Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi mp3 player

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında dodo tarafından paylaşıldı.

?

hangi mp3 player

1. apple

40,5%
  2. creative

31,0%
  3. cowon

4,8%
  4. iriver

7,1%
  5. samsung

2,4%
  6. philips

7,1%
  7. diğer

7,1%
  1. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    hangi mp3 playerı kullandığınızı,memnun olup olmadığınızı + ve - yönlerini yazarsanız sevinirim:)

2. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben şahsen apple ipod video 30gb kullanıyordum...ses seviyesi gerçekten iyiydi...video ve fotoğraf gösterimi,ekran kalitesi de güzel fakat boyutları benim için biraz büyük olduğu için sattım...şimdi yeni bi mp3 player arıyorum:)

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Creative sport c100 kullanıyorum
    + ları
    Sd kart destekliyor bu sayede ucuz ve kolayca hafıza yükseltilebiliyor
    uzun pil süresi
    ortanın üzerinde ses kalitesi
    Suya darbeye dayanıklı
    Spor yaparken kullanmak için dizayn edilmiş.

-leri
    Ses seviyesi bazen düşük kalabiliyor
    Ergonomisi ve menüleri çok kullanışlı değil

tuninger_haa ve dodo bunu beğendi.
  4. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ben sony NW-E005F kullanıyorum gayet memnunum... ses kalitesi inanılmaz güzel.. ve kendi özel programı sayesinde 2 gb hafızaya yaklaşık 1350 tane mp3 atabiliyorsunuz ki sesten ödün vermeden yapıyor bu sıkıştırma işlemini... ses seviyesi çok yüksek olabiliyor.. hatta en yüksekte göz kapaklarınız falan titriyo :D ve çok küçük bi alet, normal bi çakmaktan biraz daha küçük.... 1 saatlik şarj ile 15 saat dinleyebiliyorsunuz... 3 dakikalık şarj ile ise 3 saat...

bunun yanında ipod öneririm şiddetle.. ama türkiyede çok pahalı, imkanınız varsa bi yakınıza Amerikadan getirtin.. 3. nesil 8 gb ipod 170 dolar falan amerikada..
    ipod un ses kalitesi de mükemmel ve özellikle playlist oluşturma ve çalma sırasındaki tercihler neyim çok güzel.. ben de yakında bi tane almayı düşünüyorum...
    bunun yanında, ipod u tercih etme sebebi olarak şunu söyleyebilirim;

çok güzel donanımvari şeyleri var.. yani ne bilim araba şarjı, ya da speaker, en önemlisi de wristband; yani hani şu kolunuza takıosunuz ya, ipodu da içine koyuyonuz.. böylece spor sırasında mükemmel şekilde rahat oluyor..

benden bu kadar....

dodo bunu beğendi.
  5. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Sandisk Sansa E260 Kullanıyorum. 4GB hafızası ve SD kart ile arttıralabilir memory özelliği oldukça uzun giden pil süresi (bazen ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum) ve çelik gövdesi var. Ses kalitesinden inanılmaz memnunum ancak tek beğenmediğim noktası yanındaki record düğmesi. Kötü biryere koydukları için çok nadirde olsa yanlışlıkla bası veriyorsun bi anda kayıda geçiyor. Tuş kilidini koyunca bu sefer hiçbişey çalışmıyor :) Ama yinede tavsiye ederim.

dodo bunu beğendi.
  6. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben uzun zaman baktım bu mp3 player işine 90-100 YTL arası bi Samsung bulmuştum görüntüsü de hoştu..Tam para biriktirmeye başlamıştım, sağolsun kız arkadaşım almış bana bir Apple..
    Bu linkde Samsung'un mp3 çaları:http://www.teknomag.com/index.php/post/2467/samsung-u3-mp3-calar/
    Yalnız spor aktiviteleri için pek uygun olmayabilir..

Apple için pek bişey söylemeye gerek yok herhalde..Parası olan alsın..:eek:

:)

dodo bunu beğendi.
  7. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bi de şimdi farkettim oylamayı.. ama sony yi göremedim tercihlerde...

ki sony ilk mp3 player üreticisi ve en kalitelilerden biri olduu halde :|

dodo bunu beğendi.
  8. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    ipod nano 8 gb kullanıyorum her dakika yanımda taşıyorum küçük ve hafif olduğu için taşımak sorun olmuyor.

dodo bunu beğendi.
  9. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    sony i unutmuşum:D yöneticiler şıklara sony ekleyebilir mi acaba??

10. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    3 senedir ı-pod nano kulanıyorum. hiç bir sorun olmadı creative filan da güzel ama mp3 diyince apple derim.

dodo bunu beğendi.
  11. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    i pod iyi güzel ama çok pahalı olduğunu düşünüyorum. bi de son nesilden önceki ipodlar ufak kulaklıkla kullanmaya pek uygun değildi aslında kulaklık amfisi ve kapalı kulaklıkta ancak düzgün bass verebiliyolardı. 2. el alacakların aklında olsun.
    sony kullanıyorum, NWA, tasarımı çok şık, ses kalitesi oldukça iyi ve büyük(kafam kadar) kulaklıkları bile rahatça destekleyebiliyor. yanlız sesi diğerlerine göre kısık kalıyo biraz o yüzden chu-moy model bir ampli yaparak destekliycem.

Bu arada burası yeridir diye söylüyorum, ses meraklılarına öneririm kulaklık amplilerini, hem sesi mp3 playerdan kısarsınız pilinizin ömrü çok daha uzun olur hemde ses kalitesi ve yüksekliği çok ciddi ölçülerde artar, çünkü bu aletlerin içinde boyuttan kazanmak için iyi ampliler olmuyor.

okokok ve dodo bunu beğendi.
  12. mustafa şirin

mustafa şirin Üye

Seviye:
    ipod nano (2.nesil) kullanıyorum çok memnunum oldukça kaliteli iphone çılgınlığının neden olduğunu anlıyabilirsin artık pek yazılımda gerekmiyor yeni sürüm winamplar ipod tanıyor (şahsen ben orijinal yazılımını kullanmıyorum direkt winapmtan atıyorum mp3leri)

dodo bunu beğendi.
  13. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    i-pod birçok yönüyle çok ii ama çoğu modeli fazla büyük, mp3 olarak creative'ler de çok gzl, bende zen stone var, 1saat şarjla 10 saat dayanıyor ve i-pod shuffle'dan çok az daha büyük olmasına rağmen daha hafif ve fiyatı onun üçte biri..

dodo bunu beğendi.
  14. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    nanoyu düzeltiyorum sintonun msjını okurken öle yazmışım. ben ı-pod shuffle kullanıyorum :D özür dilerim.

15. shealien

shealien Aktif Üye

Seviye:
    samsung yp serisi benden tam not aldı
    ses kalitesi cok iyi
    mp3 video gosterme ve bunun dısında bluetooth ve kendini bilgisayardan sarj ediyor olması cok super...
    pillerle ugrasmak zorunda kalmıyorsun
    ama benim en sevdigim ozellik text formatında yazı yuklenebilmesi..
    yani kitap ders notu veya bilimum okumak istediğiniz seyi uzerinden okuyabiliyorsunuz.
    yolculuk dostu...
    samsung bu tur dijital aletlerde 1 numara

dodo bunu beğendi.
  16. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Sony nin Listede olmaması ve kaliteli ürünleri konusununda kesinlikle haklısın ancak,
    Sony ilk mp3 player üreticisi değildir, ayrıca mp3 playerlar üretildiğinde diğer firmalara dava bile açmıştır. Ancak playerların çok tutulmasından dolayı piyasaya ayak uydurmak zorunda kalmıştır. Halen drag and drop (Sürükle - bırak) özelliğini barındırmayan, Mp3 kopyalamak istendiğinde illaki kendi sonic stage programını kullandırtan rünleri vardır. Böylelikle mp3 formatından başka bir sıkıştırılmış formata geçirir. Bundaki amaçta mp3 kopyalama olayından bi nevi sıyrılmak ve sanatçı haklarına saygısıdır. Çünkü kendisinin Sony BMG adında müzik firması vardır. Bilginize...

emreden ve dodo bunu beğendi.
  17. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Konu taşınabilir mp3 çalarlar olunca Iriver'ın yeri diğerlerinden ayrıdır.
    Daha önce Iriver kullanmış birisi, başka bir markayı kullanmaz.
    İlk Iriver'ım IFP 890 idi, çok memnundum, hatta bilek aparatı olduğu için bisiklette de kullanışlı yönüyle de faydalanıyordum.
    İlki çalınınca yine araştırdım ve tekrar Iriver aldım.T 10 modelini kullanıyorum.
    Artılarını sayayım;

+ 45 saat pil dayanma süresi ile rekor sahibi (1 adet AA kalem pille!)
    + 18mW (sol) + 18mW (sağ) ses çıkış gücü (diğerleriyle karşılaştırın, yanınızdan kamyon geçse de ses halen güçlü geliyor)
    + Ses kalitesi başka markalarla kıyaslandığında öne çıkıyor.Cebinizde hi-fi ses sistemi taşıdığınızı zannedeceksiniz.
    + Orijinal kulaklığını değiştirmenize gerek yok çünkü dünya piyasasındaki en iyi markalardan biri olan Senheisser marka kulaklık kullanıyor.
    + İşçiliği kaliteli, malzemeleri zamanla yıpranmıyor.
    + Radyolu, radyonun alıcı gücü yüksek
    + Radyodan kayıt imkanıyla bilmediğiniz ama beğendiğiniz parçaları da sürekli dinleyebiliyorsunuz.
    + Doğrudan mp3 ses kayıt özelliği (güçlü kaliteli dahili mikrofon)
    + Flash bellek özelliği
    + SRS Wow seçenekli kaliteli ekolayzır özelliği
    + Kolay kullanım sağlayan menüler ve tuş yerleşimi

Zor beğenen biri olarak eksiğini aradım fakat bir eksiği yok, bu markayı üretenlere saygı duyuyorum.

fatihgüven, Bulunmaz ve dodo bunu beğendi.
  18. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    I-Pod Nano 1G 2GB kulanıyom vallaha da memnunum :p biraz hafızası yetmese de
    yeni nesiller daha güzel bataraya ve birkaç artısı daha var ve de fiyatları çok daha da ucuzladı benim aldığım fiyata 33 nesil 8GB alınabiliyor artık...
    ama mp3 çalar deyince athletic arkadaşımızın dediği gibi iriver var, doğru gücü ve ses kalitesi çok iyi diyorlar, bunun yanında cowon da öyle bunları gözardı etmemek gerek.
    Kişisel tercihim Jonathan Ive gibi bir varlığın tasarımlarından dolayı ipod oluyor :D, sade, şık ve güzel :)
    bir de şu creative lere hiç ısınamadım yaratıcı bir yanı da yok şahımca :p

dodo bunu beğendi.
  19. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    bence creative çünkü ses kalitesi-tasarım-kalite açısından çok çeşitli modelleri var, ayrıca fiyatı da çok fazla değil. ben eskiden creative dmp fx120 modelini kullanıyordum üç ay önce zen stone aldım ve ikisinden de çok memnunum...

20. europeseko

europeseko Aktif Üye

Seviye:
    ipod nano kullanıyorum.arkadaslarımın degisik marka mp3 calarlarını test etme fırsatım oldu ve en iyilerinden biri ipod.navigasyon tusunun harika oldugunu belirtmeliyim