Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi tip çanta kullanmalıyım?

Konu, 'Giyim' kısmında Metin Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar bisikleti yeni aldım. İç lastik , pompa , yama , yedek tişört , telefon , cüzdan , anahtar gibi şeyleri nereye koyacağımı bilmiyorum. Forma ve tayt kullanmak istemiyorum , formanın arka cebine koyabilirsin gibi öneriler gördüm. Sele altı çantalarda küçük gibi sığmaz sanırım. (Yada bunları alabilecek kadar büyüklükte sele altı çantası bilenlerden öneri istiyorum) . Sırt çantası geldi aklıma fakat yorumlara baktım fakat sürüş anında sıkıntı çıkarır gibi yorumlar gördüm. Bir de bel çantası gördüm bu en makulü seçenekler arasında sanırım. Hangisini kullanmak daha uygun olur?

2. Mehmet AKIN 1993

Mehmet AKIN 1993 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  3. caner binal

caner binal Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  4. Erhan Uran

Erhan Uran Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bi seçenek sunayım. Normal el çantan gibi kullanıyosun..

5. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende bir aralar bel çantası kullanıyordum ama inan hiç kullanışlı bir şey değil bel çantası. İçine doluşturduğun şeylerin ağırlığı, belli bir yorgunluk seviyesinden sonra eziyet haline geliyor. O yüzden bel çantasını alternatifler arasından çıkart gitsin.

Pompayı bir çantaya sığdırmak zor, onu çantaya koymaktan ziyade kadroya sabitlemeyi düşün. Tayt için bir şey diyemem ama formanın üstünü çizip atma hemen. O arka cep önerisini verenler laf olsun diye vermiyor o öneriyi. :) Sırt çantası kullanmıyorum açıkçası, bana sanki biraz beni kısıtlar gibi geliyor. Bu sıcaklarda, sahip olduğu ağırlık ile biraz daha zorlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle işlevselliği hakkında yorum yapamayacağım sırt çantaları hakkında.

Ben sele altı çantası olarak şunu kullanıyorum ve içerisine sadece yedek lastik, yama, alyan takımı gibi bisikletim için gerekli alet edevatı koyuyorum, geriye boş yer bile kalıyor (yedek forma/tişört sığar rahatlıkla);
    http://www.zixtro.com/products/detail.php?M=9999&uID=4&cID=10&Key=2
    Sürekli elimin altında bulunmasını istediğim kendi kişisel eşyalarım (anahtar, ıslak mendil, gözlük, telefon vs) için de şunu kullanıyorum;
    http://dx.com/p/roswheel-12496m-b5-...arphone-jack-for-cell-phone-black-blue-208124

6. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hocam çift çanta nasıl olur bilmiyorum .Yani marketin önünde durup markete girdiğimde çantaları rahat çıkarmam lazım. Bel çantası hep bende kalacağından iyi bir alternatif gibi geldi .Sele altı çantanın çıkarıp takması
    uğraştırıcı mı bilmiyorum . @Erhan Uran hocamın gösterdiği çanta güzel ve büyük gözüktü . Onun modelini bulabilirsem iyi bir çözüm gibi

7. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Valla görseline aldanıp, aldığım ve kargo elime geçtiğinde de içimde patlayan çok ürün oldu.
    Çift çanta evet sıkıntı olabilir ama benim kullanıdığım kadro çantası sadece 3 cırt cırt ile sabitleniyor ve söküp çıkartması oldukça pratik. Sele altı çantası ise, sele altındaki demirlere kulakçıkları taktıktan sonra, sele borusuna bir cırt cırt ile monte ediyorsun.

Elbette kullanacak olan sensin hangisi senin işine yarar, hangisini pratik bulursun bilmiyorum ama dediğim gibi, bel çantasını unut gitsin. Denedim/kullandım, sıkıntılarını yeteri kadar biliyorum. :)

8. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Uzaklaştırdınız bel çantasından :) dx.com'daki çanta çok kullanışlı gözüktü inceledim. Telefon , anahtar , cüzdan ve gözlük kabı için ideal gerçekten. Yani yukarıda gidon çantası ön farıda engeller çok sıkışık olur gidon km saati , ön far ile birlikte diye düşündüm. Sele altı çantada yedek iç lastik , tamir aletleri ve tişörte uygun 50 TL gibi bir fiyatı var. Birtek forma konusuna sıcak bakamıyorum :) Tayt yerine bisiklet şortu kullanmayı düşünüyorum zaten.

9. Erhan Uran

Erhan Uran Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende bu günlerde çanta arayışındayım. Birde kadroya asılan heybeler oluyor. Ayrıca yukarda eklediğim, benim baya beğendiğim bi model, kadroya asılır heralde. Ama kadroya asılan başka modellerde var.

10. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Erhan arkadaşımın verdiği resimdeki ürünün benzerini kullanıyorum. Ve çakı, el lambası, yama seti, telefon vs... gibi ufak tefek şeyleri çok rahat ve sorunsuz şekilde saklayabiliyorum.

11. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O çanta gidonda çok yer kaplar diye düşünüyorum . Ortaya Km saatini düşünürsek kenarlarda kullanmak istemem. Sele altı çanta + @Sefa.N arkadaşın gösterdiği Kadro çantası mantıklı göründü

12. kumuşi

kumuşi Aktif Üye

Adı:
    SİNAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  13. Atahan Yasa

Atahan Yasa Salcano NG 555 HD

Adı:
    Atahan Yasa
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence en iyi çanta kadro heybesidir yanları çanta (heybe şeklinde) ortasında telefon,harita vb. şeyler koymak için yer vardır hız bisikleti kullanıyorsan şiddetle tavsiye ederim.

14. Atahan Yasa

Atahan Yasa Salcano NG 555 HD

Adı:
    Atahan Yasa
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence en iyi çanta kadro heybesidir yanları çanta (heybe şeklinde) ortasında telefon,harita vb. şeyler koymak için yer vardır hız bisikleti kullanıyorsan şiddetle tavsiye ederim.

15. Serrchi

Serrchi Aktif Üye

Adı:
    Serhat Özcan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @kumuşi Sırt çantası bende fecii bir boyun ağrısına sebep oluyor, çok sevdiğim çantalarımı sıklıkla kullanamıyorum ama yine çok sevdiğim bir diğer çantayı her gün bisiklet üstünde kullanabiliyorum. Ağırlığın bindiği bölge farklı olduğu için messenger bag ile çok rahat ediyorum..

Classic Messenger Bag | Best Messenger Bags, Crossbody | Timbuk2 Bags

16. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu taşıyıcı olayı öteden beri kafamı yormuştur. Öyle bir tanesini alayım ki aşırı verimli ve fonsiyonel olsun Yok böyle birşey.
    Römork: Kullanıyorum. Büyük hacimli yükler için tek geçerim. Ama ebatları büyük vede hızını kesiyor. Her tarafada götüremiyorsun. Anca uzun ve kesintisiz turlar için birebir.
    Heybe ve çanta: Römork tan sonra yük taşımada ideal. Ama kısa turlar için gereksiz ve ağır.
    Gidon çantası: Bana pek aerodinamik gelmiyor böyle haminne bisikletleri gibi. Bisikletin önünde bir yük olmasına karşıyım.
    Kadro çantası: Pek şık durmuyor. Yükleme kapasitesi yetersiz. Ama elinin altında olması bir avantaj.
    Sele arkası çantası: Aero duruşuyla artı puan alıyor. Ama yükleme kapasitesi yetersiz sadece tamir takım taklavatı için bir hacim sunuyor. Büyükleride pek şık durmuyor. Kısa turlar için ideal.
    Bel çantası: Modası geçmiş bir hali var. Konfor açısından sıkıntılı.
    Sırt çantası:Günlük turlarda yeterli taşıma kapasitesi sunuyor ama terleme ve konfor açısından problemli.
    Forma gözleri: Yetersiz.
    Eşya Matarası: yetersiz.

Cihan Saylıkoğlu bunu beğendi.
  17. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    uploadfromtaptalk1454417158615.jpg

Benim almak istediğimde fikir vermesi amaçla

18. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sevgili bisikletçi dostlarım şu malzemelerin sığacağı sele arkası çanta arıyorum. Yalnız çanta kibar olacak zebellah gibi olmayacak. Aaaaa adama bak sele arkası taşıyıcısında bisiklet taşıyor denmeyecek. Fiyat 100 tl ye kadar olabilir. Su geçirmezliği çokda şart değil. Hafif olabilir.
    Malzemeler (yemek tarifi gibi oldu neyse)
    -Levye (3 Adet)
    -Yedek lastik (2 adet)
    -Telefon (1 Adet)
    -Yağmurluk veya panço (katlanabilir türden 1 adet)
    -İçlik veya kısa forma (mevsime göre biri)
    -Anahtarlık
    -Kredi kartı bir miktar banknot (çok değil aman diyim)

19. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @mehmetsunu Abi, delta adem abiden almıştım geçen sene. 2 iç lastikten emin değilim ama 1 iç lastik ve diğerlerini alma ihtimali yüksek, sök tak işlemi çok basit fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam geçen sene 55 liraydı. Boyutuna örnek olsun diye foto koyuyorum.

Edit: -İçlik veya kısa forma (mevsime göre biri). Ben burayı atlamışım. Böyle bi çanta pek mümkün değil gibi :)

IMG_0697.JPG IMG_0696.JPG IMG_0695.JPG

mehmetsunu bunu beğendi.
  20. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    TOPEAK AERO WEDGE PACK MEDIUM SELE ALTI ÇANTA TC2252B

Şu model aklıma yattı benimde. Kullanan varmıdır acep.