Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi ön far ?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında lgoncay tarafından paylaşıldı.

1. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar bisikletime bir ön far almayı düşünüyorum uzun süredir de araştırıyorum fakat bisiklet üreticilerinin ürettiği farların çok yetersiz olduğu kanaatine vardım. Bana kolay takıp çıkarılabilen bisiklette yer kaplayacak ekstra malzemesi (akü, pil haznesi vs.) olmayan kaliteli bir ön far önerebilir misiniz?

2. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı sıkıntı bende de var. halihazırda satılan hiç bir ürün bu konuda bana hitap etmiyor. Aynı zamanda motorsiklet kullanıcısıyım,şu an motorumda takılı olan highway hawk far 4 şeridi birden aydınlattığı ( ve benim buna alışmamdan dolayı) açıkcası buna benzer bir aydınlatma yapacak bir model arayışı içindeyim. Eğer yatay olarak daha fazla aydınlatma istiyorsanız alacağınız aydınlatma modülünün reflektörünün oval olmasına dikkat edin.Öbür türlü aşırı güçlü ancak nokta atışı yapan yolun bir şeridinin,sadece bir kısmını aydınlatan bir ön far almanız, yolun diğer tarafında kalan çukur , kasis vs vs engelleri görememeniz ve bundan dolayı bir tehlike atlatmanız içten bile değil.

----------------------------
    Bu arada boş durmayıp kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Eski video kamera tepe aydınlatmalarından bir tane aldım. İçindeki reflektörleri değiştirdim, Ampulleri atıp power led adapte ettim.İster tek isterse çift yanacak şekilde ayarladım.Gövde şu an boyacıda.Eğer talep edersiniz montajı bitince, karanlıktaki aydınlatma performansınıda gösteren bir kaç resim çeker buraya ayrıca atabilirim. Resimdekine benzer bir aydınlatma ancak farkı ,köy bakkalından bile rahatlıkla temin edilebilecek 6 adet normal kalem pil gövdenin içinde ,yani kablo vs gibi sarkan dolanan bir fazlalığı yok. Ancak su ile temasta sorun çıkartacağı aşikar .Yağmurda veya yıkarken ayrıca izole etmek şart. Aradığınız tarzda hazır bir ürün bulamıyorsanız elinizden geldiği kadar kendiniz yapın.

Bu başlığı ayrıca takip edeceğim, eğer aradığım tarzda bir ürüne denk gelirseniz bende alabilirim.

Uploaded with ImageShack.us

lgoncay ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  3. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İyi aydınlatanlar var, Fenix marka fenerler mesela , ama pilleri çabuk bitiyor :(

4. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    S-Sun marka farlar çok popüler. Gece turunda kullanan arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla iyi aydınlatıyor.
    Ayrıca, Cateye bu konuda iyi. Kullananlar daha iyi bilir.
    Bende Tesco var, geçen sene tesadüfen Kipa'dan almıştım. İş görüyor. Ama almışken daha iyisini alabilirsiniz.

Bu arada, Power Beam almayın. :D

5. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    ya burada çok pahalı bisikletçilerde falan cannondalein falan var ama hiç aydınlatmıyor bir de 30 40 euro istiyorlar. 45 dolara kadar bunları buldum gayet güzel aslında çoğu buyrun sizde bakın :

http://princetontec.com/?q=corona-bike 90 lumen
    http://princetontec.com/?q=eos-bike 80 lumen
    http://princetontec.com/?q=push 100 lumen
    http://www.blackburndesign.com/lights/flea-2-0-front-usb-373 40 lumen
    http://www.blackburndesign.com/lights/super-flea-front-usb.html 105 lumen
    http://www.amazon.com/NiteRider-Mak...porting-goods&ie=UTF8&qid=1334159872&sr=1-125 130 lumen
    http://www.amazon.com/Cygolite-170-...=sporting-goods&ie=UTF8&qid=1334182656&sr=1-5 170 lumen

6. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Aynı sıkıntı bende de var. İzmir gibi bir yerde bir turlu bulamadım. Elektronikçilerde çinden ithal uydurmasyon ürün kaynıyor. Hepsi çöp ürün. Delta bisiklet desen fiyat olarak uçmuş bir de herşey euro üzerinden sanki İngilterede yasıyoruz.Sundu bisiklet desen keza öyle delta*2= sundu.Hiç sevmediğim şey para birimimize saygısızlık bence. Verhasıl kelam konu hakkında ben de yardım bekliyorum. Herkese bol pedallı günler...

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. M.K. ATATÜRK

7. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    Türkiye'de iyi bisikletçilerde bile yok kaliteli bir ışık,yurtdışından getirttirmek en mantıklısı ben öyle yaptım. Eğer yurtdışından getirmeyi düşünen arkadaşlar olursa fiyat aralığını söyleyerek bana yazsınlar baya bir fikir sahibi oldum günlerce araştırdıktan sonra.

8. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Hangi siteden getirtiyorsunuz acaba, önerdiginiz siteleride yazabilirmisiniz?

9. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    ebay.com'dan satın aldım ben orada her model yığınla mevcut hemen kargoladılar artık ptt'ye kaldı kaç günde geleceği :D

10. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:

valla ben dün sundudan 15 tl. lıklardan bir tane daha aldım, kasımdan beri tek kullanıyodum , şimdi ikiledim farı, işimi görüyor benim ama...

11. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben infini yi çok beğeniyorum öneririm.

12. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    Ben cygolite marka aldım bu arada baya iyiye benziyor. Fiyatı biraz tuzlu ama kesinlikle aklınız kalmıyor alırken zaten internetteki tüm kullanıcılar beş yıldız vermiş.

şöyle bir resim verilmiş sitesinde ama photoshop da olabilir sonuçta satan firmanın sitesi. Alet geldiğinde alıp kendim deneyip koyacağım resimleri.

13. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    O aldıgınız tarzdaki ürünleri sundunun hemen arkasındaki( çankaya tarafından bahsediyorum ) elektronikcilerden 6 TL ye bulabilirsiniz

14. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    Seyit Ünlü bunu beğendi.
  15. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    lgoncay bunu beğendi.
  16. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    Bunda da cree marka lamba var zaten başka türlü tercih etmezdim verdiğiniz linki incelemiştim daha evvelden,baya bir yardımı olmuştu :)
    Kompakt olduğu için bu ürünü tercih ettim açıkçası ekstra pil haznesi olan ürünlerden hoşlanmıyorum

17. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    O ne öyle, uzun farları yakmış araba gibi :) Karşıdan bir araç geldiğinde söndürmek lazım onu :)

lgoncay ve Sinan Ceylan bunu beğendi.
  18. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    Markanın sitesinde böyle bir örnek verilmiş fakat elime geçer geçmez bir inceleme koyacağım buraya kaliteli ve anlaşılır fotoğraflarla :)

Murat Çetinkale bunu beğendi.