Hangi İç Lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Hakan Boz tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Arkadaşlar salcano astro bisikletim ve onun üzerinde 26 inç 2.2 Race King lastikler var.Lastiklerden genel olarak memnun olmama rağmen patlamaya karşı sanki biraz dayanıksızlar.Arkadaşımda aynı lastikleri kullanıyor ve bisikletleri yeni almamıza rağmen 3 kez patlama yaşadık.İşin kötü tarafı henüz ekipmanlarımız tam takım olmadığı için ikimizdede iç lastik yok yama ile idare etmeye çalışıyoruz.Ama Karabük gibi biyerde genelde kırsal bölgelere geziler düzenlediğimiz için bu patlaklar bazen çok can sıkıcı oluyor ve ben her an lastik patlayacak korkusuyla bisiklet sürüyorum.İç lastik araştırması yaparken dolgulu iç lastikleri gördüm acaba bunların kullanımı ve patlaklara karşı performansı nasıldır sizden fikir almak istedim.

Aklımda şu lastikler var.

1.B'TWIN Dolgulu
    http://www.decathlon.com.tr/26x17-22-ic-lastik-id_8009080.html#anchor_ComponentProductAdvantages

2.MICHELIN Dolgulu 2.2-2.8
    http://www.decathlon.com.tr/26-x-22...i-id_8026705.html#anchor_ComponentProductAvis

3.B'TWIN Standart
    http://www.decathlon.com.tr/26-x-175-2125-schrader-bisiklet-ic-lastii-id_8009079.html

Siz hangisini önerirsiniz.

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Selamlar,

Dolgulu lastikler biraz ağır, lastik sıvısı kullanıyorum sıkıntı olmuyor tavsiye ederim, 20 - 25lira 2 lastiğe de yetiyor...

3. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aslında biraz ağır olması sık lastik patlamasına derman olacaksa benim için çok mühim değil.Bahsettiğiniz lastik sıvılarını sanırım belirli bir zaman sonra değiştirmek gerekiyor.Dolgulu iç lastik alsam böyle bir değişim ondada söz konusu olur mu? Açıkçası dolgulu iç lastik ve lastik sıvısı hakkında pek bilgim yok o yüzden soruyorum.

4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dolgu lastikle,lastiğinize uyguladınız sıvı aynı şey zaten,birisini siz kendiniz uygularsınız ,diğeri hazır uygulanmışıdır.

5. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    İkiside aynı şey ise kullanım kolaylığı bakımından dolgulu lastik tercih ederim.Bugün içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.Dolgulu iç lastik tavsiye eder misiniz.Eğer ediyorsanız linkteki ürünlerden hangisini almamı önerirsiniz?

6. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  7. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Birde 27.5 inç lastik için 26 inç iç lastik taksak problem olur mu? 27.5 iç lastik bulmakta zorlanıyorum.