Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi katlanır bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    merhabalar artık arabanın arkasında katlanır bi bisiklet gerekiyor ama hangisi karar veremedim. dahon ve strida konusunda deneyimleri olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

teşekkler,

mehmet levent

2. can ayan

can ayan Forum Bağımlısı

Seviye:
    decathlon
    b-twin
    599 tl idi

3. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Arkadaşın Strida'yı sürmüştüm. Geçen haftalarda da Dahon MuP8 satın aldım. Yani ikisini de deneme şansım oldu.. İlk olarak sürüşleri oldukça farklı. Bana Strida'nın kontrolü oldukça zor gelmişti, ancak Dahon kat kat daha stabil. (16" vs 20" teker farkının da etkisi var)
    Dahon'un 5-6km/s'den düşük hızlarda (yürüyüş hızında) kontrolü normal bisiklete göre farklı geliyor (ama kullanması zor manasında değil), ancak biraz hızlandıkça bu fark da yavaş yavaş ortadan kayboluyor. Gayet çizgisini koruyan, fazla konsantrasyon gerektirmeyen sadece normal tekerli bir bisiklete göre kıvrak (iyi anlamda) bir sürüşü var. Hız olarak bir eksiği yok ve birkaç saatlik uzunca gezilerde bile yormuyor.

Strida bana biraz daha "yatçı" bisikleti gibi göründü. Kalitesi ve fonksiyonel tasarımı tartışılmaz, ancak "bisiklete binmek" için bir bisiklet değil. Daha ziyade markete yürümek yerine bisikletle gitmek, en fazla düz şehirlerde kısa mesafe ulaşım için kullanılacak bir bisiklet bence..

4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    100-102 kilo aralarında geziyorum. bir de bisikletin ağırlığı önemli sanırım.

b-twin beni taşır mı bilmiyorum. bir de 20 kiloluk bir demir yığını almak istemem açıkçası eğer ağırsa.

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    dahon mup8 aldım. beyaz. çok keyifli. artıkın dağ bisikleti olayı bitmiştir.

6. esatsercan

esatsercan Aktif Üye

Seviye:
    kesinlikle sitrida.

7. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Levent Bey'in konusu eski sanırım geçtiğimniz aylarda Dahon bir bisiklet satmıştı forumdan. Ben ikisininde yeri ayrı diyorum, Dahon da daha bisiklet ruhu olmakla Strida da daha yenilikçi hipster akımını görüyorum. İkiside tercih meselesine göre güzel bisikletler.