HANGİSİ;scott,cannondale,corratec,giant

sizce hangisini ,yorumda eklerseniz sevinirim....

• scott scale 50 2007

• giant xtc zero 2007

• corratec superbow race

• cannondale caffeine 4 sl

• hiçbiri..(lütfen belirtin yorumunuzda)

• Toplam katılım
    61
  • Anket kapanışı .

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
valla dostum herkes scott scale 50 desede , fiyatları her ikisininde aynı.ben şahsen ekipman olarak daha üstün olan giant xtc yi seçerim.

bu makinada çok güzel.giantta iyi bir marka.epiği almasaydım düşündüğüm bir marka ve model buydu.

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin
Scudo

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Ben alacak olsam kesinlikle GİANT xtc zero alırdım çünkü hem donanım olarak hem kadro olarak oldukça iyi ikinci seçimim ise scale 50 dir.kadro olarak giantın scottan aşağı kalır yanı yok bence.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar yorumlar ve oylamaya katılan arkadaşlara teşekkür ederim...
yavaş yavaş sonuca ulaşıyorum .tabi şu anda teorik de karar veriyorum.pratik olarak bisikletleri tek tek deneme imkanım pek yok.çünkü:antalya da yaşıyorum ,bu modellerden burda denemem imkansız.istanbula gidip ancak modellerin şekline bakabilirim uzun bi şekilde de denemek lazım performanslarını görebilmek için.
yani sizlerden yardım bekliyorum özellikle bu kadroları kullanan arkadaşlardan .hangi kadro ne tarz bi sürüş özelliğine sahip.hangisi daha rijit.ben şu anda 1. planda giant xtc zero 2 planda scot scale 50 yi düşünüyorum.ağırlığım giant tan yana ama üstündeki donanımın daha iyi olmasından dolayı. peki bu iki kadro nun eksi ve artı yönlerini öğrenmek istiyorum özellikle az önce de belittiğim gibi deneyen arkadaşlar ve kullannlar varsa cok yardımcı olurlar ...şimdiden teşekkürler ,yorumlarınızı bekliyorum..
bu arada boyum 1,71 kilom 65 ...belki faydası olur bu bilgilerin:) ve ilerde yarışlara katılmayıda planlıyorum ,geleceğe dönük bi yatırım yapmak istiyorum ...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sahsen bu fiyatlarda ben hic biri derim . cunkü sadece kadro acısından iyiler. ben komponent olarak bu fiyatı onlara vermem. ama illaki ben bunların içinden birini alıcam dersen cannondale i tek gecerim . kafadan corrates i eledim . o kadroyu oldum olası sevmedim. bence cokta zor satarsın 2. elde. scott 50 nerdeyse scale serisinin en düşügü .

sonra giant xtc ; kompnentleri iyi olabilir ama kadroyu boya tarzını begenmedim deseni gusel deil.. zamanında el yapımı bi cannondale kullanmıstım cok hayran kalmıstım o bisikletede.. ayrıca o tarz amorstisörü olan bi fatty e binmştim daha önce. dik kaya iişi için cok cok gusel . özellikle acısı cok hos. en azından tarz yaratırsın ;) cannondale in komponenti bi seviye daha üst olsa ve 1500 euro olsa hic düşünmem alırdım . ( bende 2000 civarı bisiklet topluyorum ) belli olmaz belki yine de alabilieirm ;) saygılar ...

• Beğen

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@bisikletci

burada benim düşüncelerimi okumuşsun resmen:)dediklerinde haklısın,özellikle giantın boyasını renk dizynını bende beğenmedim,sadece o fiyata diğer modellere göre donanımı iyi sunduğu için aklım yatıyo.scot ın boya ve dizaynı hoşuma gidiyo ama donanımı alt seviyede kalıyo.kadro kalitelerine diyecek yok .bende ayrı ayrı almayı düşündüm ama bilirsin,türkiye de cok zor ayrı kadro bulmak,bulsan bile pahalıyo geliyo,sistem mecburen hazır bisiklet almaya itiyo.örneğin;scot kadro cıkartılıp satılıyo ama fiyat 500 -600 euro falan .bisikletin yarı fiyatı .diğer parçalarıda ayrı alsam diye düşündüğüm zaman fiyat çok uçuyo.
şimdi bazı arkadaşlar belki diyecekki;şekline boyasına falan neden bakıyosun.ama şöle bi durum var o kadar para veriyosun,biraz göze hitap etmesi gerekiyo.zaten bu modeellerin kadro kaliteleri birbirine çok yakın ,o zaman zevke kalıyo seçim .boya kalitesi çok önemli.giant bu konuda benden 6 puan alıyo,connandale 7,scot 8,corratec 10 puan ...bişey varsa bişey eksik yani.mesela corratec de ki vites sistemi 10 numara.diğerlerinden üstün,gianttaki maşa diğerlerinden iyi frenlerde tabi ki,ama boya dizaynı kötü.bunların hepsini birarada bulup en iyisine karar vermek gerekiyo.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
dostum bendede cdale yol var alloy da caad serısı 1 numaradır zaten yurt dısındakı mtb yarıslarınada bakarsan ekserı cdale kullanırlar.cdalelerın boyası kaynak yerlerı ve el yapımı olması dolayısıyla kadro olarak en ıyısı bence komponent olarak bırsey dıyemeyecegım yalnız fıyatları bıraz pahalı

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet herkes bilgisi dahilinde birşeyler yazmış,
fakat arkadaşımızın almayı düşündüğü bisiklet orta-üst sınıf olduğu için yanlış yönlendirme yapmamak daha da önem arzediyor.
Sadece Scott kullanıyorsunuz diye, kullandığınız o model sizi memnun ediyor diye Scott'ı burada tavsiye etmek yersiz olacaktır.
Bu diğerleri için de aynı.
Sizin kullandığınız Scott Scale 50 değil de Reflex'tir veya Voltage'dır.Bunların hepsi farklı kategori bisikletleridir.
Örneği Scott üzerinden vermeme bakmayın, tüm serisini tanıdığım için yazdım.Tüm markalar için geçerli.
Arkadaşımız ileriye yönelik bir yatırım yapmak istiyor ve yarışlara da girmeyi düşünüyor.
Bu durumda, kadro açıları, hafiflik, amortisör en önemli parçalar olacak.
Çünkü bir bisikletin en son değiştirilen parçalarıdır onlar.

Kağıda dökerek hepsini karşılaştırdım;

Fiyatta Scale 50 ve XTC Zero
Maşada önce XTC Zero sonra Scale 50
Arka viteste Superbow Race
Ön viteste XTC Zero
Vites kollarında Superbow Race
Fren kollarında Caffeine 4 SL, XTC Zero
Frenlerde XTC Zero, sonra Scale 50, sonra Caffeine 4 SL
Zincirde XTC Zero
Aynakolda XTC Zero, sonra Caffeine 4 SL
Pedalda Caffeine 4 SL
Çemberlerde XTC Zero ve Caffeine 4 SL
Lastikler aşağı yukarı yakın
Tellerde Scale 50, Superbow Race, Caffeine 4 SL
Rublede Superbow Race, Caffeine 4 SL, XTC Zero

Dikkat ederseniz marka değil, hep modelleri yazdım.Burada marka karşılaştırması yapmıyoruz.Objektif, tarafsız bir karşılaştırma yapabilmek için böyle düşünmeli.
Tüm donanım göze alındığında en çok parçada öne çıkan model, Giant XTC Zero oldu.

Görüntü güzelliği ve boya kalitesinde Cannondale Caffeine 4 SL fark atıyor.
Bu açıdan XTC Zero bir nebze geride kalmış.
Eğer Türkiye fiyatı, burada belirtildiği gibi aynı olursa Giant XTC Zero tercih edilmesi gereken ilk bisiklet olmalıdır.
Yine de kadro açıları, sizin boyunuza uyumu açısından en içinize sinecek seçimi ancak alacağınız dükkana gidip mümkünse rica edip bir 50 metre binmeniz olacaktır.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Arka viteste; Superbow Race
Vites kollarında; Superbow Race
Lastikler aşağı yukarı yakın; Superbow Race
Tellerde; Superbow Race

servis, parça, kalitesi ile hizmetiyle

CORRATEC

Saygılarımla,

Aydın

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@athletic

çook güzel bi analiz olmuş teşekkür ederim.dediğiniz gibi almadan önce bi istanbula gidip deniycem eğer fırsat bulabilirsem işlerden ...

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
arkadaşım bu kadar da düşünme içinden çıkamazsın
yeter ki binerken seni rahatsız etmesisin boyutları uygun olsun düşündüğün 3 marka da güzel ben cannondale aldım gayet memnunum ama şimdi scott düşünüyorum belki de yinen cannondale olur üstündeki lx değilde derore olsa ne olur ferrari değil ki bu kızlara hava atacaksın
pedala basmak için alıyorsun öyle bikaç gramada bakma fransa bisiklet turunda yokuşta atağada geçmeyeceksin boşuna bulandırma aklını içine sineni al ve bin mutlu olursun ama yeter ki iyi bisikletinin hakkını ver
sevgiler

• Beğen

yvzbikes

Daimi Üye
Tepki
92
bende scott kullanıyorum C1 PRO carbon çok memnunum ben scott tavsiye ederim fiziksel bi süürş keyfi var.inşallah pişman olmassın kardeş ne alırsan al sonradan bişman olmanı istemem o çok kötü çünkü hayırlı olsun diyorum...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abicim bu 4 ünüde alma.. vercegin para yaklasık 2500 civarı para bayacaksın .. benimde butcem o civarda. Ben ikinci el temiz malzemelerden özenle secerek bi bisiklet topluyorum . yine asagı yukarı 2500 civarı kaliteli bişey ortaya cıkarıcam . kalite derken su gördüğün malzemenin uzerinde bi malzeme ve kadroyla . ben derimki topla ...

yani topla derkende öle göbek alıp jant alıp vites fren kolua lıp diil
masa ve kadroyu bi kere al..

sonra bi teker seti al kopmle. senin sattıgını bence hic satma.. ben olsam onu kullanırdım .. Benide düşüncem cross max almak .. ama disc e gecicem diosan tabi sat.

Sonuc olarak bnm fikrim bu 4 bisikletten hice birine o parayı vermem. suan param var alıcak olsaydım coktan bi modeli almıstım bile ..

Ama cannondale in resimdeki durusuna sakın aldanma. yakından bir gör asık olucaksın eminim .. resimde boya sanki kalitesiz cıkmıs ama el yapıp oldugu için inan bana daha da süperr...

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@bisikletci

senin fikrin çok güzel ama parça parça almak da aynı parayı bulacak,bir de ben nakit almıycam 12 taksit almayı düşünüyorum.nakiti vermek istemiyorum o kadar.2. el benim sattığım gibi jantlar olsa ok. ama zor üst sevviye malzemeler genelde performanslı kullanılmış oluyo.yarışlara falan girmiş yani.birde fiyat aynı olacak nerdeyse.
ben zaten bisikleti alırsam daha elime geçmeden üstünde yetersiz gördüğüm parcaları sıfırken değiştirticem .şu anda bayadır araştırıyorum giant ın fiayat donanım olarak en iyisi.kadro da hafife alınacak bi kadro değil .
bakalım daha düşünüyorum .bizzat bktıktan sonra canlı canlı karar vericem.
teşekkür tavsiyelerin için

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öyle yapabiliosan co cok guzel olur . Yani sıfır bisikleti alırken uzerindeki bi kac parcayı verip bir yada iki üst seviyeye cıkarabliosan yani buna izin veriliosa elbette en mantıklısı bu olur .

Benim kastım donanımsal acıdan bu parayı vermek istememem .. Gerci kişisel zevkler her zaman farklı olabiliyor. ben kadroda siyah - kırmızı ve beyazdan yana tercih ederim o yuzden bana tam olarak görünüş acısından cannondale gelmişti ... Giantın kadrosu elbette cok cok ust seviye bi kadro .. Bende deli gibi xtc hbrid aradım ama bulamadım :( Hybrid olmasada bu xtc kadro olarak cok iyi .

Aslında fotoda yani pc uzerinde hazırlanmıs fotograflarda bisikletler herzaman canlı renklerini tam olarak ifade etmiyorlar . Canlı canlı görmek dokunmak lazım ...

Secimini merakla bekliorum . Artık alınca bsikletinin fotograflarını bizlerle paylaşırsın ..

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
tabi ki alınca sizlerle paylaşıcam bisikletin fotolarını ve yaptığım gezileri...
evet haklısın kişiden kişiye zevkler değişiyo.benim en sevdiğim renk mavidir ,ama bisikletin üstünde sevmiyorum ama:D....
görmeden karar vermiycem kesinlikle ,
ne yapıp edip görererk almaya çalışıcam.
teşekkürler...

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar düşündükçe kafam karıştı ,aslında neden şu...
giant'ın fiyatını yabancı sitelerden görmüştüm 1250 euro diye zannettim.ama halil arkadaşımızın forumda açılan başka bi konuda,beni euro sterlin işaretine dikkatimi çekmesi herşeyi ortaya cıkardı.malesef giant xtc zero nun fiyatı dolar bazında 3000 doların üstünde yani 5 bin ytl ye yakın bi para.bu durumda giant listeden cıkmıştır arkadaşlar.
şimdi arkadaşlar cannondale ve scot üzerinde yoğunlaştım...cannondale de kafama tek takılan maşa.ama araştırmalarıma göre ,çağrı nında süspansiyon konusunda açtığım konuda ,mtbtr yi bi araştır önerisinde bulundu.ordaki teknik donanım haberlerinde lefty nin en düşük modeli bile üst düzey performans sağladığını okudum.
sizce cannondale caffeine karbon kadro lefty amortisör mü(lefty'nin alt modeli 110 dlr)?
yoksa :scott scale kadro fox maşa mı?
böle sormamın nedeni ;donanımları işin içine sokmak istemedim .çünkü kadro ve maşa kalıcı olduğu için .bu kriterlerde hangisi sizce arkadaşlar?

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bana bu konuda yardım eden herkese teşekkür ederim.yorumlarınızın çok faydası oldu,bana göre en iyiyi seçmeye çalıştım .yani fiyat performans ve elimdeki malzemeleri değerlendirme konusunda.
arkadaşlar scott markasında karar verdim 10 gün önce,scale 40 veya 50 düşünüyodum,ama elimdeki mavic crossmax xl teker setini değerlendirmek istedim.bunun için scale 50 ye o kadar para vermek istemedim .scale 60 modelinde karar kıldım,tabi bisiklet sıfırken üstünden bi kaç donanımı değiştirtdim.erdoğanlar bisiklete burdan çok teşekkür ederim,bu konuda ki yardımlarından dolayı.
öncelikle mavic teker setim olduğu için bisikletin üstündeki teker setini cıkarttırdım,sonra da maşa yı yani scale 60 ın üstündeki rock shox tora nın yerine rock shox sid team modelini seçtim.
bisikletim ana hatlarıyla şöyle oldu kısaca:scott scale kadro-rock shox sid team-mavic crossmax xl teker seti.
bugün sabah elime ulaştı kargo ,büyük bi heyecanla kutuyu açtım ,sonra montaj falan 2 saat içinde şehir içinde ilk turu mu attım.tabi resimler gelecek arkadaşlar kutulu halinden itibaren her aşamasını çektim.
yakında yeni bisikletim bisikletforum da:D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
En sonunda, HAyırlı olsun Yetkin
Doğru bir seçim yaptığını düşünüyorum, bisikletini iyi günlerde kullan...