Hangi v fren pabucunu almalı?

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
Gözüm alivio ve 4 tl'lik baradinde fiyattan dolayı ne dersiniz?

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Hocam zaten ilk linkteki ürün racing yol bisikletleri için. Diğerlerinden de 3 renkli baradine pabuç bence. Zaten forumda 3 renk baradine pabuçlar tartışıldı. Bu linkten bakabilirsiniz.

(link)

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
16.64 lük fiyat teki için mi öifti için mi?

standart ceramic farkı nedir
(link)

(link)

kartuş nedir?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bazı jant çemberlerinin fren kısımlarında seramik kaplama oluyor. Seramik pabuçlar onun için.

Kartuş ise şöyle. Fren pabuçları, bağlı oldukları parçadan çıkabiliyor. Yani kartuşlu fren alırsan, pabuçlar eskidiğinde sadece kartuş alabiliyorsun. Böylece ucuza geliyor. Metal parçalara para vermiyorsun tekrar.

Yani;
(link)
Bu ürünü bir kere aldıktan sonra

(link)
Frenler bittiğinde bunlarla yenileyebiliyorsun. Sadece pedler değişiyor.

Pedlerin de farklı modelleri var. Birbiriyle uyumlu oluyor aynı markanın pedleri.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Kartuş fren padine takılan kısım (bacaksız kauçuk olan kısım), seramic fren pabucu kullanmadım ama seramik ısı yalıtımında iyi olduğu için aşırı ısıyı engellemek amacıyla kullanılıyor, seramik pabuçlar normal v fren jantlarında kullanılıyormu bilmiyorum, seramik yanaklı jant setleride var diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: observer
Tepki
0
İsim
Erdem Özdemir
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba. Mosso Legarda 1624 bisikletimin stok v fren pabuçlarının performansı beni tatmin etmedi. Ben de yeni fren pabucu almaya karar verdim. Okuduğum konularda Baradine 3 renk i önermişler hep. Fakat baradine nin farklı farklı versiyonları var 30tl lik 10tl lik, xlc nin de bir ton fren pabucu var, bir türlü karar veremedim. Mtb fren pabucu diyor yol yarış için olanı da var hangisini almalı aradaki fiyat farkı performansı gerçekten etkiliyormu? Özellikle önerdiğiniz fiyat/performans fren pabucu varmı? Uzun dayanması yumuşak olması vs önemli değil istediğim tek şey performans.