geldiği için(bu modeli yani)Hakkında hiç yorum olmayan bir belesbit var.Claudbutler Urban 100
620 tl'ye falan.Aliminyum kadrolu,12,3 kg.Sizce nasıl olur ki yaaa,ben de çok kararsızım bi el atsanızclaud-butler-urban-100-m-28-jant-bisiklet.jpg

sdtbsr

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Sedona
@Altın Sikke
2000 liraya kadar bütçe ayırabilirim. Disk fren olmasını tercih ediyorum bakımı ile kendim ilgileneceğim zaten.

Altın Sikke

Daimi Üye
Tepki
314
İsim
Doğukan S.
Bisiklet
Kron

bence bu iki farklı kategoriden bakabilirsin kullanacağın araziye göre hep şehir diyorsan 1 kesinlikle iş görecektir fazlasıyla.:harika: