Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Vites Kolu Setini Almak Daha Mantıklı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında MAD tarafından paylaşıldı.

1. MAD

MAD Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba, Shimano xtr m980 vites kolu alacağım fren setim m985 vites kollarının bir modeli bu fren kollarına montaj edilebiliyor diğeri klasik bağlantılı sizce fren kolu ile uyumlu olanı mı alsam yoksa klasik bağlantılı olanımı fiyatı diğerine göre biraz pahalı

Fren kolu üzerinden bağlantılı

klasik bağlantılı

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    I-Spec olani daha iyi ve daha kullanisli. Ayrica gidonda fazla yer kaplamiyor ve daha hafifi oluyor. Bunlari alirken A ve B tipine dikkat etmeniz gerekiyor. Normal kelepceli kol alirsaniz sonradan I-Spec'e cevirme sansiniz da var.

3. MAD

MAD Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkürler evet hem daha derli toplu oluyor yalnız a ve b tiplerini gördüm ama anlamadım ikisi de aynı gibi görünüyor ne gibi farklılıklar vardır

Bana sanki bu daha uygun gibi geliyor bunun takılma yerinde tırnak gibi birşey var bende ki fren kollarında da o tırnakların şekilde boşluk var
    http://www.ebay.com/itm/Shimano-SL-M980-XTR-10-speed-I-Spec-A-MTB-Shift-Lever-Set-Black-/370770606495?pt=US_Shifters&hash=item5653a6799f

4. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    A tipi ile B tipi fren kollari arasindaki fark.

- A tipin de frenkolunun kelepcesine I-Spec'ler kelepcenin icine somun yerlestirerek vidalaniyorlar.
    - B tipin de ise kelepcenin ici de somun yeri yok, kelepceye dis tarafdan bir pim yerlestiriliyor ve I-Spec'ler o pime vidalaniyor.

A tipi I-Spec'ler de dediginiz tirnaklar B tipine göre biraz daha uzun. B tipi olani A tipi fren koluna oluyor ama A tipi olani B tipine oluyormu bilmiyorum. B Tipinin adaü,ptörünü alinca beraberin de A tipinin baglati vidalari da oluyor.

NOT: Benim frenkollari A tipi ve kullandigim Adaptörler B Tipi. Ayrica XTR 970 Kollara bu adaptörler olmuyor diyorlar ama ben taktim hic sorunsuz oldu, yani olmuyor diye bir sey yok.

Isterseniz Size ayrintili olarak iki koldan da fotolar yollaya bilirim. A tipini de B tipini de kullaniyorum.

MAD bunu beğendi.
  5. MAD

MAD Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dün google da da baktım detaylı yazmanız sayesinde tam olarak anladım diyebilirim. Benim fren kolları A tipine uygun çünkü b tipinde ki gibi dış taraftan pim yerleşecek yeri yok mecbur A tipi bulursam onu yada klasik bağlantılı olanı alacağım dün gösterdiğim ürünün siparişini vermiştim Gönderici firma faturasız işlem veya fatura fiyatını düşüremeyeceğini yazınca satışı iptal ettik :/ bir süre daha erteleyeceğim artık Tekrar teşekkürler İyi günler

6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Frenlerin A tipiyse B tipi Kollar oluyor. B tipi Kollarin yaninda A tipi frenkollarina baglamak icin vidalari geliyor. Ama dedigim gibi önce gidona baglanan kollari alirsin sonra I-Spec kapaklarini alir degistirisin.

7. MAD

MAD Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet dediğiniz gibi ya alternatif bağlantı parçalı b tipini alırım yada bu bahane ile biraz daha araştırıp gidondan bağlantılı modeli alırım belki düzgün ikici el bile bulabilirim üzerine fren koluna bağlamak için değişim setini ayrı alırım belki daha ekonomik olur Tekrar Teşekkürler :)