Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi lastik sizce?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şu an schwalbe smart sam 2.25 kullanıyorum.konforu ve tutuşu iyi 560 km de hiç patlamadı şükür.sürüş alanım %90 asfalt ve düz yol.arada bir toprak yola giriyorum.kilom 65.bisiklet sedona761.lastiğimi değiştirmek istiyorum.furious fred26x2.00 ya da racing ralph 26x2.10 alacam fakat kararsız kaldım.furious için çok patlıyor diyorlar ama öte yandan çok hafif ve en hızlı lastik olduğu da söyleniyor.sizce hangisine geçmeliyim ya da smart sam e devam mı?smart sam da sanki hızlanmaya karşı direnç oluşturuyo hissi veriyo kalın tekerlekleriyle.tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hafif lastik alma, lastiği hafifletmek için dayanıklılıktan ödün veriyorlar. Benim sana tavsiyem Schwalbe Marathon yada Marathon Plus.

3. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bahsettiğiniz lastik mtb bisikletlere yakışmıyor görüntü olarak.hem çok ağır ve hantallar.ben bu 2 lastik arasından seçim yapacam.ayrıca çok bozuk yollara girmediğimden fazla teker patlatmıyorum.bu ikisinden birini hangisini tavsiye edersiniz?

4. özgür çelikkaya

özgür çelikkaya Aktif Üye

Seviye:
    Kullanım alanınız ve amacınız; "dişsiz/düşük profilli, görece ince lastik al!" diye bağırmakta. Hatta "neden mtb yahu??" diye de bağırıyor bir yandan aslında...

Bu yüzden sadece estetik kaygılardan dolayı yanlış (yine tekrarlıyorum; kullanım amacına göre yanlış) lastik seçimi yapmayın. Lastikler, bisikletiniz ile yer arasındaki yegane bağlantıdır ve bu yüzden önem sırasında en üstteki donanımdır/olmalıdır.

Tavsiyem, schwalbe için "marathon original, marathon deluxe, marathon supreme, marathon dureme, marathon mondial (bu çok yönlü bir lastiktir)" serilerinden birisi, ya da "maxxis overdrive" gibi asfalt ağırlıklı kullanım için tasarlanmış lastikler almanız. Yol tutuş, konfor ve hız konusunda kesinlikle farkı hissedeceksiniz.

ms92 bunu beğendi.
  5. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    MAXXIS OVERDRIVE EXCELL, çok memnunum..
    26x2.00 olanını kullanıyorum, dişli CST 26X2.15 den sonra yağ gibi kayıyor asfaltta..

6. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben yanlız şunu belirtmeyi unuttum.asfalt düz yol dedim ama cillop gibi düz yol değil.bozuk ve küçük çakılların olduğu kötü yollar.hız önemli ama konfor daha önemli

7. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı İstanbul asfaltları desene :) hatta İstanbul bundan bile kötü..

8. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Zaten kaymak gibi yol olsa yol bisikleti alırdık.bence mtb bisiklete yol lastiği gitmiyor.evet sizce furious fred 2.00 mı yoksa racing ralph 2.10 mu?başka lastik markaları düşünmüyorum