Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi şehir bisikleti? (800 TL civarı)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serkan Sarıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Sarıoğlu

Serkan Sarıoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Bundan 1-2 ay kadar önce bisiklet almaya karar verdim, ancak kendimi o kadar fazla detay içerisinde buldum ki bir türlü karar veremedim. Böyle bir forum olmasaydı işim çok daha zor olacaktı, o nedenle bu foruma katkısı bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Gelelim bu konuyu açmamın nedenine..

Yaptığım araştırmalar sonucunda bütçeme göre şu iki seçenek arasında kaldım:

- Trek 7.1 FX (2011)

- Scott Sportster P6 (2010)

Trek kampanyasından faydalanabilmem için 440€'luk bir Trek alacak başka birini daha bulmam gerekiyor ki 2. bisiklete olan %50 indirimden en avantajlı şekilde faydalanalım (330€ oluyor).

Bu nedenle Scott'a daha yakın duruyorum, çünkü onda direk %25 indirim var. Siz ne dersiniz? Aslında Trek almak istiyorum, ama 2. kişiyi hala bulamadım ve yaz bitmeden alıp biraz binmek istiyorum. Teknik olarak bu iki bisikletten hangisi daha üstündür? 2010 model bir bisiklete bu kadar para vermek mantıklı mı?

2. Serkan Sarıoğlu

Serkan Sarıoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Hala kararsızım, bu ikisi arasından hangisi doğru seçim olur sizce? Ya da bu fiyat civarında başka öneriniz var mı?

3. Baga

Baga Üye

Seviye:
    Bence salcano nun 241 sv si şehir içi için mükemmel bir bisiklet ...

biraz zorlansa tur bisikleti de olur bundan da :)

4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    trek 7.1 iki kişi alındığında tanesi 340 EU ya geliyor scott p6 da zaten 350 EU yani fiyatları eşit kabul edip kıyaslamak lazım. 2. kişi bulamazsanız trek düşünmeden elenir. eğer 2 bisiklet eşit fiyatla kıyaslanırsa seçim biraz zevke de kalıyor.

5. Mustafa MISTIK

Mustafa MISTIK Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    Bu bisikleti de incelemenizi öneririm, http://www.salcano.com/s15.asp
    Donanım olarak sizin tercihlerinizden oldukça üst seviyede. Elbette biraz daha ağır ama disk fren ve amortisörlü maşa konforunu da göz ardı etmeyin derim. Nakit 850 TL ye kadar alabileceğinizi düşünüyorum. Hayırlısı olsun şimdiden...

6. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    trek 7.3 fx almak istiyorum ama güngörler'de ne kadar şu anda bilmiyorum. muhtemelen ucuz olanın %50'sini alacakları için sen her halukarda 110 euro ucuza alırsın da, ben bunun normal fiyatını bilsem karar verebileceğim.

7. gökhan altınkan

gökhan altınkan Yeni Üye

Seviye:
    Aynı düşünceye sahibim.Sende bundan keyif alırsın...

8. ahmet öz

ahmet öz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam elimde 2010 model sedona 321 bisiklet var. İlgilenirsen mesaj atabilirsin. Sıfır ürün.

9. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence indirimlerden önce üzerlerindeki donanımlara bakmalısın ona göre kukayese et bence amortisörlü ve disk frenleri tur bisikleti olmaz ağırlıktan öte birşey değil dağ tepe tırmanmadıktan sonra yağmurda çamurda kullanmadıktan sonra ne amörtisöre ne de disk frene ihtiyaç var salcano'nun kadrosu bence çok başarısız

10. Udoh1907

Udoh1907 Yeni Üye

Adı:
    Sercan
    Arkadaslar foruma yeni uye oldum ve ben de bisiklete binmeden bir bisiklet tutkusu oluştu 3-4 aydir her gece hayal kuruyorum en sonunda almaya karar verdim ama fazla bilgim olmadığı icin sizden yardim istiyorum maksimum 800 tl civari bir butcem var hangi bisikleti önerirsiniz ?

Mesut DOĞRU bunu beğendi.