Hangi tip çanta kullanmalıyım?

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba. Ben yarış bisikleti kulllanan bir arkadaşınızım. Ama daha acemiyim. Tabi benim bisiklet tur bisikleti olmadığı için çanta önemli bir sorun. Nasıl bir çanta önerirsiniz? Sırt çantası mı bisiklete takılan küçük çantalardan mı? Sırt çantaları ağır olur mu?

Scudo

eypcn.ytmz

Üye
Tepki
28
İsim
Eyyüpcan Yatmaz
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bisan
Beyler bu tür sele borusuna takılan nasıl 🤔
Kullanım avantaj ve dezavantajları nelerdir.
Uzun yolculuklarda illaki küçük gelecektir ,belki ağırlığı da sorun olacaktır(metal bağlantı olmasından kaynaklı ağır olacağını düşünüyorum ) ama günü birlik turlarda içine gerekli malzemeleri koymaya yeterli gelecektir sanırım. Bu tarz bir çanta kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Önerebileceğiniz ürünleride görmek isterim.
(NOT: Heybe çantalar görünüş açısından bence pek estetik durmuyor uzun yolculuğada çıkmadığım için bu tarz bir ürün gözüme çarptı)
Screenshot_20200412-213345_Hepsiburada.jpgScreenshot_20200412-213351_Hepsiburada.jpgScreenshot_20200412-213422_Hepsiburada.jpg

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
1586717747027.pngben de aynı konuyla ilgileniyorum belki uzun yola çıkarım ve yaptığım araştırmalar sonrasında bayk peking için büyük paralar harcamanın gereksiz olduğunu, akılcı çözümlerle bu işin ucuza halledilebileceğini gördüm. Yukarıda örnekte görüldüğü üzere 43 tl'ye alınabilecek 15 lt hacme sahip bir su geçirmez çanta (dray beg) ile bu işi ekonomik bir şekilde halletmek mümkün , üstelik sele borusuna bağlanan bagajın ağırlığını taşımak zorunda kalmadan.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@eypcn.ytmz söylediğin gibi, (içine alabildiği malzemenin hacmi) / (boş ağırlık) oranı olarak bir turcunun kullanacağı bir şey değil. ben günübirlikte bunu kullanıyorum fazlasıyla yetiyor.

bunun kadro boşluğunu tamamen kapatanları da var :

tabi bunları kullanırken içine konacak objelerin ebatsal olarak bir sınırı var. bir kamp matını veya büyükçe bir havluyu koymak mümkün değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bershka yelek çanta...

Böyle bir modelin varlığından bile haberim yoktu. Sipariş verdim ama kargo gecikmesi ve kaybolması şikayetleri var. Gelir de kullanırsam deneyimlerim için gönderide düzenleme yaparım.

Kullanışlı göründü. Paylaşmak istedim.

Şu an fiyatı 85 lira.
Screenshot_2020-05-04-23-10-45.pngScreenshot_2020-05-04-23-10-34.pngScreenshot_2020-05-04-23-10-39.png

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Hsahindag

Üye
Tepki
144
İsim
Hüseyin Ş.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel bir çanta. Beğendim...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu yazın takılı olduğu bölgeyi çok terletir bence su gibi yapar
Sırt veya göğüs çantalarında bunu aşabilecek bir sistem henüz geliştirilmedi. En fazla yapabilecekleri o bölgeleri bu üründe olduğu gibi fileli tasarlamak.

Pratikliğinin yanında bazı dezavantajları görmezden gelebilirim.

Bisikletin üzerine bir şey sabitleyip sökmektense sürekli göğsümde taşımayı tercih ederim. Şehir içi sürüyorum. Sık sık bisikletten inip bir yerlere giriyorum. Benim için çok kullanışlı olacak. Telefonumu, cüzdamı, kulaklığımı falan koyacak bir yer arıyorum sürekli.

Turcular ve uzun yol yapan yarış antremancıları için uygun olmayabilir.

Her şey kullanım amacına göre.

Gelsin, kullanayım. Çok rahatsız ederse mutlaka buraya yazarım. 👍

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sırt veya göğüs çantalarında bunu aşabilecek bir sistem henüz geliştirilmedi. En fazla yapabilecekleri o bölgeleri bu üründe olduğu gibi fileli tasarlamak.

Bisikletin üzerine bir şey sabitleyip sökmektense sürekli göğsümde taşımayı tercih ederim. Şehir içi sürüyorum. Sık sık bisikletten inip bir yerlere giriyorum. Benim için çok kullanışlı olacak. Telefonumu, cüzdamı, kulaklığımı falan koyacak bir yer arıyorum sürekli.

Geri çevirme şansınız varsa paranız sizde kalsın derim. Bildiğimiz bel çantaları işinizi fazlasıyla görür.
Ben zaman zaman bunu kullanıyorum.
15886250026864892490571140805263.jpg
Tabi o matara çantası takılı olmuyor bisiklette kullanırken. :)

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Söylediklerin mantikli zararından çok faydası olur iyi günlerde kullan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geri çevirme şansınız varsa paranız sizde kalsın derim. Bildiğimiz bel çantaları işinizi fazlasıyla görür.
Ben zaman zaman bunu kullanıyorum.
225397 dosyayı görüntüle
Tabi o matara çantası takılı olmuyor bisiklette kullanırken. :)
Bunu alacaktım vazgeçtim. İkisini de sipariş etsem, birinde karar kılsam. Diğerini iadeye göndersem mi acaba? Bilemedim şimdi.

*Sarıyı severim. Siyahı da var.
Screenshot_2020-05-05-00-14-18.png

Samsam

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
ENES
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bershka yelek çanta...

Böyle bir modelin varlığından bile haberim yoktu. Sipariş verdim ama kargo gecikmesi ve kaybolması şikayetleri var. Gelir de kullanırsam deneyimlerim için gönderide düzenleme yaparım.

Şu an fiyatı 85 lira.
225392 dosyayı görüntüle225393 dosyayı görüntüle225394 dosyayı görüntüle
Bisikleti günlük olarak kullananlar için (market alışverişi, küçük çaplı ulaşım vs.) çok kullanışlı bir ürüne benziyor. Ben sevdim şahsen .

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Benim aldığım (link) çanta ama farklı bir satıcı ve 15€ falandı aldığımda. 5 lt falan hacmi vardı sanırım. Koyduğunuz görselde ki çantanın genișliğini bilemem ama yeterli gibi görünüyor.
Șu salgın zamanı olanaklar nasıldır bilmiyorum ama pazarlarda 10, 15 TL'ye rahatlıkla bulursunuz sanırım benzer çantaları.

ahmettkc

Üye
Tepki
54
İsim
Ahmet İhsan Tekeci
@tekvites öncelikle merhabalar ben antrenör ve antrenman bilimcisi bir kardeşiniz olarak birkaç bilgi mi sizinle paylaşmak istedim.
Öncelikle paylaşmış olduğunuz çanta çok hoş ve kullanışlı gibi duruyor fakat omurga ve bel bölgesinden sarılı olması münasebetiyle fizyoterapistlerin antrenman bilimcilerin çok önermiş olduğu bir çanta modeli değil yandan çantalar özellikle skolyoz yapıyorum (omurga eğriliği) bu çanta elbetteki yandan çanta olmadığı için skolyoz yapmayacaktır ama uzun süre kullanımlarda dik duruşu olumsuz yönde etkileyecektir.
Sırt çantaları bile çok ağır ve uzun süre sırtta kalması sebebiyle dik duruşu engelliyor uzun süre sırt çantası taşıyanların çantayı bıraktıktan sonra stretching yani esnetme yapmalarını tavsiye ediyoruz.
Çanta almadan önce göz önünde bulundurur sunuz sağlıcakla kalın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bershka yelek çanta...

Şu an fiyatı 85 lira.
225392 dosyayı görüntüle225393 dosyayı görüntüle225394 dosyayı görüntüle
Gecikmeli de olsa çanta geldi arkadaşlar. Boyutu ve kalitesi son derece hoşuma gitti. Oldukça kullanışlı olacak benim için. Kayışları sıkınca tam göğsüme oturdu. Mikembel...
Tavsiye ederim.
20200514_174013.jpg

Bende böyle durmadı. Daha sıkı ve güven verici oldu kayışları sıkınca. Tam göğüs hizama kadar geldi.Screenshot_2020-05-04-23-10-45.png

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben şu tarz bişey kullanıyorum, sırt çantaları formaların omuz kol kısmında aşınma yapıyor uzun süreli kullanımlarda, bu çapraz kayışlı olduğu için aşınma ihtimali çok yok ve bu çanta yaklaşık 10 litre civarı. Ayakkabı bi iki tane içlik falan alıyor rahatça. 62b1b2ec-ca35-464f-b948-44ddaf174fee.jpg

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

OİMTR

Aktif Üye
Tepki
176
İsim
Osman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikleti aldığım da bagaj yoktu, o hevesle sırt çantama, pompa yama alyan matara alıp çıktım. Plan 40 km kısa tur yapmak, turun 15. km'si gibi, bir rampa var yaklaşık 3 4 km 300 metre irtifa. Tepeyi biraz aşınca çeşme var, matarayı doldurmak üzere durdum. Sırt çantasını çıkarttım, çantanın fileli sırt kısmından su damladı, matara açılmış sandım. Meğer sırtımdan, çantaya birikmiş. O gün bu gündür, bisiklet sürerken üzerimde, tayt ve t-shirt dışında birşey taşımam.

Ancak sizin çanta şehir içi kullanımlar için biçilmiş kaftan, güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

maydemir42

Üye
Tepki
27
İsim
Mecit
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba. Bisikletimle inşallah bayram sonrası yasaklamalar kalkarsa uzun tura çıkmak istiyorum. Ama heybem yok araştırdım. Vaudenin aqua serisi var, biraz pahalı geldi. Bütçemi aşacak. Vaudeye eşdeğer olmasada yerini tutabilecek aynı kapasitede önerebileceğiniz arka, ön ve top case çanta varmı. Şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@maydemir42 anunnaki almaya karar verdim...çarşamba kargolanacak..forumda aratabilirsiniz..250 tl çift arka çanta..