Hangisi ? MTB

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,bu bisikletler arasında gidip geliyorum,önceliğim 29" jantdır.Kadro kaliteleri,f/p oranı nı baz alarak yorum atarsanız sevinirim,teşekkürler :)

(link) - Carraro CRX 900

(link) - Ghost SE 3000

(link) - Ghost SE 2930 29"

(link) - Carraro Big 1029 29"

Bütçem bu aralıktadır,başka önerileriniz varsa belirtmenizi rica ederim.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
F/p oranı yani düşük fiyata iyi donanım istiyorsanız, Ghost markasını listeden çıkartın.
Carraro Big 1029 o fiyata alabileceğiniz en iyi donanımlı bisiklet.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@Deniz İLİKÇİ

Hem dağ hem asfalt,ikisini de karşılayabilmeli ve biraz agresif kullanıyorum kadro sağlam olmalı.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kadro sağlam olmalıysa 2 defa düşünmeyin Ghost alın arkanıza da bakmayın.

Bende 2013 Model SE 3000 modeli var. 2014 donanım olarak 2013'e göre biraz daha geliştirilmiş. 29 düşünmüyorsanız 3000 alın derim.

Konuyla alakasız şuanda bisikletimi yenilemek isteseydim 8000 modelini almak isterdim. Kadro görüntüsü ve donanımı ile gerçekten çok iyi bir bisiklet.

Tabi bu fiyata daha iyi donanıma sahip bisikletler de alınabilir fakat kadro benim için daha ön planda.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Miraç Yanar

Kadro sağlamlığı ise Ghost ama donanım performansı ise Carraro.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Kadro sağlamlığı benim için ön planda,çünkü donanımı yükseltme fırsatım olabilir ki ghost un da donanımı fena görünmüyor tabi ki siz daha iyi anlıyorsunuz fakat ben SE 2930 dan yanayım,bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu arada SE 2930 13.9 kg,SE 3000 ise 13.1 kg.Fazla bir fark mı bu ?

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Miraç Yanar

Fren takımı dikkatimi çekti.
2930 da; Shimano 395 Disc 160 mm
3000 de; Tektro HDC 330 Disc 160 mm

Bunların hangisi daha iyi biri açıklama yapabilir mi ?

Ayrıca 3000'nin vites kolu, 2930 a göre daha iyi, 2930'da ön değiştiricisi daha iyi.Arka ve ön göbek 3000'de SRAM 306 diğerinde Shimano yazıyor. Burası hakkında da bir yorum yapamıycam.

Yani onda olan onda yok hesabı olmuş. Ama en nihayetinde ikisi de alınabilecek bisikletler. 29" kullanmak istiyorsanız alabilirsiniz. Fren takımları sadece kafamı karıştırdı biri açıklık getirirse ona göre sizde netleştirirsiniz.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
29" daha avantajlı buluyorum fakat 26" da olmaz değil

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar,çemberi daraltmama yardımcı oldunuz,artık Ghost üzerinde yoğunlaşacağım ve diğer kriterleri de göz önünde bulundurarak seçimimi yapacağım,iyi forumlar herkese :)

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Miraç Yanar

F/P ve tasarım ön plandaysa senin için sedona 950 ve 840'ı öneririm,ghost f/p için pek iyi bir seçim olmaz :)

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@Ahmet AKÇA

İçimde her zaman Sram donanımlara karşı sempati olmuştur,ikisi de güzel bisikletler,kadroları nasıl peki ? Ghost tan geri kalır bir yanı var mı ?

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
İnşallah yorumlarınız doğrultusunda ilerliyorum,Sedona 950 ve 840 hakkındaki yorumları alabilir miyim ?

Yükseltmeye uygun mudur kadroları ? İlerde Sram x9 düşünsem uyar mı ?

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Miraç Yanar

hangisi daha sağlam kunusuna gelirsek;ghostun kadrosu biraz daha kaliteli ama işte bu fark bisikletin tür özelliğine göre şekil alıyor mesela bir kaliteli mtb kadro demek kaliteli malzemeden daha sağlam kadro demek,arazide performans artıracak,kadro geometrisiyle(araziye uygun) uyguladığın gücün daha verimli kullanılması demek işte bu fiyat farkı burda çıkıyor ama anladığım kadarıyla sen bisikleti arazide veya çok engebeli yerlerde kullanmayacaksın o yüzden ghost almanın bir anlamı kalmaz sedona sana fazlasıyla yeter benim dediğim modeller(840-950) görsel zevke son derece hitap eden modeller ve f/p olarakta oldukça güzel.Bu ikisini mutlaka canlı görmelisin;fikrin değişecektir.

NOT:840-950'nin gri tonu resimdeki gibi açık değil daha koyu görünce sen de çok beğeneceksin.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@Ahmet AKÇA

Haklısınız,Sedonalara her zaman hayranlık duydum,daha çok şehir içinde kullanacağım fakat haftasonlarını iyi değerlendirip dağa kaçma olanağım da oluyor,tabiki çok zorlu alanlar değiller

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti ne kadar sert kullanırsan kullan eğer dağdan aşağı iniş yapmayacaksan, 2-3 metre yükseklerden dağ bisikleti ile atlama yapmayacaksan Salcano tut Scott'a hiçbir bisiklet kadrosu sorun yaratmaz bana göre. Dolayısıyla sonradan bu donanım işe para harcamaman adına direk iyi donanımlı bir bisiklet al derim yani Carraro 1029'u seç. Bisikletin üzerinde ki vites seti tek başına 1000 lira ediyor zaten. Ben olsam Carraro'yu alıp ileride 500 liraya güzel bir havalı süspansiyon takarım, 500 liraya da sağlam bir jant seti alırım on numara bir bisiklet olur.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve onur tuna
Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Zaten öyle parkur bulamam buralarda ama çok sert olmasa da bu tarz şeylerle uğraşıyorum,Carraro da hoşuma giden bir bisiklet,donanımlarıda gayet güzel görünüyor anladığım kadarıyla,fiyatı da daha uygun üstelik bir tanıdığımız Carraro bayiliği yapıyor bu da büyük etken,sonuçta ikisi de belli bir standartın üstünde olan bisikletler,artık sonucu ince detayla belirleyecek gibi.Bir sorum daha var;Carraro nun üzerindeki donanım Sedona nın sahip olduğu donanım dan üstün mü ? Sram e daha sıcak bakıyorum ama sonuçta Shimano XT,SLX,açıkçası boru değiller