Hangisi Gerçek?

Hangi kadro gerçek Specialized S-Works?

• Soldaki

• Sağdaki

• Toplam katılım
    102
  • Anket kapanışı .

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Merhaba arkadaşlar.

Aşağıdaki fotoğrafta 2 ayrı Specialized S-Works hardtail kadro görünüyor. Birisinin fiyatı 6000 RMB (renminbi = Çin'in para birimi) diğerinin ki ise 300 RMB. Yani aradaki fark tamı tamına 20 kat!

Şimdi çok detaya inmeden cevaplamanızı istediğim bir soru, sizce hangi kadro gerçek? Lütfen ilk görüşteki fikirlerinizi belirtip oy kullanın, diğer türlü detaylarda anlaşılması zaten daha kolay...

http://img515.imageshack.us/img515/1662/whichonesrealsx7.jpg

Bu arada haberi okuduğum sitede Giant, Cannondale, GT gibi büyük markalarla, bazı az da olsa isim yapmış yerel markaların bile kadrolarının kopyalanıp çok ucuza satıldığını söylüyorlar. Haberin sonuna bir de not düşülmüş, 14 $'a aldığınız Cannondale kadro Cannondale değildir, 4 $'a aldığınız Prada çanta da Prada değildir boşuna ümitlenmeyin diye :)

Scudo

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
bende sağdaki diyorum çok fazla anlamam ama boya işciliğinden belli oluyor gibi
birde işin içinde japonlar varsa 2 kere düşünmek gerekir :D

• Beğen
Tepkiler: cannn3715

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
BEnde sağdaki diyorum.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
"Sağdaki gerçek" diyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Görüş ve oylar için teşekkürler arkadaşlar.

An itibariyle 3 kişi soldaki, 8 kişi sağdaki demiş.

Toplam kullanılan oy adedi 25'i geçtiğinde gerçeği açıklayacağım. Konuyu izlemeye devam edin ;)

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Kesinlikle sağdaki gerçek.Ama soldakininde hakkını yememek lazım.
Bir şey sorayım Halil alaşımınıda gerçeğe yakın yapmışlar mı peki???

Snaqe

Daimi Üye
Tepki
154
Fotoğraf kalitesi yüzünden de ayırt etmek güç ben yorumları okumadan önce solda ki dedim ama sağdakiymiş sanırım,

bi kaç gün önce acaba kadroların ve donanımın kopya ürünleri neden yok diye bi soru soruyordum kendime:D varmış demek

Kadro alırken güvenilir yerden almak gerekli karşılaştırma yapmadan ayırt etmek oldukça güç sanırım,

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@matrixod

Açıkçası bilmiyorum, ama bu kadar ucuza sattıklarına göre bence uğraşmamışlardır.

Bir de hatırlatma:
Arkadaşlar yorum yapıp oy kullanırken diğer görüş ve düşünceleri dikkate almayınız lütfen. Benim burada öğrenmeye çalıştığım hangisinin daha gerçek göründüğü. Kesin yargılara da varmayınız... Gerek yok :)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@Hakan Yazman

bende drop out lara dikkat ederek soldaki dedim :) ama soldaki destek xc kadrosu için fazla geldi bana sanki ...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Sağdaki dedim...
Ama galiba soldaki :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eveeet :) Gelelim kurufasülyenin faydalarına...

Ben bu mesajı yazarken durum 8 Sol'a karşılık 17 Sağ idi.

Ve ne yazık ki büyük çoğunluk yanıldı arkadaşlar. Kadrolardan soldaki gerçek kadro, sağdaki taklit kadro.

Tabi ki tecrübeli gözlerden kaçmadı, özellikle Specialized'ın çok kullandığı arka disk desteği sağdaki kadroda yok, soldakinde var. Yine sağdaki kadroda grafikler üzerinde, beyaz çizgiler eksik. M5 Alu yazısı da sağdaki kadroda yanlış yerde duruyor. İşte kadronun aslı;

http://img171.imageshack.us/img171/392/specsjhtswhtredfo07muw5.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/1662/whichonesrealsx7.jpg

Kişisel yorumum: Çok fazla yanılan arkadaş oldu :) Şahsen bu kadar beklemiyordum... Ve yine tecrübeli isimlerin (bkz. Hakan Yazman) gözünden kaçmadı detaylar. Özellikle arka drop out dediğimiz tekerlek bağlantılarının çoğu Uzak Doğu üretimi kadrodan farksız olması, sağdaki taklit kadronun en büyük açığıydı bence..