Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Mtb bisikleti almalıyım ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert Ahçı tarafından paylaşıldı.

1. Mert Ahçı

Mert Ahçı Yeni Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Uzun zamandır mtb bisiklet araştırması yapıyorum ve kafamda şu bisikletler var hangisini tercih etmeliyim ?

Mosso 980 Xc2
    RockRider 8.1
    Carraro Big 1029
    Ghost SE 3000

Siz olsanız hangisini alırsınız ?

2. Arsen Aygün

Arsen Aygün Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi akşamlar, siz 29 mu bakıyorsunuz 26 mı çok farklı şeyler.

3. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    sedona 820 ye bak bende alacağım

4. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    Dostum ayrıntılı bir şekilde izah edebilir misin farkları? Yakın zaman içerisinde 29" dağ bisikleti almayı düşünüyorum. Nette o kadar araştırdım. Kimi yokuş çıkarken 29" dezavantajlı derken kimi de yok efendim 29" avantajlı diyor. Tamam manevra konusunda 26" muhakkak daha seridir, düz yolda ve engellerde ise 29" daha avantajlıdır. Aynı şekilde mantıken düzgün yollarda inişlerde yine 29" daha iyidir. Ya yokuş çıkarken? Konuya gerekçeleriye açıklık getirirseniz ya da forumda konuya ilişkin bir başlık varsa ve linkini paylaşırsanız minnettar olurum.

5. Arsen Aygün

Arsen Aygün Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şöyle ki bir kaç birşey söylemek gerekirse 26" gerçekten daha kontrollü. Başka bir açıdan bakarsak jant çapı küçük yolda ki neredeyse her çukurun içine girerek hem konfor hemde her seferinde enerji kaybettiği için kullanımı daha çok efor ister. Bunun yanında 26" jantların akortları uzun bir süre bozulmazken 29" jantlar onlara göre biraz daha kısa sürede bozuluyor. 29" da ise aynı şeylerden bahsetmek gerekirse lastik çapı büyük olduğu için çoğu çukurun içine tam girmeden geri çıkıyor. Kamyonet ve normal otomobil gibi. 29" için boyunuzun belli bir uzunlukta olması gerekiyor. Ayrıca ülkemiz de 29" pek yaygınlaşmadığı için hala tam olarak parça bulunamayabilir. Düz yolda ise 29 avantajlı moment açısından jant merkezinden çembere olan uzaklık daha fazla olduğu için daha az kuvvetle daha hızlı yol alınabiliyor. Ağırlık konusunda kaliteli bir 29" orta seviye 26" ile hemen hemen aynı seviyeye geliyor. Aklıma gelmişken de fren konusunda biraz sıkıntı oluyor 29" için kendi görüşüme göre minimum 180mm orta sınıf rotor seti gerekiyor. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. İyi günler.

6. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    Bilgiler için sağ olasın, minnettarım. Bisiklet olayına yeni başlıyorum ve pek çok konuya vakıf değilim. Forumun da yardımıyla eksiklerimizi hızla kapatacağız.

7. Mert Ahçı

Mert Ahçı Yeni Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Rockrider 8.1 almaya karar verdim.