Hangi tip çanta kullanmalıyım?

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar bisikleti yeni aldım. İç lastik , pompa , yama , yedek tişört , telefon , cüzdan , anahtar gibi şeyleri nereye koyacağımı bilmiyorum. Forma ve tayt kullanmak istemiyorum , formanın arka cebine koyabilirsin gibi öneriler gördüm. Sele altı çantalarda küçük gibi sığmaz sanırım. (Yada bunları alabilecek kadar büyüklükte sele altı çantası bilenlerden öneri istiyorum) . Sırt çantası geldi aklıma fakat yorumlara baktım fakat sürüş anında sıkıntı çıkarır gibi yorumlar gördüm. Bir de bel çantası gördüm bu en makulü seçenekler arasında sanırım. Hangisini kullanmak daha uygun olur?

Scudo
Tepki
40
Bisiklet
Giant
ben bu linkteki çantadan kullanıyorum. yedek iç lastik pompa telefon vs. sığıyor.

(link)

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bi seçenek sunayım. Normal el çantan gibi kullanıyosun.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bende bir aralar bel çantası kullanıyordum ama inan hiç kullanışlı bir şey değil bel çantası. İçine doluşturduğun şeylerin ağırlığı, belli bir yorgunluk seviyesinden sonra eziyet haline geliyor. O yüzden bel çantasını alternatifler arasından çıkart gitsin.

Pompayı bir çantaya sığdırmak zor, onu çantaya koymaktan ziyade kadroya sabitlemeyi düşün. Tayt için bir şey diyemem ama formanın üstünü çizip atma hemen. O arka cep önerisini verenler laf olsun diye vermiyor o öneriyi. :) Sırt çantası kullanmıyorum açıkçası, bana sanki biraz beni kısıtlar gibi geliyor. Bu sıcaklarda, sahip olduğu ağırlık ile biraz daha zorlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle işlevselliği hakkında yorum yapamayacağım sırt çantaları hakkında.

Ben sele altı çantası olarak şunu kullanıyorum ve içerisine sadece yedek lastik, yama, alyan takımı gibi bisikletim için gerekli alet edevatı koyuyorum, geriye boş yer bile kalıyor (yedek forma/tişört sığar rahatlıkla);
(link)
Sürekli elimin altında bulunmasını istediğim kendi kişisel eşyalarım (anahtar, ıslak mendil, gözlük, telefon vs) için de şunu kullanıyorum;
(link)

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
Hocam çift çanta nasıl olur bilmiyorum .Yani marketin önünde durup markete girdiğimde çantaları rahat çıkarmam lazım. Bel çantası hep bende kalacağından iyi bir alternatif gibi geldi. Sele altı çantanın çıkarıp takması uğraştırıcı mı bilmiyorum. Erhan Uran hocamın gösterdiği çanta güzel ve büyük gözüktü. Onun modelini bulabilirsem iyi bir çözüm gibi

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Valla görseline aldanıp, aldığım ve kargo elime geçtiğinde de içimde patlayan çok ürün oldu.
Çift çanta evet sıkıntı olabilir ama benim kullanıdığım kadro çantası sadece 3 cırt cırt ile sabitleniyor ve söküp çıkartması oldukça pratik. Sele altı çantası ise, sele altındaki demirlere kulakçıkları taktıktan sonra, sele borusuna bir cırt cırt ile monte ediyorsun.

Elbette kullanacak olan sensin hangisi senin işine yarar, hangisini pratik bulursun bilmiyorum ama dediğim gibi, bel çantasını unut gitsin. Denedim/kullandım, sıkıntılarını yeteri kadar biliyorum. :)

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
Uzaklaştırdınız bel çantasından :) dx.com'daki çanta çok kullanışlı gözüktü inceledim. Telefon , anahtar , cüzdan ve gözlük kabı için ideal gerçekten. Yani yukarıda gidon çantası ön farıda engeller çok sıkışık olur gidon km saati , ön far ile birlikte diye düşündüm. Sele altı çantada yedek iç lastik , tamir aletleri ve tişörte uygun 50 TL gibi bir fiyatı var. Birtek forma konusuna sıcak bakamıyorum :) Tayt yerine bisiklet şortu kullanmayı düşünüyorum zaten.

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bende bu günlerde çanta arayışındayım. Birde kadroya asılan heybeler oluyor. Ayrıca yukarda eklediğim, benim baya beğendiğim bi model, kadroya asılır heralde. Ama kadroya asılan başka modellerde var.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Erhan arkadaşımın verdiği resimdeki ürünün benzerini kullanıyorum. Ve çakı, el lambası, yama seti, telefon vs... gibi ufak tefek şeyleri çok rahat ve sorunsuz şekilde saklayabiliyorum.

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
O çanta gidonda çok yer kaplar diye düşünüyorum . Ortaya Km saatini düşünürsek kenarlarda kullanmak istemem. Sele altı çanta + @Sefa.N arkadaşın gösterdiği Kadro çantası mantıklı göründü

kumuşi

Üye
Tepki
59
İsim
SİNAN
Bisiklet
Carraro
(link)
(link)
selamlar sizce sırt çantası mı yoksa sele altı çantayımı almalıyım artı ve eksileri neler olabilir yardımcı olabilir misiniz..
sırt çantası bana biraz daha mantıklı geliyor...
deneyim sahibi olan varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim teşekkürler...
saygılar.

Tepki
3
İsim
zazort31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Bence en iyi çanta kadro heybesidir yanları çanta (heybe şeklinde) ortasında telefon,harita vb. şeyler koymak için yer vardır hız bisikleti kullanıyorsan şiddetle tavsiye ederim.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@(link) Sırt çantası bende fecii bir boyun ağrısına sebep oluyor, çok sevdiğim çantalarımı sıklıkla kullanamıyorum ama yine çok sevdiğim bir diğer çantayı her gün bisiklet üstünde kullanabiliyorum. Ağırlığın bindiği bölge farklı olduğu için messenger bag ile çok rahat ediyorum..

(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu taşıyıcı olayı öteden beri kafamı yormuştur. Öyle bir tanesini alayım ki aşırı verimli ve fonsiyonel olsun Yok böyle birşey.
Römork: Kullanıyorum. Büyük hacimli yükler için tek geçerim. Ama ebatları büyük vede hızını kesiyor. Her tarafada götüremiyorsun. Anca uzun ve kesintisiz turlar için birebir.
Heybe ve çanta: Römork tan sonra yük taşımada ideal. Ama kısa turlar için gereksiz ve ağır.
Gidon çantası: Bana pek aerodinamik gelmiyor böyle haminne bisikletleri gibi. Bisikletin önünde bir yük olmasına karşıyım.
Kadro çantası: Pek şık durmuyor. Yükleme kapasitesi yetersiz. Ama elinin altında olması bir avantaj.
Sele arkası çantası: Aero duruşuyla artı puan alıyor. Ama yükleme kapasitesi yetersiz sadece tamir takım taklavatı için bir hacim sunuyor. Büyükleride pek şık durmuyor. Kısa turlar için ideal.
Bel çantası: Modası geçmiş bir hali var. Konfor açısından sıkıntılı.
Sırt çantası:Günlük turlarda yeterli taşıma kapasitesi sunuyor ama terleme ve konfor açısından problemli.
Forma gözleri: Yetersiz.
Eşya Matarası: yetersiz.

• Beğen
Tepkiler: Cihan Saylıkoğlu

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
uploadfromtaptalk1454417158615.jpg

Benim almak istediğimde fikir vermesi amaçla

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili bisikletçi dostlarım şu malzemelerin sığacağı sele arkası çanta arıyorum. Yalnız çanta kibar olacak zebellah gibi olmayacak. Aaaaa adama bak sele arkası taşıyıcısında bisiklet taşıyor denmeyecek. Fiyat 100 tl ye kadar olabilir. Su geçirmezliği çokda şart değil. Hafif olabilir.
Malzemeler (yemek tarifi gibi oldu neyse)
-Levye (3 Adet)
-Yedek lastik (2 adet)
-Telefon (1 Adet)
-Yağmurluk veya panço (katlanabilir türden 1 adet)
-İçlik veya kısa forma (mevsime göre biri)
-Anahtarlık
-Kredi kartı bir miktar banknot (çok değil aman diyim)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu Abi, delta adem abiden almıştım geçen sene. 2 iç lastikten emin değilim ama 1 iç lastik ve diğerlerini alma ihtimali yüksek, sök tak işlemi çok basit fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam geçen sene 55 liraydı. Boyutuna örnek olsun diye foto koyuyorum.

Edit: -İçlik veya kısa forma (mevsime göre biri). Ben burayı atlamışım. Böyle bi çanta pek mümkün değil gibi :)

IMG_0697.JPG IMG_0696.JPG IMG_0695.JPG

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu model aklıma yattı benimde. Kullanan varmıdır acep.

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetsunu (link) piyasaki modellerden biraz daha büyük iş görebilir.bir ekleme daha yapatım geçen gün forumda konusuda geçiyordu..piyasada fiyatı nedir bilmem ama erdoğanlarda biraz tuzlu gibi sanki ürünler :D

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu