Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi tip bisiklet almalıyım lütfen yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erencaner tarafından paylaşıldı.

1. erencaner

erencaner Forum Demirbaşı

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhabalar,arkadaslar ben bu foruma bakmadan önce yol bisikleti almaya karar kılmıştım.

Boyum : 1.79 Kilo: 62
    Amacım: Biraz şehir içi- ara sıra 25km'lik yollara gidip gelmek ve kafa
    m estiginde de mesela Eskisehir'den Kütahya'ya gitmek.Mesafe: 45-50 km
    ve yazında Muğla-Marmaris arası gidip gelmek.Mesafe: 30 km.ve bazen de beşki 70-80 km'lik yollara çıkmak amacım.ama şöyle ki gitmek istedigimde bu bisikletle de gidilir mi dedirtmeyecek 500ytl'den fazla olmayan bir bisiklet.

acaba yol bisikleti mi almalıyım? forumda baktım bir arkadas uzun yol icin yol bisikleti tavsiye etmemis.Gerci o uzun yol 800 km civarındaydı

Eskisehir'de öğrenciyim ve bir kaç gundur burada magazaları dolasıyorum ama inanın çok kıt ya da ben bulamadım.her yerde dağ bisikleti,yarış bisikleti hiç bir yerde yok sadece bir yer haftaya 480 ytl olan Ümit marka yarış bisikleti ve 280 ytl olan Hasbike marka yarış bisikleti getirecekmiş.Hasbike'ı bilmiyorum ama Ümit markanın alüminyum oldugunu soyledi satıcı zaten katalogda da yazıyor.

Bu amaçlar için hangi tip bisiklet almalıyım?benim için dogrusu Yol bisikleti midir? ve Ümit ve Hasbike nasıl markalardır? bana yardımcı olun arkadaşlar.

Ayrıca Eskişehir'de olup da bu tür bisikletleri bulabileceğim yerleri bilenler varsa yazarsa çok memnun olurum.Teşekkür ederim arkadaslar

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba foruma hoşgeldiniz,
    Gerek parçalarının bol ve ucuz olması, gereksede ufak tefek değişikliklerle her türlü role bürünebilecek olması, daha sağlam ve konforlu olması nedeniyle bir mtb almanızı öneririm...

3. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Eren bence fazla acele etme bisikletforum'daki ilgili firmaların sitelerini incele.Hakan arkadaşımıza katılıyorum bir tane MTB almanı tavsiye ederim.Bende Muğla'da yaşıyorum yazın seninle pedallamak isterim.Fiat olarak Kron XC500 vaya Trek 3700 senin için uygun olabilir son kararı tabiki sen vereceksin.Bisiklet almadan önce bisikletforum'la tanışman bile senin için büyük şans.
    Unutmadan Muğla-Marmaris arası 55 km.Muğladan gidiş çok güzel fakat Marmaristen gelişte sakar geçidini unutma...

4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    KRON XC 500'ün üzerinde Zoom maşa var ve lockout özelliği de yok. Yolda kullanmada özellikle kötü bir seçim olacaktır, kaldı ki kalitesiz de bir amortisör.
    TREK 3700 ise verilen fiyatı epey aşacaktır.

KRON XC 1000
    Marka KRON XC 1000
    2 YIL
    Fiyat : 254,00 €
    KDV Dahil Fiyat : 542,73 YTL
    Taksitle : 12 X 45,23 YTL

Ürün Özellikleri
    KULLANICI TIPI : MTB
    KADRO : KRON XC 1000 7005 Double Butted Aluminium
    ÖN AMORTİSÖR : SUNTOUR XCM Lockout
    ARKA AKTARICI : Shimano Acera
    ÖN AKTARICI : Shimano C050
    VİTES KOLLARI : Shimano Altus
    RUBLE : SRAM PG-830
    ZİNCİR : KMC Z-51
    AYNAKOL : SHIMANO Alivio OEM
    ORTA GÖBEK : SHIMANO
    FREN ÖN / ARKA : SHIMANO BRM-421
    FREN KOLLARI : SHIMANO Altus
    ARKA GÖBEK : SHIMANO RM-30
    ÖN GÖBEK : SHIMANO RM-40
    PEDALLAR : VP
    GİDON : ZOOM Special Light series
    BOYUN : ZOOM Special Light series
    FURÇ TAKIMI : VP Cane Creek
    SELE : SETLAZ
    SELE BORUSU : ZOOM Special Light series
    SELE KELEPÇESİ : ZOOM Special Light series
    JANT : RIGIDA ZAC 21
    JANT TELLERİ : CN Spokes
    LASTİK : IRC Mythos XC
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 24
    MATERYAL : 7005 Çift İnceltilmiş Aluminyum Gövde
    AĞIRLIK : 12,8kg
    SIZE : 13,5" , 16" , 17,5" , 19" , 21"

5. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ama arkadaslar yol bisikleti alsam daha fazla hız yapamaz mıyım?yani hızlı gitmek istiyorum neden mtb önerdiniz? yol bisikletini neden bana uygun görmediniz?tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum ve ayrıca pedallamak isteyen herkesle varım :) teşekkürler :)

6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    O paraya yol bisikleti aldıramam. STI Kontrollü bir yol bisikleti almanı isterim ki o da 1250 YTLLerden başlıyor...
    Tur bisikletine yönlendirebiliriz, ama onda da yine bütçen az...
    Bütçeye göre bu, Hakan abi de zaten bütçeye göre bir seçimin mtb olacağını yazmış...

7. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletler hakkında pek fazla bir bilgim yoktu 1 hafta nerdeyse uyumadan forumları inceledim bence biraz daha para biriktirip scott p3 veya p4 al derim eger onların fiyatı cok geliyor dersen trek fx 7100 ı onerebilirim en azdından arasıtrımalarım sonucu ben bunları buldum...
    not : (dedigim gibi bisikletler hakkında pek bir bilgim yok)

8. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    peki mtb ile ne kadar hız yapabilirim? ama mtb ler kalın tekerli.bu anladıgım kadarıyla hızı önleyen bir faktör. dediğim gibi haftaya burada bir magazaya 480e ümit marka yol bisikleti ve 280e hasbike marka yol bisikleti gelecek.bunlara ne dersiniz? ümit marka olaanın katalogunda gördüm de kadro alüminyum yazıyordu,hasbike için bir şey diyemem.teşekkürler

9. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ayrıca delta bisiklette indirimde bir yol bisikleti var 450ytl civarı,ona ne dersiniz.teşekkürler ediyorum

10. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Mtbler için dümdüz profilli ince lastikler oluyo onlardan takarsınız. Yol bisikleti ile canınız sıkılırsa dag bayır dolaşamazsınız ama mtb ile düz yolda da gidebilirsiniz :) Ben de mtb öneririm. Acele etmeyin forumda ve başka yerlerde dolaşın, bi fikir sahibi olup ondan sonra alın bisikletinizi :)

Edit: Ayrıca ikinci el köşesinde uygun fiyata güzel bisikletler satılıyo bakmadan geçmeyin derim.

11. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    valla dırek marka kotulemek ıstemem zaten ürünüde gormedim ama ümit bisikletten iyi birsey cıkacagını hıc ama hıc sanmam kı fıyat zaten kendını bellı edıo burda scott ,trek,kronvsvs gıbı markaların fıyatı bellı egerumıt bısıklet de o kalıteye yakın bırsey yaparsa we fıyatı o olursa bu durumda bu dev fırmalar tabırı caizse kazıkcı olur kı o da hıc olmıyacak bırsey bence

ama ıcının rahat etmesı ıcın sen yınede umıt bısıkletın ozellıklerını yaz buraya baska arklarımız acıklasın sana ne derece kalıtelkı ne derece deıl....

12. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    peki uzun yolda mtb ile yol bisikletinden daha fazla zorlanır mıyım? evet bir satıcı da 700c lik yani sanırım yol bisikletinin tekerinden takarız demişti ama ben düşünmemiştim ,
    sizce bu nasıl olur?uzun yolda dağ bisikleti zorlar mı gerek kendi lastigiyle gerek ince lastikle?

13. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    tanıstıgım kisilerden bir kacı o sekilde mtb yi yol bisikleti sekiline cevirmis oyle kulanıyor ... tekrar diyorum mekanik bilgi olarak hic bir fikirim yok ... fakat konusutugum kisiler gayet memnundu haftalık turlara dahi cıkmıslardı ... ki siz gunde 100 km yi asmıyacam diyorsunuz bence olabilir....

Not:Tekrar diyorum mekanik hakında hic bir fikirim fakat oyle kulananlarla tanısmıstım... mesajımı bu isin profosyenelere onaylatmadan kalle almayın ... yanlıs bilgiler iceriyor olabilir

14. Bibendum

Bibendum Bisikletkolik

Seviye:
    Mtb diye adlandırılan bisiklete 700 X 20 veya 22 yada 23 lastik takamazsın çünkü jant çapı 26 inch den büyük olduğu için kadroya sığmaz o satıcı sallamış sana.
    Ayrıca MTB yol bisikletine cevrilmez yani o performansı vermez. En fazla 48 dişli ayna kol takarsın oysa yol bisikletlerinin ayna kolu genelde eski modellerde 52 , 42 yeni modellerde 53 , 39 oluyo.
    Birde en iyi MTb kadrosu bile yol bisikleti kadrosu yanında kalas gibi durur.
    Hadi bakalım kolay gelsin !......

15. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    yanlıs bilgilendirme icin ozur dilerim

16. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yani bana hız için,uzun yol için yol bisikleti öneriyorsunuz değil mi?ümit markanınki internette yok satıcıdaki kataloğunda gördüm.önumuzdeki hafta gelecekmiş gelince bakar özelliklerini yazarım.peki alırken aliminyum olması dışında (ki ümit öyle imiş katalogundan bir onu hatırlıyorum) neye dikkat etmeliyim.
    ya açıkçası ben bsikleti motor gibi kullanmak-mugla marmaris-bodrum ve antalyadan kemer finike gibi yerlere gitmek gezmek sizin deyişinizle -pedallamak- istiyorum dağ bayırda gezmek pek yok aklımda.yine de mtb mi önerirsiniz?

17. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    48 aynakolla 52 aynakol arasındaki farkı ancak yarış koşacak insanlar anlayabilirler... 48i 100 110 devirde çevirmek biraz göz ister...

Bence siz biraz bütçe arttırın 28 jant, ön 50 mmlik amortisorlu, 48 aynakollu melez bir bisiklet alın..

18. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    biraz daha açabilir misin arkadasım devirleri pek anlayamadım,48 aynakol yani dişli sayısı dağ bisikletinde 52/53te yol bisikletindeki sayılır değil mi?melez derken toplamadan mı bahsediyorsunuz.sağolun

19. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    melezden kasıt 28'' janta sahip ,vites sistemi mtb tarzında olan ,dag bisikletiyle yol bisikletinin kırması bende sizin gibi amaclarla bisiklet almak istiyordum ve tercigimi scott p3 ten yana kulandım ...

forumda trek fx 7100 le scott'un ''p'' serisinin karsılastırıldıgı baya yer var ve yorumlar cok acıklayıcı

Not : yine yanlıs bilgiler iceriyor olabilir :)

20. erencaner

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    peki bu melez bisikleti nasıl alabilirim?trek fx 7100 ve scott p3 melez bisiklet mi böyle?