Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi yerli bisiklet firması daha iyi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    iyi günler herkese benim bildiğim kadarıyla salcano geotech bianchi sedona kron yerli yol bisikleti de üreten firmalar.peki gerek reklamı tanınmışlığı olsun gerekse kalite ve geomerik açılar setler kadro kalitesi yani bir yol bisikletinde olması gereken önemli özellikler göz önüne alındığında bunlardan en öne çıkacak olan 1-2 marka hangisidir(bu arada benim düşündüğüm yarış bisikleti salcano xrs 030 tiagra gerek geometrisi gerek kadro kalitesi ve özellikleri düşünüldüğünde nasıl bir bisiklet sizce tanıdık vasıtası ile liste fiyatı 2039 tl olan bu bisikleti 1550 tl ye alabiliyorum)

2. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Her markanın fiyat fayda oranına göre avantajları,ihtiyaçlara göre mantıklı yönleri olabiliyor..
    Şu marka iyi şu marka kötü gibi bir yorum yapılması yapıcı olmadığı sürece mantıklı da gelmiyor..
    Salcano'nun belirttiğiniz modeli belirttiğiniz fiyata göre oldukça mantıklı tavsiye ederim..

3. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    teşekkür ederim yorumunuz için.şuana kadar sorduğum herkes olumlu tepki verdi bu bisiklet için sanırım yeni bisikletim olacak :)

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Salcano tamamen montaj bir firma . Kadrolar tayvan'dan gelen Axman kadro . Diğer parçalarda bildik , dünyanın her tarafında kullanılan Shimano , SRAM vs ... . Sedona'ya da bir bakmak lazım . Yine tercih edecek olsam Salcano veya Sedona derim . Geotech'i bilmiyorum . Bianchi'nin adı dışında gerisi hikaye ....

fatihaydın bunu beğendi.
  5. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona da axman a ürettiriyor kadroları yazıyordu forumda

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Olabilir , Axman kötü demedim zaten . Dünyada çoğu firma Axman'a üretim yaptırıyor zaten . Fason .... istediğin kalite mal çıkarıyorlar .

İsa Öcel bunu beğendi.
  7. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kron vardı son zamana kadar zirvede ama yerini Sedonaya kalıcı olarak bırakmak üzere diye düşünüyorum

8. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yerli ürünlerimizde şu iyi bu iyi tartışması yapılmaz bence bilindik markalarımız her bütçeye göre ürünler yapıyor.300 liralık bisikletine bakıp markaları kötülemek olmaz. Sonuçta kadro üretmiyorlar, parçalarda bildiğimiz parçalar. Bence fiyat/performans a bakmak lazım seçim yaparken.

9. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    http://www.axman.com.tw/

Axman ın sitesi. Her kalite var, her model var..

Farkı yaratan; Servis, işçilik ve ürünün arkasında durma...

Ben Salcano, Sedona, Bianchi için iyi düşünceler içindeyim.

Ayrıca; 1997 model Bianchi Meta Promu gelip görmenizi tavsiye ederim.

Ne pas, Ne bozulan bir aksam var.. Sadece lastik değişti.

10. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    yani sonuç olarak aslında bu markalardan öncelikle salcano ve sedonanın daha ön planda olduğu fakat hepsinde fiyat arttıkça kaliteli fiyat düştükçe daha kalitesiz bisiklet bulabileceğimiz sonucuna varabilir miyiz ?

11. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano veya sedonanın ön planda olduğunu düşünmüyorum. Neye göre ön planda? Dediğim gibi hepsi montaj firmaları, hepsinin taktığı parçalar parasına göre. Örneğin bu sene sedonayı tavsiye etmem. Firma ürününe göre çok fiyat çekti bu yıl hak etmiyor bence. Yani fiyat yüksek diye ürün iyi olmak zorunda değil.

12. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    görüşler kişiden kişiye farklılık gösterecektir ancak genel kanı ne kadar para o kadar kalite demektir örnek vermek gerekirse sedona'nın alt ekipmanlı bir modeli ile 781 modeli arasında belirgin derecede fark vardır neyse
    düşündüğünüz yol modeli heleki o fiyata alacak iseniz çok çok iyi kaçırmayın derim

13. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    daha çok kullanıldığını düşünüyorum yerli firmalar arasında özellikle yol kategorisi açısından yorumluyorum ben.bir de bu montaj olayını biraz tartışalım tüm arkadaşlarla derim.mesela montajı iyi yapmak da önemlidir peki bu firmalar sizce nasıl yapıyor montajı kullanılan özel teknikler var mı(bu arada sedona ile ilgili söylediğiniz benim de dikkatimi çekti bu sene biraz şişirmişler fiyatları...)

14. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    yorum için teşekkür ederim fiyatı iyi baya inşallah ekim ayında bi tane alıcam inanın rüyalarıma giriyor bisiklet :D