Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Maxxis? Kafam çok karıştı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Eser Sevinç tarafından paylaşıldı.

1. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir haftadırMTB için asfalt lastiği araştırıyorum, forumda bir çok konuya baktım ve okuduklarım doğrultusunda maxxis almaya karar verdim.

Hangi maxxisi alacağım noktasında kafam karıştı.

İlk önce kullanım amacımı yazayım.
    Hafta içi asflatta kullanıyorum bisikletii işe gelip giderken hiç tozlu topraklı yola girmiyorum, sadece hafta sonları yoğun arazi kullanımı oluyor. Asfaltta da arazi lastiklerini bitirmek istemiyorum.

Öncelikle asfalt lastiği alsam ve hafta içi kullansam, hafta sonu arazi lastiklerini taksam bir sorun olur mu? Sök tak sök tak ne zararı olabilir, nelere dikkat etmem gerekir. Şuanki lastikler rubena scylla kevlar, söküp takması çok kolay, lastiğe zorlamada oturuyor alacağım lastikte kevlar olursa zorlamada otururmu ? Zorlamayla giren lastikler telliler mi oluyor.

İkinci olarak, Maxxis Detonator 26.1,50 veya Maxxis Overdrive 26.1,75 alacağım başka lastik düşünmüyorum.
    Detonatorlar kaç çeşit ? bir bisikletçide 37 lira başka bir bisikletçide 60 lira her iki site de açıklama yazmamış aps li mi kevlar mı nerden anlayacağız.
    Overdrive kevlar ve Overdrive Maxxprotect arasındaki fark nedir, bunların ikisininde arasında fiyat olarak neredeyse yarı yarıya fark mevcut.

Kaç gündür araştırıyorum, işin içinden çıkamadım, son çara olarak bir bilene sorayım istedim.

H.ibrahim Erdemir bunu beğendi.
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eskişehir şehir merkezi için 1.50 lastik tavsiye etmem ben detanatör ile tranway yoluna girmiştim zamanında 1.75 senin işini görür.O her iki lastikteki fiyat farkıda ucuz olanlar 700 gram pahalılar 450 gram katlanabilir lastikler.Bu detanatör için de geçerli overdrive içinde geçerli. overdrive ın katlanırı yok ama yanakları kevlar olup 450 gram olanı mevcut(yani kevlar modeli)Maxxprotect modeli kevlar ile aynı diş yapısına sahip ama söylediğim gibi 700 gram civarı ağırlıgı var telli lastik olduğu belli.. ben kevlar olanından kullanmıştım çok da memnundum.Bu arada sen çınar bisikletin fiyatlarıyla başkasını kıyaslama toptancı oldukları için ve maxsis lastiklerinin türkiyedeki 3-5 bayisinden birioldukları için fiyatları cok makul aynı lastıklerı başka yerde 10 lira fazla artı kargoya alırsın.

özençekçen bunu beğendi.
  3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler Ferhat, bir başlıkta overdrive hakkında çok iyi lastik olduğundan bahsetmiştin oradan yattı zaten aklıma, tramvay yolundan kullanmıyorum bisikleti o noktada pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama tranway yoluna girip düşenleri ya da düşme tehlikesi atlatanları çok gördüm tehlikeli bir durum açıkçası. Çınar bisiklette fiyatlar çok uygun nedenini şimdi öğrenmiş oldum teşekkürler.
    Bu arada bu hafta sonu için geleceğimi söylemiştim ama, hafta içi halısaha maçında belimi incittim, bütün hafta binemedim bisiklete, bugün de anneler günü vs.. derken çok az kullanabildim. Bir türlü iştirak edemedim sizin gezilere :(

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sorun değil dostum bende bu hafta 2 kişi çıktım yola zorlu bir parkur diye yolun yarısında bir trafik kazası oldu sebep bana göre yüzde 70 şöför yüzde 30 bizim arkadaştaydı ama olan oldu hata aramaya gerek yok sıfır bir arabayı perte çıkarttık.Sanırım uzunca bir süre toplu tur yapmıyacağım.İl gençlik spor takımı ile antremanlara başlamayı düşünüyorum.

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :( Çok geçmiş olsun, kötü ve bir o kadar da talihsiz bir olay olmuş. Her an hepimizin başına gelebilir böyle şeyler Allah kazadan beladan korusun hepimizi.

6. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu haftasonu sirkeciden maxxis overdrive (telli. kevlar değil) aldım. Daha önce dişli 2.25 kevlar kullanıyordum. 1.75 olmalarına rağmen 200 gr civarında daha ağırlar.

Günübirlik uzun tur yapan biri olarak bana göre 200 gr. çok dert değil. tur yapmadan 1-2 gece az ye, yolda su imkanın varsa, suyunu biraz daha az tut al sana fark çıktı :)

lastik düz olunca daha iyi oldu asfaltta. Dün akşam biraz test ettim. Uzun yol tecrübem olmadı ancak kullanan arkadaşlar gayet olumlu konuşuyor. Senin de sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Yüzyüze pazarlıkla tanesini 25'e aldım. Efor Bisiklet. Google'da arattığın zaman telefon vs. çıkıyor. Sana kargo yaparlar.

O fiyata Rubena'ya razıyken maxxis'le çıktım dükkandan.

Eser Sevinç ve mustafa akman bunu beğendi.
  7. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    ben de overdrive kullanıyorum 2 haftadır
    memnunum
    ancak iyi çok iyinin düşmanıdır

çok daha iyileri de eminim ki vardır

25 tl çok iyi fiyat kaçırma
    ben daha pahalıya aldım
    söylemeyeyim

kalpe8 ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  8. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Konu için teşekkürler, bende araştırıyorum ve benim içinde fikir oluyor bu tarz tavsiyeler :)

9. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yüzyüze pazarlık bazen tutuyor. tanesi 35 dedi. 25'e çıktım. Aslında anlık birşey. 1 saat sonra gitsem belki 35'ten aşağı olmaz diyecekti.

Bu akşam yine deneyeceğim bir aksilik olmazsa. Ama dişli lastikten sonra bu lastikler Formula1 lastiği gibi geldi :)

Daha iyileri var zaten ama bu işler para meselesi. Ben de isterim 100 TLlik kevlar ve performanslı lastik takmak ama bütçe bu kadar bu aralar.

10. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Maxxis Detonator 26x1.50 almaya karar verdim, hem uygun fiyat hemde kullanlardan olumlu yorumlar okudum forumda. Siz ne dersiniz arkadaşlar ? Uzun yol yapmak gibi bir düşüncem var ve araziye girmeyi düşünmüyorum.

11. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bence işini görür. Düz yolda kullanacaksan sıkıntın olmaz. İnce lastikten dolayı bisiklet biraz garip gelecek gözüne. O yüzden şaşırma.

12. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    İnce gözükmesi kafama takıldı :rolleyes: , ozaman geniş bir modelmi baksam. İnce ve geniş olması arasında ne gibi fark vardır? 1.5 ile 2.0 veya 1.75 arasında ne fark oluyor, bu ölçüler nedir ?

13. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu ölçüler lastiğin kalınlığı. bildiğim kadarıyla hibritler genellikle 1.50.

ne kadar ince o kadar az sürtünme. Asfaltta o kadar rahat edersin ama biraz taşlı topraklı yolda kullanman biraz zor olur orası ayrı.

Zaten önümüz yaz. arazide kullanmayacaksan al gitsin. neticede anormal pahalı ürünler değil. 1.50 asfaltta hakikaten rahat ettirir ama MTBnin o kalın ve kaba kadrosunun yanında ince lastik garip duruyor demek istemiştim. Teknik olarak bir sorun yok.

14. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Tamam ozaman alıyorum, teşekkür ederim :)