Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi MTB?

Konu, 'Arşiv' kısmında tayfun52 tarafından paylaşıldı.

1. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese selamlar. Çocukluk yıllarımda bıraktığım bisikleti tekrar kullanmaya karar verdim. Doğada vakit geçirmeyi seven biriyim bu yüzden mtbleri inceliyorum. Fiyat olarak 2000 TL'yi geçmeyecek bir bisiklet arıyorum. Güvenilir bir kadro yapısı nedeniyle scottlar ilgimi çekti yalnız bwin salcano kron gibi markalarda aynı fiyata donanım olarak cok fark var.
    Donanım, yayla dağ gibi koşullarda ne kadar etki eder yani giriş seviyesi scott marka bir mtb benim işimi görür mü ? Tecrübeli arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

2. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle bisiklete tekrardan hoşgeldiniz diyeyim :) soruya gelince bence giriş seviyesi scott almak yerine rockrider 560 alabilirsiniz(sıfır alacağınızı varsayarak bu öneriyi yaptım eğer 2.el alacaksanız orta-üst seviye(slx vs.) parçalara sahip,havalı maşalı bir scott bulabilirsiniz)560'ı önerme sebebim ise o fiyata ben başka markada o seviyede parçalara denk gelmedim, xc32 havalı maşa,slx arka aktarıcı geri kalan tüm parçalarıda deore'dir.Frenler Avid DB1.
    2 arkadaşımda var ve bence 0 olarak alınacak en iyi f/p oranına sahip bisiklet

hashus1099 bunu beğendi.
  3. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    saolsın hoşbulduk :) ikinci el düşünmüyorum. Çok araştırdım gerçekten Rockrider 560 şaşırtıcı derece güzel donanıma sahip ama kadrosu nasıldır? Bir de sanırım kadro geometri olayı var pek anlamıyorum o konuda scott en iyilerinde deniliyo. Valla sedonadan meridadan speciallazeddn bwinden beğendiğim modeller oldu ama scott ayrı bi yerde duruyo :)

4. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @tayfun52 dediğiniz gibi scott,trek,specialized,merida,giant bu tarz markalar kadrolarına çok önem veren üst seviye markalar ama sizin bütçeniz doğrultusunda ben olsam scott almazdım çünkü parçalar yeteri kadar iyi olmadıktan sonra kadronun iyi olması çok önemli olmaz diye düşünüyorum(2000 tl'ye alınabilecek scott bisiklette xct maşa,tourney-altus aktarıcılar ve muhtemelen tektro hidrolik fren vardır)yinede seçim sizin, tabi şu da var uzun süredir bisiklet kullanmıyorsunuz bir nevi yeni başlayan kullanıcı olarak adlandırabiliriz,öğreneceğiniz çok şey,kazanacağınız çok tecrübe olacak bu nedenle en azından başlangıç bisikleti olarak btwin 560 tercih edilebilir ileride de para biriktirip scott gibi bir markanın en azından deore setli bir ürününü alabilirsiniz.Şu da aklınızda bulunsun ben bisikleti alırım uzun süre kullanırım diye düşünüyorsanız bu pek mümkün değil(sadece işe-okula git gel veya sakince sürüyorsanız hariç)eğer devamlı zorlu parkurlarda yeni teknikler öğrenmeye çalışarak ve adrenalin açısından birşeyler yaşamak için sürecekseniz kısa bir süre sonra daha iyi bir bisiklet almak istiyorsunuz, en azından benim için bu böyle oldu:koptum:

5. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Bisikleti dağa taşa çıkarmadan keyif alamam :) Dediğiniz gibi donanımı güçlü olan bisikletle başlangıç yapmak daha iyi olucak sanırım.

6. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim önerim şu... Benim arkadaşlarımı da tavsiyem geneldebu oluyor. Anlayan var anlamayan iki temel konu olarak yazıyım.

1.Anlayan Çevre İçin : Toplamak AYNI bisikletin daha performanslısını yapmak anlamına geliyor. İstediğin kadro istediğin jant hafiflik gibi. Bu nedenle istediğin kadroda bir scott toplamak daha kolay olacaktır. Ben bugune kadar 19'a kadar bisiklet topladım ve arkadaşlarımı hep bunlara bindirdim. Çünkü 6.000 tl ler verilemez bizim ülkemiz şartlarında ortalama bir scott'a... Olay bundan ibaret...

2.Anlamayan Çevre : Bilmediğiniz için gerek donanım gerek gerek kadro... Ondan 2.000 tle ye aldığınız bisikleti yarın satmaya kalktığınızda o scott peş para etmeyecektir. Çünkü hem ağır bir scott serisini almış olucaksın hem de ekipman olarak zayıf olacak. Ağırlığından dolayı yer yer sizi bisikletten de soğutucak. Birde sitelerde 14 kg 13,99 kg diyor ya ona da sakın inanma. Çünkü genelde bu değerler pedalsız bir şeyler eksik yazılıyor. En az 3 kg fazla oluyor bide bu durum var.... Bunun dışında bu olay sadece scott da değil diğer marka bisikletlerde de var... Bu nedenle umarım arkadaş çevrende bu işten anlayan güveneceğin insanlar vardır. Tabi her ne kadar tanışmasakta toplaman konusunda fikrimiz yettiğince yardımcı da oluruz. Önemli olan paranın tam karşılığını alabilmendir. Uzun süre konuş ve tartış bu olayı. 2.000 tl'lik scottan hayır gelmez özetle.

mariokaldato bunu beğendi.
  7. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Guzel konu

8. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu haklısınız 2000 liralık scott ile 2000 liralık sedona carraro mosso btwin kron salacona gibi markalar arasında ciddi donanım farkları var. Scottun görünüşü ve itibar yapmış markası cezbedici ama daha fazla maddi imkan gerek

9. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu
    Merhaba kardesim nasilsin?
    merak ettim topladigin en hafif mtb hangisiydi acaba ve agirligi ne kadardi?[

10. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @mariokaldato .... Seninle daha önce yazıştık sanırım tam hatırlamadım ama.... Ama konuya geçersek

Bisikletin toplanırken belirleyici öğesi bütçedir. En hafif en son ünide okurken 7.5 kg lik bir carbon bisiklet toplamıştık. Giant ... Ağırlık ve donanım aşırı derecede yüksekti. Bundan daha aşağısına da inerdik ancak kullanan kişi ağırdı jantlarda aşırı hafifliğe gidemedik.

@tayfun52 aynen öyle.... Şöyle yap sende.... O bisikletlerden al illa sıfır alıcaksan paran olunca da ayrıca kadro al üstüne geçir ekipmanı hepsine bir çare var :D

11. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet emre kardesim yazistigimizi hatirlamiyorum gerci ama ben senin uludag universitesindeki faaliyetlerinle ilgili tarihne bakmadan son durumu sormustum , sonradan fark ettm cok eski bi baslik oldugunu . Sonradan bildirimde gelmedi bana kaynadi gitti arada unuttum sonra tekrar bakmayi :) eger bisey yazdnsa gormemis olabilirm ozur dilerim :) supermis gercekten topladiklarin

12. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu bu söylediğin aklımdan geçmişti en mantıklısı bu :) mesela şimdi btwin rockrider 560 alırım bi süre takılırım sonra scottun kadrosunu alır btwinin ekipmanlarını ona aktarırım mantıklı :harika:

mariokaldato bunu beğendi.
  13. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bencede cok zekice :D

14. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @tayfun52 rockirider 8 vardı sanırım maşası jantları ekipmanı harika bulurusnda ondan al. Sıfırı 3.000 ikinci el 1.750 - 2.000 iyidir ona. Bence bulursan onu kaçırma... Aklında bulunsun kardeşim

15. tayfun52

tayfun52 Yeni Üye

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu sıfır almayı planlıyorum 3000 lirayı verebilecek olsam scott scale modellerinden hemen alırdım düşünmeden :)