Hangi tv dizisi ?

Hangi televizyom dizisi ?

• Toplam katılım
    37

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
herkesin yorumlarına saygım sonsuz,sizin düşüncelerinize katılmadığım için çağdışılıkla mı suçluyorsunuz?
sizinle polemiğe girmek istemiyorum ama çağdaş olmak ta sizin savunduğunuz şeyler değil...Siz hiç Mehmet Akif okudunuz mu ha pardon Mehmet Akif çağdaş değil di değil mi?

(Konuyu açan arkadaştan da özür diliyorum böyle bir yoruma cevap verdiğim için,bu konuda son yazıydı başka cevap yok)

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@kustomizer

Benimle ilgili araştırma yapınız forumdaki yazılarımdan.Niçin forumdayım anlayınız.Sonra tekrar dönüp yazabilirsiniz.Saygı duymanada gerek yok dogru ne ise lütfen yazın. Mutlu olurum.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
@myant

Mustafa abi aslında haklısınız. Dizilerde gerçekten bir seviyesizlik var. Ahlak olayı özellikle sıfıra indi. Dizilerle aklımızı karıştırmaya çalışıyolar. Öz benliğimizi, yüce kimliğimizi küçük düşürmeye çalışıyorlar. Bazı şeyleri çok normalmiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bir kişinin anne-babasını hiçe saymasını, namus-şeref kavramlarını artık unutmasını sağlamaya çalışıyorlar. İnsanları Avrupanın ortaçağına çekmek istiyorlar. Anne-baba ilişkisi olmayan, akrabalık bağları olmayan, insancıl duyguları olmayan bir toplum yaratmaya çalışıyorlar. Aslında birazda o yüzden olsa gerek bizim türklerin yaptıkları dizileri izlemiyorum.Keşke daha düzgün, gençliği yönlendirici, kimliğimizi dahada yüceltici şeyler yapsalar. Umarım herşey daha iyi olur.

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@myant

Kusura bakmayın, kimseyi utandırmak aşağılamak gibi bir niyetim yok.sadece kendi görüşlerimi belirttim.

Saygılarımla.

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
@myant

Kardeşim sanki herşeyi sen iyi bilirmişsin gibi konuşup insanı çileden çıkarma eger sen kitap okuyor aziz nesinin sözlerini ezberliyorsan oku, ezberle sana kimse bu konuda okuma ezberleme demiyor sanki olaylarda senin düşüncen yargılanıyormuş gibi konuşuyorsun kimse senin düşünceni savunmuyor yada tepki göstermiyor...Eğer böyle bir konu olmasını istiyorsan aç kardeşim sende kendi konunu koy anketini ve yayınla parasıyla değil ya... Gelip konunun en tatlı kısmında konuyu saptırıp ilginç yorumlar yazmanın bir mantığı olduğunu düşünmüyorum !
Eğer gerçekden sizin fikirlerinizin doğru olduğunu düşünüyorsanız bu konunun yanlış olduğunu olmaması gerektiğinide düşünüyorsanız söyleyin mod'lara haklıysanız kaldırırlar ! Zaten şöylede bişe var zevkler ve renkler tartışılmaz sen kitap okursun ben koltuğuma yayılır star tv'yi açar büyük kaçışı izlerim bu zevkdir herkes aynı şeylerden zevk alsaydı zaten emin olun bu mesajı yazıyor olmazdım !
Ayrıca bu konuya tüm oy kullananlara ve yorum yazanlara uyuyorsunuz diyorsun ee sonuç ? Sen uyumuyorsun da ne oluyor ? Şimdiye kadar ne icad yaptın kaç askerin ölmesine engel oldun ? Hayatında kaç defa avrupaya gidip okul master'ı yaptın yada doktora yapıp kendini geliştirebildin ? Bunların hepsi olanakla olacak şeyler eğer şu ülkede olanak olsa yani imkanlar el verse emin olun america'nın kölesi olmayız ! Fakat olanaklar bunlarla sınırlı, ayrıca şunuda unutmayın bu dizileride okumuş kafası iş yapan kişiler yapıyor bu işlerde kolay değil beğenmediğiniz bir büyük kaçış filmi bölüm başı ortalama 1.2 trilyona mal oluyormuş yani buda masraf = emek demek ! Şu ülkede eğer televizyonlar fazla değil sadece bir hafta izlenmese eğer ülkedeki işsizlik oranı %70'lere çıkar ! Sizce bu ülkeye düşünmeyen okumamış insan lazım olmaya bilir ama bu bir döngüdür ve mutlaka olması gerekir...Herkes okuyup adam olsa değil herkes okuyup bir iş sahibi olsa peki kim suç işleyip hapishaneye girecek ? Polis neden olacak ? Zabıta,görevli,güvenlik... bunlar ne iş yapacak ? Sadece herkes okusun demekle olmuyor devamında gelecek olanları düşünmek gerekiyor ve bu yorumunuza aşırı bir tepki gösterdim farkındayım ziyanı yok !

Konu saptı mühim değil kaldığımız yerden devam edelim...

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@Abdullah Hakkı

Yine yazmadan duramadım bugün :)

Onun için izlediğimiz dizilerin içeriğini bi gözden geçirerek karşısına oturmak lazım değil mi?İyi tespit etmişsiniz Türk kanallarının yayınladığı sözde 'Türk' dizilerinin toplumu dejenere etmeye çalıştığı da bir gerçek.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@gezgin2

Yaşın kacta boyle bir yazı ile yanıt veriyorsun.?Yaşın kaç?İlk kez utandım forumda olmaktan.Siz bu gunku egitimin sonucusunuz. Sürpriz değil elbette. Ekilen ürün vermiş.Hemde ne ürün!

Anıl Akalp

Daimi Üye
Tepki
159
Yanlışlıkla yaprak dökümünü oyladım ama tabi iki Büyük Kaçış. Üstüne daha iyi bir dizi görmedim. Film olarakta Shawsank's Redemption (Esaretin Bedeli)

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Yaşın kacta boyle bir yazı ile yanıt veriyorsun.?Yaşın kaç?İlk kez utandım forumda olmaktan.Siz bu gunku egitimin sonucusunuz. Sürpriz değil elbette. Ekilen ürün vermiş.Hemde ne ürün!

Konuyu saptırma seninle çocuk gibi konu içinde tartışmıyorum özel mesajını kontrol et ve konuyla alakasız lütfen son mesaj olsun (Genel)

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Arkadaşklar dayanamadım :) büyük kaçışın yenı bölümünü izledim nette :) türkçe altyazılı :) isterseniz çınlatim biraz :) veya sizlere linkde verebilirim isteyen olursa :)

Herkes kaçıyor daha sonra yolda otobüsü buluyorlar ve deliyi orda bırakıyorlar...yolu polisler kesiyor otobusden iniyorlar ve o genç çocuğada ayrılmasını ıstıyorlar daha sonra mıcheal ıle elı kelepcelı ıtalyanı ayırmaya calısıyorlar italyanı oldurmek ıcın fakat adam anahtarı yutuyor :) mafya babasıda adamın elını balta ile kesiyor :D Sonrada uçak bunları beklemeden gidiyor bunlar havalımanında koşarak kaçıyor:) işte olay bu :) ve 1.sezonun sezon finali merak ediyorum 2. sezonu ne zaman yayınlicak...

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
t-bagin kolunu kopardılar ha :D aslında şimdi hepsini anlatmak varda dizinin :D tadı kalmaz artık anlatırsam. sonunda biraz saçmalıyolar ama güzel bi dizi.

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Dostum özel mesajda sonunda ne olduğunu yazar mısın merakdan ölecem =)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
@gezgin2

yazsammıki:rolleyes: :D:D:D ama hiçbir zevki kalmaz sonunu söylersem:D

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Woow :) Büyük kaçışı bu kadar izleyen kişi var mıydı ya :)))

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
yav birader büyük kaçış değil:D tüm hevesimi kaçırdınız haa :D prison break yav prison break :D

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@gezgin2

Sevgili arkadaşım
Forumuda her başlığı incelemeye, herkesin düşüncelerini anlamaya çabalıyorum.. Zaten forumla bütünleşmenin temel yolu bu değil mi?
Üzülerek söylüyorum bu başlık altında açılan konu da amacından sapmış ne yazık ki..
Bence konu açan arkadaşım gelecek her türlü fikre ve eleştiriye herkesten daha çok tahammüllü olmalıdır. Her görüşe daha saygıyla yaklaşıp ne söylenmek istendiğini algılamak için çaba sarfetmelidir.

İnsanların tercihlerine ve düşüncelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı olmadığı gibi, düşünsel fakirliğe de sevkeder bizleri..

Bu bağlamda isteyen dizi izler, isteyen kitap okur, isteyen ülke sorunlarıyla yakından ilgilenir (Ki herkesin bir anlamda görevidir de bu..) kimseyi bağlamaz

Bilim çağdaş insanı şöyle tarif eder: "İhtiyaçlarını öncelik sırasına göre belirleyebilen insan çağdaş insandır."

Kıssadan hisse, İnsanlar neye ihtiyaç duyarlarsa ona yönelirler.
Toplumu da bireyler oluşturduğuna göre, ülkemizde sonuçlar net bir şekilde ortadadır.
Bunları yazmamın nedeni myant kullanıcı isimli arkadaşın belki tam olarak ifade edemediği düşüncelerine de tahammül göstermek gerir diye düşündüğümden. Yaşı gereği kendince gençlerin kendi sorunlarına daha duyarlı olmalarını talep eden iyi niyetli istekten öte değil aslında yazdıkları.
Karşılıklı hoşgörü lütfen..

Bu arada yukarıda alıntı yaptığım cümlelerine de katılmadığımı belirtmek istiyorum.
...Kim suç işleyip hapishaneye girecek ?... diyorsun.

Keşke kimse suç işlemese de hapishanelere gerek kalmasa..

Ülkemizde hapisaneler balık istifi. İsveçte yüzyıl önceden yapılmış koca hapishanelerde üç,ya da dört mahkum var. Onlar da ya Türk,ya Yunanlı ya da Makedonyalı göçmenler. Yani suçun ve suçlunun eğitim seviyesiyle direk doğru orantılı olduğunu da görmemiz gerek.
Myant'ta kendince gençlerin eğitim seviyelerinin
yükselmesi için tv yerine kitaba yönelmeleri gerektiğini söylemeye çalışıyor.
Ben bunu böyle anlıyorum ki sakinlikle karşılamak gerekir bence..

Lütfen karşılıklı hoşgörü.Herkese iyi forumlar..:winke

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr