Hangi marka tercihim olmalıdır ?

arif_87

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba, mtb bir bisiklet almak istiyorum. Bisiklet için ayırabileceğim bütçem 2400 tl civarı. İncelemelerimde merida hoşuma giden bir bisiklet oldu fakat çevremde dikkat ettiğimde merida markasına pek rastlamadım daha çok trek, scott, sedona, cannondale markalarını gördüm. Marka ve model seçiminde önerebileceğiniz hangisidir. Boy 1.70 kilo 73...

Scudo

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Merhaba,
Öneri isterseniz, herkes sevdiği markayı önerecektir.
Siz de sevdiğinizi alın bence.
Merida oldukça iyi bilinen bir marka. İç rahatlığıyla alabilirsiniz.
Model için de aynı şeyi söyleyebilirim.Sizin kullanım şekliniz, öncelikleriniz ve zevkinizle ilgili bir tercih.
Dikkat etmeniz gereken kullanım amacınıza uygun bir mtb seçmeniz.
Örneğin yarış kadrosuyla uzun yola çıkmak pek konforlu olmaz.
Bu konuda firmaların kendi sitelerindeki sınıflandırmaları baz alabilirsiniz.
Forumdan da biraz eski konuları karıştırarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merida Alman malı ve kaliteli bir bisiklettir, hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Ben Cannondale kullanıyorum size de tavsiye ederim, kadroları ömür boyu garantili, bütçeniz ile alınabilecek en iyi bisiklet bana göre...

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
bence 2400 lirayı bir bisiklete vermemelisin ilk olarak bu açıdan bakmak istedim, (1500 liralık bir bisikletle aradaki farkı hissederim diyorsan mesela bu işin sporunu yapıyorsan söylediğimi yok sayabilirsin)
hadi sporcusun bu kadar ciddi bir parayı vermeye ihtiyacın var o zaman hangi marka diye sormamalısın hangi donanım diye sormalısın
lütfen markaların fanboy u olmayın
size süsleyerek herşeyi satabilirler.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
@Oguzhan.Pilgir

Merida Tayvan malı, Alman mühendisleri tarafından geliştirilen bir bisiklet markasıdır, kalitelidir.

Tepki
71
(link)
bu fiyata alabileceğin en iyi üründür.Bir süre kullandıktan sonra kadroyu 400e satar, kalan 600 tlyide üstüne ekler en kral kadroyu alırsın

arif_87

Üye
Tepki
2
Kafam fena karışık arkadaşlar. Carraro bisiklet alınırmı ???

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
Bence cannodele correct sedona scott gaint focus trek .... gibi markalar varken carroraya bulaşma derim birden fazla kişiden carraroların boya ve kadro sorunu yaşadığını gördüm ömür boyu garanti vermediklerini biliyorum ben yeni 2012 cannodale sl1 siparişi verdim.2300tl delta bisikletten incelemende fayda var arkadaşım aşırı tecrübeli olmasamda dünyanın en güvenilir markası olduğunu biliyorum donanım olarakta çok iyi bir bisiklet ben uzun araştırmalarım sonunda karar kıldım umarım zevkine göre bir bisiklet bulursun

• Beğen
Tepkiler: Oguzhan.Pilgir

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
trek ile cannondale arası gitgellerden sonra bende bugün cannondale aldım.. 2 markadan hangi bisikleti seçersen seç pişman olacağını düşünmüyorum.. şimdiden hayırlı olsun..

• Beğen

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok doğru bir tercih, kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı dilerim. fotoları bekliyoruz....

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
teşekkürler oğuzhan..fotograflar bölümüne yarın açarım konuyu, fotolarını da koyarım.. :)

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Merhabalar

ben daha 2 gün önce Salcano NG 020 - x7 aldım. Üzerindeki parçalara göre fiyatı en uygun bisiklet.

bana 2000 liraya maloldu. ancak stokta bulmanız pek olası değil fabrikadan sonuncuyu ben aldım :)

ileride kadronun yetmediğini hissedersem, üzerindeki kadroyu elden çıkartıp ömür boyu garanti veren bi markadan kadro alırım. ama yetmezse.... yeterse bu fiyata bu donanımı aldığım için keyifle kullanmaya devam ederim.

akıl verecek tecrübem yok , sadece benim seçim yaparkenki düşüncemi paylaştım belki faydası olur diye ;)

bu arada bisikleti almakla bitmiyor bu işler. bütçenizden mantıklı bi rakamı en azından kask almak için ayırın derim.

2000 liralık bisiklet sürüp 50 liralık kask takmak olmaz haliyle :) önce güvenliği garantilemek lazım.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
barış bey siz hangi modelini aldınız yorumlarınızı bekliyoruz

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökhan Ö.

bence ilerde kadroyu değiştirmeyi düşünüyorsanız, zaten zamanla aşınmış yıpranmış olan donanımlarınıza yeni bir kadro takmak yerine bisikleti komple elden çıkarıp, iyi bir kadroya vereceğiniz 1500-2000 TL yi de ilave ederseniz zaten üst seviye donanımlı ve üst seviye kadrolu sıfır bir bisiklet alabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
@strongyucel

yücel ben Quick cx 1 modelini aldım bugün 41 km (kere maşallah :))yaptım ve sürüş keyifliydi gayet memnun kaldım..linki aşağıda..

(link)

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
barış bey güzel bisiklet almışsın hayırlı olsun sl1 le arasında kaldığım bisikletlerden birini almışsınız çok güzel bir makine ben biraz daha hard yollarda kullanacağım için sonradan sl1 e yöneldim ama uzun yolda ve hafif arazi şartlarında cx 1 bir numara maşallah diyelim...

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Cannondale Sl1 gayet isabetli bir seçim olmuş.Şimdiden hayırlı olsun.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
arif bir kere izmirdesin asfalt yol cok arazide oyle.butcen iyi trek 8.5 ds bakarmisin.ben kullaniyorum.hem arazi hem asfalt 28 inc.jant.dünya şampiyonu gary fisher imzali kendi tasarimi.kurucularından ayrıca.en pis arazide camurlu olsun tasli test ettim alet super.asfaltta da.alfa gold aluminyum.donanım vites ayar tık tık.isvicre saati gibi.hafifde.sinirsiz kadro garantisi.merida da varmi sinirsiz kadro garantisi sor bence.zevk meselesi begendigini al.cok bisiklete bindim kalın teker o tasin uzerinden diger tasa atlamakmı gerekiyor:D.abartılı.simdiden hayirli olsun.