Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangisi-neden?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında oguzhanzed tarafından paylaşıldı.

1. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    selam.arkadaşlar bir arkadaşıma yeni bisiklet alıcaz ve birkaç seçenek üzerinde duruyoruz.aşağıda belirttiğim modeller arasında yada sizin tavsiyeniz olacak başka modeller arasında hangisi daha mantıklı ve neden?
    benim arkadaşıma tavsiyem whistle miwok 1160 çünkü donanım olarak,kadro olarak ve fiyat olarak iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.
    bir diğer tavsiyem salcano ng 255 srd. ancak kadro ve satış sonrası servis memnuniyeti endişelendiriyor ki bence fiyat-donanım olarak en iyi seçim olarak karşımıza çıkıyor.
    sizlerin değerlendirmeleriniz nedir.başka modellerde olabilir.ama sebebinide belirtmenizi rica ediyorum.
    limitimiz 1500 tl
    http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=39
    http://www.salcano.com/d05.asp
    http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,2600,OdesisMc
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3824,OdesisMc

2. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    salcano ng 255. sebebi olarak şu söylenmişti sadece fren takımı ve vites takımı fiyatını karşılıyor. avid juicy 5 ve sram x7 set. fakat stoklarda yok diye biliyorum.

3. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    sedona 751 .. bence ... ng 255 srd aldım şanssızlıktan mı yoksa başka şeylerden mi bilmiyorum .. memnun değilim .. diğerleride v fren olduğu için sedona 751 al ..

4. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    fren sistemi önemli değil.büyük ihtimalle disk fren sistemini v-frenle değiştiricez zaten.bisikletten neden memnun değilsin.

5. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eskişehirden yazıyorum. İTu amcerası ve asker (izmir) macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
    2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
    3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
    - hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
    4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
    5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.

6. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    +1

sadece disk frenlermi sorun çıkartan. ve üretim hatsı felanmı var yoksa şu salcanonun düzenli 4 aylık garanti mecburiyti bakımlarımı. hidrolikfren var die 30tlden aşşa imsa atmıyorlar. baktıkları ise mechul.. (esk salcano servisi tekeli için söylüyorum)

7. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanıırm bu bütün bisikletler için artık 3-4 ayda bir zorunlu bakım mecburiyeti gelmiş. bakım adı altında 30-40 lira vermeyi mecbur kılıyorlar. :(

aklıma bikaç şeytakıldı.

sramı - shimanoya oranla hızlı gçiş ve yük alıtnda kararlı tutudman dolayı övüyorlar. 255SRD modeli üzeridne gelen avid 5 disk frenleri ise 500 lrialık çok iyi fen sistemi diye söylüyrolar. nerdeyse SRD ile ilgil tüm forumu karıştırdım. ancak sizin bu hava/ayar sorunu tüm disk frenelrde -hidrolik- olmuyormu. ayrıca yedek prça ediğiniz -çarpma kırılmaz olmzsa benim gibi sık fren kullanan biri için sadece disk pabuçlarının değişimi olmaycakmı. kimi oraganik kimi daha metalik kullanıyor illaki bulunmazmı? (eskişehir)

SD modeli 200tl daha pahalı. 400gr daha ağır.

bu konuda herkesin görüş ve tavsiyesi aydınlatıcı olackatır ?