Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangisini alayim?

Konu, 'Merida' kısmında FReeDoMSpY tarafından paylaşıldı.

?

Hangisini almaliyim?

1. Merida crossway 20 v

2. Merida crossway 100

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    Merida crossway 20 v
    Merida Türkiye

Merida crossway 100
    Merida Türkiye

Ben sirf v fren seceneginden dolayi kafamin karistigini belirtmek istiyorum . Crossway 100 modeline v fren taka bilir miyim bilmiyorum ? Bu ikisinden birini alicam aklim 100 modelinde sirf hd fren diye almak istemiyorum . V fren modelide yok gibi anlamadim . Bir akil verin lutfennn. Aralarinda nasil bir fark var . Uzman olan arkadaslar yazarsa cok sevinirim ... kadro vs gibi . Bol pedallar diliyorum..

2. trabzonlu ozan

trabzonlu ozan https://speeder2xx.wordpress.com/

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    crossway 100 modeline v fren takamazsınız çünkü kadroda v fren için delikler açılmamış (crossway 20de mesela arkadaki v frenin kadroya bağlandığı yere bakarsanız crossway 100ün kadrosunun aynı noktasıyla kıyaslayabilirsiniz)

boyunuza uygun kadroda geçen senenin modellerinden kalmış sıfırını ya da temiz ikinci elini bulamazsanız v frenli crossway 100 yok malesef.

ikisi arasındaki fiyat farkına değmez diye düşünüyorum, v frenden bağımsız olarak ben olsam 20yi alırdım, ikisi de başlangıç seviyesindeki kullanıcıyı üzmez.

kadrolar aşağı yukarı aynı kalitededir, farkları 100'de içten kablolama mevcut.

FReeDoMSpY bunu beğendi.
  3. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    @trabzonlu ozan oncelikle tesekkur ederim ozan bey :) . Bende yeni basliyacam bisiklete ve biliyorum hangisini alirsam alayim mutlu olacagim. Aklimdaki tek karisiklik frenler. Belki cok yazi okumaktan kaynaklaniyor. V freni cocukken bile tamir edebiliyordum. Belki v frene ilgim bu yuzden bildigim icin v fren almak istiyorum ama ne bileyim kafam karisiyor illaki :s

4. trabzonlu ozan

trabzonlu ozan https://speeder2xx.wordpress.com/

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    v fren kullanıyorum. dediğiniz gibi çok daha basit bir yapısı var. bir turda ön frenim sıkışmıştı, vaktimiz de yoktu, kolayca kabloyu makastan çıkarıp freni iptal etmiş yolumuza devam etmiştik. hd frende bir sorun olsa ne yapacağımı hatta sorunu nasıl tespit edeceğimi bilmiyorum açıkçası. öğrenilemez mi, öğrenilir tabi ama her türlü uğraştırıcı bir şey.

bir de eski bisikletimin hd frenini biraz sertçe sıkınca takla atmıştım, ayarına alışana kadar v frenli bisikletimi aldım. bu yüzden de hd frene bir antipatim hep mevcut olacak.

FReeDoMSpY bunu beğendi.
  5. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    @trabzonlu ozan Galiba bende 20v alacagim hem fiyat hemde fren beni kendine cekiyor . Zaten kadro olayini cozmus bir marka merida . Diger sele veya lastik gibi ekipmanlar kolayca degistirile biliyor .

6. ers35

ers35 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hocam en basinsa arada 900-1000 tl fiyat farki var
    Hidroligi bosver, 20-v yi ben de dusunuyorum ama butcemin uzerinde biraz. Eger arada kaliyorsan sana onerim 2015 Model merida 40-d bul ( beyaz renk) forumda kullananlar da var, hidrolik 27 vites.

MERIDA CROSSWAY 40-D ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ

Burda fotolardan beyaz olani secin, 1827 etiket fiyati. Bir inceleyin.

FReeDoMSpY bunu beğendi.
  7. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    @ers35 40-d ne v fren takma sansimiz var midir acaba?

8. ers35

ers35 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Onu bilmiyom, 20-v den farkı 27 vites ve hidrolik olusu. O zaman 20-v alın , vfren ve 24 vites.