Hangi kadro

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.388
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Mert C.

Ben dedigimin yine arkasindayim 1,73 icin de 16" büyük yalniz az bir büyüklük sürerken his edilmez sadece saglik yönün de sonra his edilir dedim. Senin cevabina ben sadece ne sürersen sür demek istedim ama 1,70 boyundaki insana 18" tavsiye etme demek istedim.

Burada bu konuda kapansin, arkadasa artik önride bulunda bisikletini alsin. Ben öneri de bulunmam ve dediklerimi de akli varsa cünkü yanlimis almasin.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Sefa.

tam olarak tüm açıları uygun mudur o kadarını bilmiyorum, ancak tekrar söyleyeyim. 16 inch kadro daha rahat da olsa, daha dik oturuyor da olsam sele yüksekliğini aynı seviyeye çıkarınca sınırı geçiyor. bu durumda kullanmak da biraz eğilmekten daha büyük bir sorun sanırım. çünkü kadroyu çatlatabiliyor.
türkiye'de olsa keşke "bike fitting" hizmeti her bisikletçide, herkes de kendine tam uyan bisiklet alsa... ama tüm ölçülere göre tam uygunu bulamayınca en önemli fark olan bacak boyuna göre seçim yapılıyor genellikle.

@murat cömez

murat abi, ben direkt olarak 18 önerip uygundur demedim.
şu kaynağı gösterdim: (link)

burada 170boy ve 81cm iç bacakla 18 inch'in uygun göründüğünü söyledim. doğruluğundan emin olmadığımı da belirttim.
tam olarak yazdığım:
buradaki hesaba göre 18" görünüyor 1.70 boy ve 81cm iç bacak boyu ile. tabi doğru bir kaynak mıdır bilmiyorum...