Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi tür bisiklet almalıyım ( Ve öneriler )

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Resul Özbarlas tarafından paylaşıldı.

1. Resul Özbarlas

Resul Özbarlas Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bisikletle uzun yol yapmak istediğim bir şey.Buradan (fethiye) Muğla ya,İzmir'e gitmek dolaşmak istiyorum.Ve bunun için şehirler arası seyahat yapmak için bir bisiklet arıyorum.Sedona 341 ve sedona 321 ; salcano city sport serisi şuana kadar bulduğum bisikletler.Acaba bu aletler benim amacımı karşılar mı? Ya da başka öneriniz varsa onlarıda okumak isterim.Bir de bu bisikleti şehir içinde de rahat kullanabilir miyim? Mesela koylara gidebilir miyim.Çünkü bianchi speed 4000 marka bisikletim var ve bu isteğimi biraz beni yorsada karşılıyor.Acaba bu bisikletle sadece şehirler arası yol mu yapabilirim yoksa diğer bisikletimi bu konularda aratır mı ? Aklımın bir tarafı da aslında yol bisikletinde o u frenler o tasarım insanın bir cezbetmiyor da değil hani.Acaba benim için uygun olan bisiklet türü ne ve model olarak ne alabilirim.Fiyat olarak 1000 tl nin üstü diyebiliriz (çokta abartmadan çünkü öğrenciyim ve daha ilk tecrübe de yüksek fiyatlar vermek istemiyorum :) )

boy:184

2. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben disk fren sevmediğim için sana salcano city sport 30 önereceğim. Kilitlemeli maşa özelliği sayesinde asfalt yollarda maşayı kilitler maşa yokmuş gibi hızlı gidebilirsiniz. Bozuk yollarda da kiliti açar rahat bir sürüş sağlarsın.

Link yanlış çıkıyor (Salcano city sport 30) diye aratırsan salcanonun sitesinde mavi renkli bir bisiklet göreceksin.

Eğer ön maşa olmasın isterseniz. Biraz daha hıza dayalı bisiklet istersen bu modeli önerebilirim. Maşa olmaması ağırlığı azaltır ve hızı arttırır. Ama konforu azaltır.
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-320.html

Ayrıca 184 cm boyunuz var ise size 18-19 inç bisiklet iyi olacaktır. Mağazaya gittiğinizde bisikletçiden daha iyi öğrenebilirsiniz.