hangisi tercih edilir acep?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dostlar aşağıdaki vites kollarından hangisi daha iyidir? Toplama esnasında karşıma çıkan bi ikilem. Lütfen yardım!!!

1---
(link)

ve

2--- (altus)

(link)

Şimdiden teşekkür...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu tamamiyle keyfi bir seçimdir :). Shimano her ne kadar RevoShift kolları üst modellerde üretmese de, Sram GripShift kollarını (Shimano'daki RevoShift gibi çalışan bir sistem) her seviyede üretiyor. Hoşunuza gideni alın derim.

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
kalitesini bu konuyu daha iyi bilenlere birakacagim ancak kullanim pratikligi acisindan ben altus'u secerdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Şu ivedi yanıtlara bakın... İnanın ki şaştım. Lütfen biraz daha yorum. Neden alt modellerde üretiyor şimano ve neden sram böyle bir sınır tanımıyor. Yani amatörlüğü kanıtlanmışmı kine şimano üst sınıfa kollu üretiyor illa. Fotoda revo taa hoş duruyor ve sanki taa cool. Ama bir shüphem var: Bu revo ileri geri de çıtır çıtır geçiriyo mu? Yoksa bir attırdım olmadı, dur bi daha attırıyım da geçirsin mi oluyo. Eğer öyle ise 8'e verdiğimde sinçir 3 ila 5 yer yer 4 ila 3 olmas mı? Çok heyecanlıyım. Yarın alıcam.

(link)

allofsins

Üye
Tepki
42
senin bisikletin için birinci secenek daha bi kolay kullanırmışsın gibi geliyo fakat bende teknik konuda yetersizim maaaaaaalesef.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Canımsın... Ama ben illa sen yaz dimedim ki sıkıntıya girdin böyle yaw. Bilen yazar, olur biter! Diymi ya... Hiç sıkma hiç... Yine severim seni. Tekniksiz de güzelsin. İnsansın.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
RevoShift kullanmalısın daha rahat edersin o bisikletle.
Şu Shimano ve Sram meselesi de aslında biraz gurur meselesi :). Sram çatır çatır vites değişimi sağlayan 1:1 oranlı sistemleri çıkartı. Hem trigger hem de gripshift üretiyor. Shimano da gitti Dual Control çıkardı piyasayı allak bullak etti. Aslına bakarsan hepsi daha çok satmanın peşinde, farklı olayım da gerisi yalan diyorlar. Haklılar belki de... Yine de yol bisikleti için Shimano ve Campagnolo'nun STI kolları gibisi yok BENCE :).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

STI ne Halil kardeş? Bir de , eğer dağbis (MTB) olsaydı hangisini önerir idin?

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kullanım açısından altus daha verimli olur bence..öbür vites kolu elciklere çok yakın olduğu için insan bazen elcik diye onu tutuyor ve yanlışlıkla vites değiştirebiliyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben şuan altus kullanıyorum ve çok memnunun.revoshiftin eski modellerini de kullandım.sanki altus çok daha güzel geçiyor gibime geldi benim..dişliyi 3 e geçirmek için vites 4 e kadar getirme olayı şimdiye kadar hiç olmadı.
hem mandallı olduğu için çok da rahat. zaten altus daha üst bir model olduğu için kalitesi de daha iyidir gibime geliyor.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
BEnce ikisinide almamlısın.Cunku bana biraz kullanıssız gelıyor vites-fren kolları ılerde eger vites kolunu yada tam tersi fren takımını degiştirmek ıstedıgınde komple bu vites-fren kolunu degiştirmek zorunda kalabilirsin(örnegin 8 li sistemden 9 lu sisteme gecmek istediginde)oysakı vites kollarıyla fren kollarını ayrı alırsan ilerde zorlanmadan birini degiştirip daha az masraf yapmıs olursun sahsi kanatim(sramın attac serisiydi sanırım o modelın grip shiftini alıp fren kollarınıda ucusa deore veya dengi bişey bulabılırsın)