Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi kadro boyunu seçmem uygun olur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sefa tarafından paylaşıldı.

1. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şu aralar gözümü karartıp bir adet cyclocross bisiklet almayı kafama takmış durumdayım ve gözüme kestirdiğim marka-modelin 2014 ürünlerinin Türkiye'ye gelmesi için adeta şafak sayıyorum. :D

Daha evvel yol bisikleti geometrisine sahip bir bisiklet kullanmadığım için kadro boyu meselesi kafama takıldı. Vücut uzuvlarımın uzunluklarını ölçerek hesaplama yaptım ve aşağıdaki tablo ortaya çıktı.

Şimdi sıkıntım şu; Bu hesaba göre, bana uygun olan kadro ölçüsü yuvarlak hesap 49-50 cm uzunluğa tekabül ediyor. Ancak alacağım cyclocross'un kadro ölçüleri sabit olarak 48 cm ya da 51 cm (daha büyükleri zaten beni ilgilendirmiyor :D)
    48 cm'lik en küçük kadronun Türkiye pazarına gelip gelmeyeceğinden emin değilim açıkçası. Olur da gelmezse 51 cm'lik kadro benim için çok mu büyük olur? Ya da 48 cm'lik kadroyu alırsam bana küçük gelmesi gibi bir risk var mı?

Beden ölçüleri benim gibi iki kadro boyu arasına denk gelen ve bu nedenle iki arada bir derede kalıp mecburen bir tercih yapmak durumunda olanlarınız varsa neler yaşadığınızı paylaşabilir misiniz acaba?

Deneyimlerinizden ve önerilerinizden yola çıkarak, farklı bir markanın cyclocross modellerini değerlendirmeye başlayabilirim.

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    melez yol bisikleti (cyclocross) için ölçü biraz farklı. Eğer arazi ağırlıklı sürecekseniz kontrol kolaylığı nedeniyle küçük kadro almanız gerekir. Yolda tur amaçlı uzun sürüşler için üst sınırdaki kadroyu almalısınız. Yanlış görmediysem boyunuz 174 cm. ben 170 cm'yim. Bulamadığım için 53cm Kadro aldım. Genelde çok memnunum, ama 51 cm kadro ile çok daha iyi olurdu. Kullandığım bisiklet SALCANO CYC 02 APEX

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Peki bu sonuç listesinde çıkan ve sele borusu ölçüsüne ait olan "Seat Tube Range - CC" ve "Seat Tube Range - CT" ölçüleri neyi ifade ediyor? Aralarındaki fark nedir? Seçeceğim kadro boyunu bulmak için CC olanı mı yoksa CT olanı mı baz almam gerekiyor?