Hangi modeli tercih etmeliyim?

Tepki
0
Arkadaşlar merhaba gördüğüm kadarıyla bisiklet konusunda bilgisi olmayanlara yardımcı olmayı seven bir kitlesiniz :D Bu sene bisiklet almaya karar verdim birkaç yıl önce bırakmıştım sürmeyi. Bianchi almayı düşünüyorum. Başta arkadaşlarım Adrenaline'i önerdiler fakat forumunuzda biraz araştırma yaptıktan sonra fikrim değişti. Şu an (link) veya (link) almayı düşünüyorum (500 tl kadar bütçem var). Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar hangisini almam konusunda bana yardımcı olabilirler mi?

Ayrıca birkaç sorum var fakat ondan önce şunu söyleyeyim, ben fazla engebeli olmayan yollarda fakat uzun mesafede bisiklet sürmeyi düşünüyorum. Bu açıdan bakarsak orta amortisör benim için bi gereklilik mi? Ayrıca yukarda verdiğim bisikletleri kıyaslarken bunu da göze alırsanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim ^^

Scudo

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Bırakın orta amortisörü,kullanacağınız düz yollarda ön amortisör bile gereksiz olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Alp Aslan

ozancan

Üye
Tepki
49
Aman arka amörtisörden uzak durun.

Bianchi haricinde Salcanonun'da bu kategoride bisikletleri var onlara da göz atın mutlaka Salcanonun sitesinden. Astro modelini sizin Bianchi'den daha iyi gibi, fazla fiyat farkı da yok.

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
500 lira kadar butçeniz varsa bianchi den uzak durun bianchi 500 liranın hakkını veremeyebiliyor...

ozan arkadaşın dediği gibi başka firmaları araştırmanız sizin için daha yaralı olacaktır....

kullanım alanınız engebelı olmayacağı için orta süspansiyonu unutun bence forumda ki firmaları iyi araştırmanınız sizin yararınıza olacaktır...

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
arka amörtisör göz boyamadan başka birşey değildir, hiç tavsiye etmem;çocuk bisikletlerine heveslenmeyin :600tl lik 24 vites çift lantlı ön arka disk frenli geotech bisikletler var bianchi nin 500tlik bisikletlerinden çok daha akışkanlı ve çok daha konforlu.

alcali

Üye
Tepki
2
bak arkadaş bianchi çift amartüsörlü düşünüyorsan setra modelinitavsiye ederim.(link) yok eger arkadsın dedigi gibi amartüsörsüz istersen (link) tavsiye ederim bir incele istersen karar senin.

Tepki
23
kesinlikle sabit kadrolu bir bisiklet düşünmelisin arka amortüsör güç kaybettirir esnemeden dolayı ve çok ağır bisikletlerdir kimse bu bakımdan tercih etmez.salcano alu , astro modelleri sana çok uygun ,biraz daha iyi bişeyler istersen sedona 711v, kron xc500de düşüne bilirsin