Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Mtb yi alacağım konusunda kararsızım

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında H.Efe Sönmez tarafından paylaşıldı.

1. H.Efe Sönmez

H.Efe Sönmez Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.Salcano ng 650 mekanik disk dağ bisikletine sahibim.Alalı yaklaşık 1 yıl oluyor ve fren,maşa,vites geçişi gibi birçok sorunlarla karşı karşıyayım. Kullandığım konum dolayısıyla yeni bir dağ bisikleti almak istiyorum bütçem 1.300-1.500 tl arasındadır. Modellere baktım ve uzun süredir de araştırıyorum. Şu ana kadar Sedona 740 (2014) model ilgimi çekti fakat fiyatına göre kullanılan ekipmanı yetersiz gördüğüm için soğudum. Kron'un xc1000 , 2000 li modellerine de baktım fakat yine ''İŞTE İSTEDİĞİM BİSİKLET BU!'' diyemedim. Yeni model bisikletler kullanılan ekipmanlara göre çok pahalı bu yüzden 2013 modellere de yönelmedim değil... Anlayacağınız büyük bir kararsızlık içindeyim, ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz? :(

2. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
  3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2014 salcano fiyatları açıklandıktan sonra insomnia serisine bakabilirsin.

2013 insomnialar:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1082
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1073

2012 insomnialar:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=912
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=914

yakın fiyat ve donanımda modeller çıkaracaklarını tahmin ediyorum. bulabilirsen bunları da düşünebilirsin tabi...

http://www.hepsiburada.com/liste//p...oductId=sporsal301deorehd&categoryId=27058700
    1625tl, 100tl puan hediye ediyor ve kargo ücretsiz. peşin fiyatına da 12 taksit.
    donanımı:

4. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Rr 8.1 e bakabilirsin sram falan gayet guzel bisiklet ömür boyu kadro garantisi veriyor. (Bkz. WWW.DECATHLON.COM)

Abdullah Cimis bunu beğendi.
  5. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kaçırma derim. Bu donanımla bu fiyat uygun

6. H.Efe Sönmez

H.Efe Sönmez Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle yorumlar için teşekkürler ama şunu belirtmek isterim ki 2. el düşünmüyorum. Salcano'nun bisikletleri fiyatlarına göre diğer bisikletlere göre karşılaştırıldığında (kron,sedona...gibi) donanım olarak çok daha üst seviyede kalıyor bunun nedenini anlayamıyorum. Kalitesiz mi?

7. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kron daha kalitesiz alanın elinde parçalanıyor hangi bisikletçiye sorsam kronu satan geotech e sedonaya çöp der sedonayı satan krona çöp der anlayacağın herkes malını övüyor. trek scott merida bunların ölüsü bile kalitelidir :evil:

8. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadroları güzel değil o yüzden tercih edilmiyor(görsellik yok yani)
    Rr 8.1 bu bisiklet sedona 771 ile kıyaslanıyor 3000 lira etiket fiyatı. Rr 8.1 1600 lira

9. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano sürümden kazanıyor daha çok(tahminimce).
    hem türkiye çapında daha geniş bir satış ağı var hem de çelik kadrolu ucuz ve kötü modelleri çok fazla satıyor. (efes-nova-hector-excel...)
    4 aylık kullanımda sana önerdiğim bisikletten daha düşük seviyeli salcano kullandığım halde sorun yaşamadım, memnunum.
    ben de başka markalarda 1100-1200tl ile alabileceğim bir bisikleti 670tl'ye aldım.

profesyonel yarışlarda kullanılan, birçok organizasyon düzenleyen büyük bir marka salcano.
    tasarım ve marka takıntın yoksa kaçırma insomnia 301'i

salcano hakkındaki kötü yorumlara bakarsan genel olarak şu konulardadır:
    düşük seviyeli bisikletlerin donanımsal sorunları(diğer markalarda da aynı donanım aynı sorunları çıkartıyor)
    servis memnuniyetsizliği(servis kötü olsa bile ısrar eder ya da direkt salcano ile iletişime geçersen tüm sorunların çözülüyor)
    çelik kadrolu "market bisikleti" şeklinde tanımlanan ucuz modeller hakkındaki şikayetler vs...

orta ve üst seviye salcano kullanan neredeyse herkes bisikletinden memnun.

10. H.Efe Sönmez

H.Efe Sönmez Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlarımdan da kron kadronun kırıldığına dair bazı şeyler duymuştum ama gözümle görmediğim için bence tartışılır bir konu. Yine haklısın trek ve scott gibi bisikletlerin düşük modelleri bile çok kaliteli ama ben vereceğim o paraya başka bir markanın daha üst bir modelini tercih etmekten yanayım.