Hangis Üst Seviye Fren ?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar yarış koşabilecek bir MTB topluyorum. BU amaçla frenlerle ilgili olarak bir kaç gün önce Hayer Stroker Gram frenler hakkında bir başlık açmıştım. Fakat biraz araştırma yaptım ve listeme 3 adet fren seti daha ekledim ve şimdi 4 adet fren seti arasında seçim yapmak istiyorum. Önde 180mm, arkada ise 160mm rotor kullanmak istiyorum. Bu setler :

1. Hayes Stroker Gram
2. Hayes Stroker Trail
3. Avid Elixir CR
4. Avid Juicy Ultimate

Arkadaşlar sizden ricam bu setleri değerlendirip, hangi fren setini tercih etmek gerektiği konusundaki görüşlerinizi burada belirtmeniz. Kullanan arkadaşlar da görüşlerini belirtirse çok sevinirim. Frenleme gücü, sorunsuzluk, servis kolaylığı, yedek parça bulam kolaylığı gibi kriterlere göre değerlendirirseniz sevinirim.

Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Elixir CR diyorum başkada birşey demiyorum... Hem padleri kolay bulunuyor hemde frenleme gücü neredeyse hepsinden üstün.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Oğuz

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Kriterlerine gore elixir cr tabiki..
Farkini yapilan testlerde de acik bir bicimde ortaya koydu, yeni elixir serisi...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
avidin zaten bakım sorunu olmuyor türkiyede. elixir cr'yi bir çok downhill yarışçısının bu frenleri kullanmasıda gücünü gayet ne ortaya koyuyor...

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Konuyu kilitleyesim geldi resmen:) Herkes aynı şeyi söylüyor. Demekki seçenekler arasındaki en mantıklı seçenek o...

• Beğen

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Sizlerin önerileri ile Elixir de karar kıldım, gerçi Gram ile Elixir arasında baya bir gidip geldim ama sonunda Elixir almaya karar verdim. Bazı arkadaşlarımda Gram tavsiye ettiler ama Elixirin fren gücü olarak daha iyi olması benimde biraz yapılı birisi olmam sebebiyle Elixir de karar kıldım ve siparişi verdim bir kaç güne kadar elimde olur inşaallah sizlerle de buradan paylaşırım.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Ozaman şimdiden hayırlı olsun diyip konuyu kapatıyorum. Artık Hafif komponentlerde ve bisikletlerimiz fotoğraflarında görürüz... İyi forumlar herkese...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.