Hangi whey protein?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
üzerinde 0 carb. yazıyor.

atığım linke bakın bi zahmet.

Scudo

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@Nefer Seti gün içinde yeteri kadar proteini normal öğünlerinden karşılayamayan sporcuların alması uygundur haftada 100 km de olsa 500 km de olsa gün içerisinde vücut için gereken proteini alamıyorsanız bu ürünlere yönelebilirsiniz.

@srdrmrs (link) burada 110 calories yazıyor

zaten karbonhidrat yok bu ürünlerde biz kaloriden bahsetmiştik yanlış anladınız heralde:)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ilk ürüne bakarsanız 0 carb yazıyor onda da :)

@rmznlcck

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
http://photouploads.com/images/erterktker.jpg

anlatabildim umarım?

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@srdrmrs

carb = carbohydrate = karbonhidrat

Yani kalori değil. İkisi arasındaki farkı biliyorsunuzdur sanırım? Fitness eğitmeniyim diyorsunuz zira.

• Beğen
Tepkiler: air28-3

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İbrahim Onur Bey' e katılıyorum. Doğal beslenmek yeterli olur diye düşünüyorum..

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
uzun bir yazı yazmam gerek ama şuan zamanım yok. özünde saf bi ürün. fiyatı biraz pahalı. prof. sporcular için ideal. başta yazarken sıralamıştım zaten.

egg protein -protein tozu-whey protein tozu- iso whey ve son olarak da 0 carb iso whey tozlar.

şuan çıkmam gerekiyor , sorusu olan özelden yazabilir.

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@srdrmrs 0 carbs yazıyor görüyoruz:)
ama siz bizim karbonhidratı değil de kaloriyi kastettiğimizi anlamıyorsunuz neyse uzatmaya gerek yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canayaz0734
burada 2. dünya savaşında whey protein yiyen alman askerlerinden bahsedilmiyor... saygılı olmak; kaynak göstererek sorumlu ve tutarlı bir şekilde bilgi aktarımı ve fikir alışverişi olarak ta tanımlanabilir. whey protein gıda endüstrisinde kullanılan bir ara ürün. Burada konu şu; gıda takviyesi sektörü dürüst değil. Dürüst olsalar ürünlerinin tertibinin tamamını açıklarlar. Ama % 85 ini açıklayıp gerisini saklıyorlar. bir şekilde ABD de bu hakkı kazanmışlar. whey protein gibi masum görünen Ürünlerini satabilmek için içen müşterinin kendini iyi ve zinde hissetmesini sağlayan çeşitli katkılar koyuyorlar temelde de kafein. bir gün antremandan sonra kola ya da redbull için protein tozu yerine benzer bir his olacaktır. tabi öte yandan kas gelişimini gerçekten sağlayan ürünleri de var ki zaten bunların akla zarar olduğu tartışılmaz bile.. hormon içeren bir sürü zırvalık.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@kayhan

Bakın; tartışmayı uzatmak beni rahatsız ediyor fakat yanlış bilgi veriyorsunuz ve yazmak zorunda hissediyorum. Benim ciddi bir kafein alerjim var. Bir bardak kahve içtiğimde dahi ani ateş yükselmesi, ellerde, ayaklarda güç ve kontrol kaybı, odaklanma ve hatta denge kaybı gibi nörolojik sorunlar yaşıyorum ve bunlar 2-3 saat sürüyor. Cola'yı bile (ki kafein oranı oldukça azdır aslında) çok nadiren, az miktarda ve yemekle karıştırarak içerim. Bu yüzden oldukça etkili bir kafein dedektörüyüm diyebilirim. Uzun zamandır fitness, bisiklet, crossfit gibi çeşitli spor dallarıyla uğraştım ve uğraşıyorum. 2010 yılından beri de düzenli olarak whey protein kullanıyorum. Farklı farklı 6-7 marka denedim. Hiçbirinde kafein aldığımda yaşadığım semptomları yaşamadım. Bu ürünlerin içinde kafein falan yok. Kaldı ki olsa dahi kafein zararlı bir madde değil.

Whey protein içtim de çok iyi hissettim şeklinde bir argüman da hiç duymadım. Whey proteinin öyle bir etkisi yok. Bu ürünleri kullandığınızda hissedeceğiniz tek şey; yıpratıcı antrenmanlardan sonra daha hızlı toparlanmanız olabilir ancak. Tekrar söylüyorum; subjektif ve yanlış bilgi veriyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: rata

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berk Karaca

genel bilgi verdim. whey proteine spesifik değil. belki sizin kullandığınızın terkibine başka bir ŞEY katmışlardır, unutmayın karanlık bir alan var %15. istediğiniz gıda takviyesini kullanın. ama bu takviyelere getirilen eleştirilere cahil adam lafı demeyin. çünkü bu eleştiriler Harvard gibi üst düzey akademik çalışmalar yapan kurumlar tarafından yapılıyor. ayrıca ben de girdiğim dağ bisikleti yarışlarının sayısını unuttum ve hiç bir zamanda bu tip tozları hapları kullanmadım. ağırlıkta çalıştım her bisikletçi gibi hiç bir zamanda protein tozu içmedim. ben sporu bunlarsız yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. yani gıda takviyesi almadan da gayet güzel spor yapılır. Yıpratıcı antreman diye bir şey litaretürde yok. antreman yıpratmak için değil geliştirmek içindir. antreman sonrası sizin toparlanma diye tabir ettiğiniz genel olarak recovery denilen dinlenme süresi ise yaşa yapılan antremanın niteliğine göre değişir. ve en iyi recovery uyku ve iyi beslenmedir. böbreklerinizin sağlığı için doğal beslenmeyi tercih edin derim. ama doğal beslenin diyenleri cahillikle suçlarsanız hangi devirde yaşıyoruz diyorsanız size samimiyetle şu cevabı verebilirim; neo liberal serbest pazar ekonomisi devrinde yaşıyoruz, yani körün tuttuğunu öptüğü devir..:) dikkatli olup kendimizi kollayalım. iyi niyetimden laf anlatmaya çalışıyorum. yoksa hakikaten elalemin içtiği şeylerden bana ne..

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
sonuç olarak bisiklet sporu yapan insan,antrenmandan sonra protein tozu almalı diye düşünüyorum,ama hangisi :)

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@okkesmutlu Hardline 3 Matrix kullandım memnun kaldım arkadaşım nitrotech kullandı o daha çok memnun kaldı ayrıca onun tadı çok daha iyiydi tavsiye edebilirim bu ikisini.

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşım doğal beslenceksin.. Protein, karbonhidrat ağırlıklı besinler tercih etceksin sonra antrenman yapcaksın bu kadar basitt