Hangi Hibriti tavsiye edersiniz

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
Merhaba herkese,

Nasip olursa önümüzdeki haftalarda içime sinen bir bisiklet almak istiyorum..Kadıköy'de oturuyorum, dolayısı ile asfaltta sahil yolunda (günde 30-50km) kullanacağım.. bütçem 2500 tl civarı.. birkaç tane model beğendim fakat donanım konusunda pek bilgili değilim,anlıyacağınız biraz yönlendirilmeye ihtiyacım var .. :)

ilgimi çeken bazı modelleri aşağıya yazdım..fakat bunlarla sınırlı değiliz tabiki başka marka ve modellere de açığım.. teşekkürler..

TREK 8.5 DS

Colours
Matte Black Titanite/Matte Lava Black
Frame
Alpha Gold Aluminum
Front suspension
SR Suntour NRX, preload adjustable w/remote lockout, alloy steerer, 63mm travel
Sizes
15.5, 17.5, 19, 21, 22.5"
Wheels
Shimano center lock disc hubs; Bontrager Nebula disc 32-hole rims
Tyres
Bontrager LT3, 700x38c
Shifters
Shimano M590 Deore, 9-speed trigger
Front derailleur
Shimano Deore
Rear derailleur
Shimano SLX Shadow
Crank
Shimano M443 Octalink, 48/36/26
Cassette
SRAM PG-950 11-32, 9 speed
Pedals
Wellgo alloy body w/alloy cage
Saddle
Bontrager Evoke 1
Seatpost
Bontrager SSR
Handlebar
Bontrager Race OS Riser, 25mm rise
Stem
Bontrager SSR, OS, 10 degree
Headset
Semi-integrated, semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset
Shimano M446 hydraulic disc brakes w/Shimano hydraulic levers
Grips
Bontrager Satellite Elite, lock-on

CORRATEC X-VERT CROSS COUNTRY TUR BİSİKLETİ 2011

KADRO : Ultra Light Tubing Powershape
ÖN AMORTİSÖR : RST Neon ML, 75mm Lockout
ARKA AKTARICI : Shimano XT Shadow, 10-speed
ÖN AKTARICI : Shimano XT 10-fach
VİTES KOLLARI : Shimano SLX 10-fach
RUBLE : Shimano Hyperglide HG
ZİNCİR : Shimano SLX 10-fach
AYNAKOL : Shimano 552, 175, 44-32-22
ORTA GÖBEK : Shimano 552
FREN ÖN / ARKA : Shimano 445 disc
FREN KOLLARI : Shimano 445
ARKA GÖBEK : zzyzx
ÖN GÖBEK : zzyzx
GİDON : zzyzx 027, 6°, 620
BOYUN : zzyzx 419
FURÇ TAKIMI : Tange Seike ZSTE
SELE : Selle Italia Zoo
SELE BORUSU : zzyxz 150N, 27.2
SELE KELEPÇESİ : zzyzx
JANT : zzyzx ST16
JANT TELLERİ : DT Champion 1.8, si
LASTİK : Continental Cyclocross
RENK : SİYAH
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 27
MATERYAL : Alu
AĞIRLIK : 12.3Kg

TREK 7.5 FX

Colours
Satin Grey Metallic
Crystal Pearl White/Chi Red
Frame
FX Alpha Gold Aluminum
Fork
Bontrager Nebula, carbon, SpeedTrap compatible
Sizes
15, 17.5, 20, 22.5, 25"
Wheels
Bontrager Approved, 24-hole wheelset
Tyres
Bontrager Race All-Weather Hard-Case, 700x28c
Shifters
Shimano R440, 9-speed trigger
Front derailleur
Shimano Sora
Rear derailleur
Shimano Deore
Crank
FSA Vero, 50/34 compact road gearing
Cassette
SRAM PG-950 11-34, 9 speed
Pedals
Nylon body w/alloy cage
Saddle
Bontrager H2 Flex Form
Seatpost
Bontrager Nebula
Handlebar
Bontrager Satellite Plus IsoZone OS, 25mm rise
Stem
Bontrager SSR, OS, 10 degree
Headset
Slimstak, semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset
Tektro alloy linear-pull brakes w/Tektro adjustable-reach alloy levers
Grips
Bontrager Satellite IsoZone Elite, lock-on, ergonomic

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Trek 7.5 çok sevilen, kullananlarında hep olumlu geri bildirim verdikleri bir model. Tarif ettiğiniz kullanım şartlarına da uygun. Birde scott ın metrix diye bir serisi çıktı tercih edilebilirdi ama henüz bizde satşa sunulmadı sanırım. Trek fx serisi ile aynı sınıfta kabul edilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
saol caner..bahsettiğin bisiklet bu sanırım.. sanki benim seçtiğim modellere göre daha altta kalıyor..
(link)

açıkçası benim gönlüm TREK 8.5 DS den yana ama gene deneyimli arkadaşlardan olumlu yorum almadan herhangi bir bisiklet almak istemiyorum

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Verdiğiniz güzergah bilgisine göre 7.5 in size daha uygun olacağını düşünüyorum, düz yolda amortisörlü maşa gereksiz yere ağırlaştıracaktır bisikletinizi. Şimdiden hayırlı olsun, kazasız sürüşler

• Beğen

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
bisikleti almama 14 gün kaldı..hala karar verebilmiş değilim.. başka model tavsiyesi de kabul olunur.. :)

• Beğen
Tepkiler: Güvenç A.
Tepki
2
ds 8.5 bı arkadasımda var oldukca memnun.. benımde begendıgım bır model.. eger soyledıgınız gıbı sadece asfalt yolda gıdeceksenız on amortısoru olmayan bır bısıkletı tercıh ederım ama arasıra toprak yada stabılıze yolada gırerım dıyorsanız ds 8.5ı tek gecerım.

• Beğen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Benim de düşüncem düz maşadan yana, Trek 7.5 ya da özellikle Speciallized Sirrus Sport sizin işinizi görecektir.

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti kısa mesafeler için ve asfaltta kullanacaksanız-ki tur dedikleri şey arazi aracı alıp hiç toprak yola çıkmamış insanın haline benzer-hıza yönelik tasarlanmış modelleri seçmeniz daha uygun bir tercih olacaktır. Böylelikle istanbul trafiğinde, şehiriçi kullanımlarda görece bir avantaj bile kazanmış olursunuz. pek çok aracın şehiriçi kullanımlardaki-dur kalk v.s- ortalama hızı 30 km yi geçmez. Hıza yönelik fitnes dediğimiz, performans dediğimiz hibritleri seçerseniz bu avantajı kazanmış olrsunuz. Kısa mesafe ve asfalt kullanımlarda düz kadro, düz gidon, agressif kadro geometrisi, slick ve 28 veya 35 aralığındaki lastik ölçüleri hibrit için alu gövde, V fren tertibatı öne çıkan özelliklerdir. Bu özellikleri karşılayan ve bütçenize de uyan bir corratec shape pro, SSE, scott sub, Merida speeder, giant rapid ve cannondale speed serisi bisikletler sizin amacınızı karşılayacaktır. Cannondale özellikle alu işçiliği konusunda bir adım öne geçmektedir. Birde bu bisikletlerin bazılarında yol bisikleti kullanımına uygun iki yapraklı aynakol setleri mevcuttur. Kullanacağınız alanda yokuş yoksa tercihiniz bu setlerden yana olabilir. Şayet bahsettiğiniz km lerin üzerine çıkacaksanız sportif kullanımdan daha dik bir sürüş pozisyonu sağlamak için açı ayarlı gidon boğazı olan-hala satılıyormu- whistle guipago da iyi bir tercih olabilir. Uzun kullanımlarda dolaşım sağlığı için de daha geniş bir sele almayı unutmayın.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Selamlar mehmetsunu çok iyi anlatmış. Ben şu anda düz maşalı şehir bisikleti kullnıyorum. Çok memnunum. Her iki modeli de test eden birisi olarak. Scott Sub veya Trek Fx modellerinden bütçenize uygun olanı almanızı tavsiye ederim. Bence hemen alın acele edin ve rüzgarın tadını çıkarın. Bol şans :)

• Beğen

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.. bende bisikletimi hemen almak istiyorum fakat anca 15 de alabileceğim (maddi yönden).. :)mehmetsunu arkadaşımın tavsiyesi yönünde bugün deltaya bir uğrayacağım..bakalım artık en son neyde karar vereceğim bende merak ediyorum.. :)

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
mehmet kardeşim oldukça detaylı bilgilendirici açıklamalar yapmış simdi ayrıyeten uzun uzadıya yazmak istemiyorum demem o ki amortisörderden uzak durun nedenmi çünkü ülkemize gelen hirbit modellerindeki amortisörler beş para etmiyor çok alt seviye maşalar kullanılıyor hoş üst seviye kullanılsa dahi benim secimim yine düz masa olurdu kolay gelsin simdiden alacağın bisiklet hayırlı olsun kardesim

• Beğen

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar bugün deltada cannondale bisikletlere baktım..bu bisiklete ne dersiniz bayağı hoşuma gitti..
CANNONDALE QUICK CX 1
(link)

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar üstteki bisiklet hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.. teşekkürler..

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
bugün bisikletimi aldım arkadaşlar..tercihim canondale quick cx 1 oldu.. yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.. bir kaç resim çektim becerebilirsem resim koyacağım..

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
ben de 8.5 ds trek yeni aldim.özellikle sunu belirtmek isterim.gary fisher imzali.dünya sampiyonu onun tasarımı ayrıca trek bilindigi gibi sinirsiz kadro garantisi var cok onemli.tasarim hayraniyım.en zor arazi camurlu olsun. hemde asfalt inanılmaz akıcı bisiklet cok seri performans.vites ayar hic sorun yok.secim senin:D